Diederik Hiensch, Michel Leonhart en Cérard de Nooijer genomineerd Kloetinge hunkert naar een hoofdprijs 5 m 37 Uitreiking Awards Bekerfinalist Kloetinge begon met een nederlaag zaterdag 19 mei 2012 door Jan Dagevos MIDDELBURG - De kogel is door de kerk. Diederik Hiensch, Michel Leonhart en Gérard de Nooijer ma ken kans op de titel trainer van het voetbalseizoen 2011-2012. Tij dens de uitreiking van de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) op 1 juni in het Nationaal Voetbalmuseum en Mini Mundi in Middelburg wordt de uitslag bekendgemaakt. Diederik Hiensch verdedigt zijn titel. Hij kreeg vorig jaar de Award nadat hij met Terneuzen kam pioen was geworden van de twee de klasse. Dit keer is hij voorgedra gen vanwëge zijn prestaties met hoofdklasser Kloetinge. Hij dwong dit jaar met de Bevelandse club deelname aan het nationale beker toernooi af en haalde de districts bekerfinale. Daarnaast haalde Hiensch kloetinge dit seizoen uit het slob. Op een moment dat hij bij Terneuzen vertrok en tussen tijds bij Kloetinge de plek over nam van Cees Houtepen, zat de Bevelandse hoofdklasser in de ge varenzone. Via een mooie serie werd uiteindelijk lijfsbehoud afge dwongen. 9 Michel Leonhart stond dit sei zoen aan het roer bij Axel en keer- de met de club na 33 jaar weer te rug naar de tweede klasse van het zondagvoetbal. Leonhart ging met zijn spelers voor de eerste-periode- titel, smeedde een hecht collectief en stond vanaf de eerste speeldag aan de leiding. Uiteindelijk leidde dat drie wedstrijden voor het ein de van de competitie tot de titel dankzij een 4-0-zege op Victo- ria'03. Gérard de Nooijer bewees zijn kwaliteiten als trainer dit seizoen bij Goes. Hij debuteerde met de ploeg in de eerste klasse en greep meteen de eerste-periodetitel. Het betekent dat Goes vanaf morgen strijdt in de nacompetitie voor een plek in de hoofdklasse. Vorig sei zoen promoveerde De Nooijer met Goes via de nacompetitie naar de eerste klasse. Eerder al was hij succesvol met-FC Dauwendae- le. Bij die club promoveerde hij tweemaal en reikte hij tot de eer ste klasse. De organisatie en jury van sport journalisten hebben besloten om in de categorie voetballer van het seizoen pas op de dag zelf de nomi naties bekend te maken. Dat geeft een extra spannend tintje aan de ze ereprijs. Wel is bekend welke elf voetballers een kans maken op die prestigieuze Award en het po dium op 1 juni mogen beklimmen. Het gaat hierbij om Reguillo Van- Michel Leonhart depitte, Fabian Wilson (beiden Hoek), Gert-Jan van Leiden, Yves Nyemb (beiden Goes), Mitchell Braafhart, Joris Rademakers (bei den Zaamslag), Jonathan Constan- cia, Thomas Ragut (beiden Vlissin- gen), Jaap Esser (Kloetinge), Jeroen van Ommen (GPC Vlissin- gen) en Dennis Wondergem (Ter neuzen). Spelers van de hoogst spelende clubs kregen dit seizoen wekelijks een beoordeling. Wie uiteindelijk voor een nominatie in aanmer king wilde komen, diende mini maal veertien competitiewedstrij den te hebben gespeeld. Gérard de Nooijef De Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) worden vrijdag 1 juni in het Nationaal Voetbalmuseum in Mid delburg uitgereikt. De aanvang is 19.15 uur. Commissaris van de ko ningin Karla Peijs verricht de ope ning. De presentatie is in handen van Edward van Cuilenborg. De uitreikers zijn Willy van der Kuijlen, Harry van Raaij, Roelof Luin- ge, Danny Blind, Jean-Paul van Gas tel, Dolf Roks, Graeme Rutjes en Jan Poortvliet. Er zijn awards in acht categorieën. Voorts is er aandacht voor het G-voetbal. Kaarten zijn te bestel len via de site www.zeeuwsevoetbalawards.nl. De nominaties zijn: Damesteam: MZC'11, Oostkapelle en Smerdiek. Scheidsrechter: Nieck Elderson, Matthijs Jobse en Joseph Ngou- mout Talent: Yves Nyemb, Mark Schuit en Fabian Wilson Vrijwilliger: Jeroen Huibregtse, Giel Kloosterman en Eddy Porrey. i> Topscorer: Marco Faassen, Peter van Gorsel en Mark Minderhoud. Doelpunt: Mehmet Dolma, Sam Nagtzaam en Robbie de Nooijer. Trainer: Diederik Hiensch, Michel Leonhart en Gérard de Nooijer. Voetballer: Reguillo Vandepitte, Fa bian Wilsón, Gert-Jan van Leiden, Yves Nyemb, Mitchell Braafhart, Jo ris Rademakers, Jonathan Constan- cia, Thomas Ragut, Jaap Esser, Jeroen van Ommen en Dennis Wondergem. Zeeuwse bekerwinnaars 2001 terneuzen DBS 2-T 1988 Vlissingen BW 4-0 1987 Serooskerke Gemert 3-0 1986 Vlissingen BW 1-T 1985 Hoek Geldrop 2-1 na verlenging winst na strafschoppen door Jan Dagevos KLOETINGE - Hoofdklasser Kloetin ge werd dit seizoen geteisterd door een reeks blessures. Zelden kon trainer Diederik Hiensch zijn idea le elf binnen de lijnen brengen. El ke keer ontbrak er wel een speler. Hoe anders is het deze week ge steld. Kloetinge speelt in Raams- donkveer, op het veld van Veerse Boys, de bekerfinale tegen Kozak ken Boys, en de Bevelandse club kan nagenoeg op oorlogssterkte aantreden. „Het leek donderdag wel of ik in de voorbereiding op het seizoen zat", aldus Hiensch. „Ik had twintig spelers en drie keepers tot mijn beschikking. En dan mochten" we ook nog eens op het hoofdveld trainen." Volgens de trainer is het allemaal wel verklaarbaar. Zijn ploeg was drie wedstrijden voor het einde van de competitie zeker van lijfsbe houd en vanaf dat moment ging al le aandacht uit naar de bekerfma- Ie. Wie qua gele kaarten op scherp stond werd gespaard en wie een pijntje voelde, bleef uit voorzorg aan de kant. „Je merkt natuurlijk wel dat het einde seizoen is", stelt Hiensch. „De vermoeidheid is er, maar tegen Kozakken Boys moe ten we de tank nog een keer vol la den. We moeten nog een keer vlammen. We hebben er veel zin in en willen graag die prijs pak ken. De groep is nog gretig ge noeg." Drie jaar geleden stond Kloetinge in Steenbergen in de bekerfinale te genover LRC. Die ploeg stond des tijds onder leiding van Michel Lan- gerak en het werd 1-0 voor de Leer dammers. Vandaag kruist Kloetin ge in Raamsdonkveer opnieuw de degens met Michel Langerak, dit keer als trainer van Kozakken Boys. De formatie uit Werkendam is geen onbekende voor Kloetinge. Dit seizoen troffen beide teams el kaar twee keer in competitiever band en tweemaal moest Kloetin ge in het stof bijten (1-2 en 0-3). „Laten we hopen dat het de derde keer andersom is", zégt Hiensch. „Het leeft in elk geval behoorlijk bij ons en iedereen is erop ge brand een goede prestatie neer te zetten." Hiensch geeft hoog op over de kwaliteiten van Kozakken Boys, dat via de nacompetitie ook nog strijdt voor een plek in de top klasse. „Het is een goeie en com plete ploeg, met mooie vleugelspit sen. Ze zijn erg sterk in het posi tiespel. We hebben veel geleerd van onze laatste wedstrijd tegen Kozakken Boys (2-1-nederlaag). Toen ging het druk zetten niet goed en hadden we als Jaco van der Schee (doelman) niet een paar cruciale ballen had gepakt in het eerste half uur zomaar met 3-0 of 4-0 achter kunnen staan." „Het is tegen Kozakken Boys best lastig om in tactisch opzicht de boel goed weg te zetten. De vraag is hoe ver je de ploeg laat komen en wanneer je druk moet geven. Als je dat te laat doet, word je weg getikt. De linies zullen kort op el kaar moeten spelen. Onze kansen liggen in de balverovering. Daar hebben we deze week nog extra aandacht aan besteed." Kloetinge begon het bekertoernooi dit seizoen met een nederlaag. In de poulefase werd op eigen veld verloren van Goes (0-2). Het herstel was vrijwel foutloos; alleen in de achtste finale had Kloetinge strafschoppen nodig tegen Jeka. Tegenstander Kozakken Boys speelde in de poulefase gelijk tegen Papendrecht en won al zijn andere duels. Kloetinge Goes (2-0-verlies) GPC Vlissingen (0-4) WC68 (2-3) Arnemuiden (4-1) Kloetinge 2 (2-1) Clinge (11-1) Jeka (1-1, wns) Terheijden (2-1) Internos (0-1) poulefase poulefase poulefase tweede ronde derde ronde vierde ronde achtste finale kwartfinale halve finale KozakkenBoys WGZ (1-4) Oranje Wit (2-1) Papendrecht (1-1) Altena (9-0) CHC/Orka (4-3) TEC (1-4) 't Zand (2-0) Unitas (2-0) UNA (2-0) Rolant Quist bron Rudy Boogert foto (wedstrijd kioetinge-Arnemuiden) Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37