Thijs de Lange kan met de besten mee 35 tli Wegman op drempel nationale titel Brons voor Tolhoek bij afvalkoers NK Handbalsters van Olympus promoveren Walcheren kiest voor zaterdagvoetbaE zaterdag 19 mei 2012 gJL i I -- vm-riv»CTVA»:r««!( 'Het is voor de buitenwacht misschien wat zoet allemaal, maar de sfeer in deze groep is geweldig' Wesley Sneijder MIDDELBURG Tafeltenniscoach Wim Wegman uit Oost-Souburg heeft goede kans om met zijn team Westa de natio nale titel te prolongeren. Westa, af komstig uit het Limburgse Wes- sem, versloeg in de finale van de voorjaarscompetitie Enjoy &Deploy uit Zoetermeer met 4-3. Omdat Enjoy&Deploy de najaars competitie won, is een beslissings wedstrijd nodig om de nieuwe Ne derlandse kampioen aan te wijzen. Het duel wordt zondag in Hilver sum gespeeld. - HAULERWIJK Tijdens het NK inline skate op de baan voor junioren A in het Friese Haulerwijk heeft Antwan Tolhoek op het onderdeel afvalkoers naast het goud gegrepen. De skeeleraar uit Yerseke leek de zege te grijpen, maar in de laatste ronde kwam de favoriet Luc ter Haar nog voorbij. Gerco van de Beek klopte Tolhoek op de meet voor zilver. Bij de senio ren eindigde Erwin Mesu op de 300 meter als tiende, Niels Steen bakker werd dertiende. MIDDELBURG' De handbalsters van Olympus ko men volgend seizoen in de eerste klasse uit. De ploeg van Ron de waal verloor eerder dit seizoen in de nacompetitie, maar door een herindeling van de competitie mag de Vlissingse equipe het toch op een hoger niveau proberen. In de reguliere competitie eindigde de ploeg op de derde plaats. EMM uit Middelburg degradeerde uit de eer ste klasse. VLISSINGEN Voetbalclub Walcheren stapt over naar het zaterdagvoetbal. Dat is vrijdagavond besloten tijdens de al gemene ledenvergadering die in het clubgebouw van de zon dag-vierdeklasser werd gehouden. De club was al langer bezig te on derzoeken of er draagvlak was voor een overstap. Vrijdagavond gingen de leden akkoord. Zondag speelt Walcheren nog wel de na- competitiewedstrijd tegen Gesta. mmmmtmmsmm door René van Stee AXEL - Lennard Hofstede was één van de renners die vooraf werd ge tipt als een kanshebber op een po diumplaats in de Internationale Ju- niorendriedaagse. De coureur uit Poeldijk loste die verwachtingen vrijdagavond in de eerste etappe Philippine-Axel over 109,1 kilome ter meteen in. Na een uiterste krachtsinspanning sloeg hij op de laatste passage van de kasseistrook op de Plattedijk een gaatje met zijn acht medevluchters. Hofstede hield stand en kwam solo over de meet. Achter hem spurtten De Deen Michael Svendgaard en Mike Vlietstra (Vianen) naar de tweede en derde plaats. Thijs de Lange uit Kattendijke reed op veertien secon den naar een fraaie tiende plaats. „Het was oppassen geblazen", ver telde de Zeeuw na afloop. „Er wa ren veel valpartijen. Die ben ik ge lukkig bespaard gebleven. Het was zaak om attent mee voorin te rij den. En dat lukte goed." De Lange maakte deel uit van een groepje van zeven man dat na zo'n zestig kilometer koers aansluiting kreeg bij de Duitse koplopers Leon Roh- de en Jonas Tenbrock. Het negen tal bouwde een voorsprong op van zo'n anderhalve minuut. Daar bleef uiteindelijk 46 seconden van over. De Lange bleek niet meer in staat om mee te sprinten voor de ereplaatsen. Nog napuffend: „Ik kreeg m'n grote versnelling niet meer rond. En ik ben ook niet echt een sprinter. Het was afzien vandaag, maar ik ben erg tevre den. Ik hoop dat het morgen ook zo goed gaat. De tijdrit wordt las tig, maar in de etappe moet het kunnen." De absolute pechvogel van de avond was Menno Oud van AWV De Zwaluwen. Al na vier kilome ter zat zijn Juniorendriedaagse er op na een valpartij. Het leverde hem schaafwonden op aan zijn rechterheup en -knie. Ook moest hij worden gehecht bij zijn rechter oog. „Het was gebeurd voordat ik het in de gaten had", zei de renner uit Almelo. „Het was een stevige smak." Hoewel hij niet meer mee rijdt, blijft Oud bij zijn ploeg om hand- en spandiensten te verle nen. Ook Jordy van Poecke viel veel leed ten deel. De Axelaar liep bij dezelfde val verwondingen aan zijn rug op. De Zeeuws-Vlaming ging op karakter verder, maar veel illusies armer moest hij na de eer ste passage van de Plattedijk opge ven. Een opvallende afwezige was Mathieu van der Poel. De wereld kampioen veldrijden bij de junio ren had zijn zinnen gezet op de tijdrit van zaterdag en de etappe van zondag in de Vlaamse Arden nen. Van der Poel werd echter door bondscoach Aart Vierhouten opgeroepen voor de nationale ju niorenselectie, die de Nations Cup rijdt. Secretaris Honoré Pieters van het organisatiecomité baalde er ste vig van. Anderzijds had hij begrip voor het besluit van Van der Poel. „Die jongens werken toe naar het WK in Valkenburg. En daar moet in feite alles voor wijken. Afzeg gen voor de nationale selectie is dus heel erg lastig, want iedereen wil daarheen. Maar voor ons is het uiterst vervelend. Maar goed, er rij den hier nog toppers genoeg rond", verklaarde hij. Op de vraag of hij waardering kon opbrengen voor de manier waarop één ander tot stand was gekomen hield Pie ters zich wijselijk op de vlak. Yolanthe Sneijder-Cabau trapt een balletje met Wesley Sneijder tijdens de eerste training van het Nederlands elftal in Lausanne, foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35