Arjen Robben gaat op herhaling met Bayern ZATERDAG 2JUNI2012 321 sport Hogere sferen SCHELDEPOORT VLISSINGEN-OOST Sjarapova stopt Venus Williams Ajax begint met vrouwenvoetbalteam WK-tweekamp telt tot dusver alleen remises Inge Jansen achtste bij EK schoonspringen zaterdag 19 mei 2012 TT ohnny Hoogerland verkeert I deze week in wat hogere sfe- I ren. Met vier ploeggenoten I verkent hij de belangrijkste J bergetappes van de Tour de France. „Dat langere klimwerk is voor mij weer even wennen", heeft Johnny gemerkt. „Daarom is het goed dat we dit doen." Zondag reed hij nog de toertocht Grand Tour Johnny Hoogerland, een rit over 120 kilometer met start en finish in Goes. Er kwa men 614 fietsers aan de start, aan merkelijk meer dan gehoopt. De opbrengst van 9000 euro gaat naar de Stichting Jayden. „Het ging per fect, iedereen was blij", kijkt John ny terug. „Dit is een blijvend eve nement, dus volgend jaar doen we het weer." Maandag vloog Johnny naar Genève en sindsdien heeft hij aar dig wat bergen gezien. Sommige heeft hij echter niet helemaal kun nen beklimmen. Zo kon hij de Ma deleine, opgenomen in de elfde etappe, niet helemaal op omdat die nog tot 22 mei afgesloten is. De top is nog besneeuwd. „We zijn tot zes kilometer van de top geko men, toen konden we niet verder. De weg was met hekken afgezet, je kon er echt niet langs." Het lever de aardig wat extra kilometers in de auto op, maar dat was het risico van het vak. Johnny: „Het is soms een beetje saai leven. Het is deze Zeven spelers missen de finale van de Champions League wegens een schorsing. week fietsen, reizen, eten en rus ten. Da's alles. Het hoort bij het be staan van de wielerprof Op zich is het gezellig met Rob Ruijgh op de kamer. We komen de dag wel door." Vrijdag reden Johnny Hoogerland, Rob Ruijgh, Wout Poels, Lieuwe Westra en de Spanjaard Rafael Valls een groot deel van etappe zes tien, de zwaarste rit door de Pyre neeën. Daarin zaten de Tourmalet en de Aubisque, twee van de gemeenste bergen in de Tour. De avond voor de start sloeg het weer om. „Er kwamen hagelste nen zo groot als golfballen naar be neden", had Johnny gezien. Over dag bleef het bewolkt, maar de ber gen-waren goed te beklimmen. Vandaag gaat de rit opnieuw door de Pyreneeën, met wat minder hooggebergte, en morgen komt Jo hnny weer naar huis. Om te trai nen en te rusten. ROME Tennisster Maria Sjarapova heeft in de kwartfinale van het Masterstoer- nooi in Rome een einde gemaakt aan de hoopgevende serie van Ve nus Williams op het Italiaanse gra vel. De Russische titelverdedigster schakelde haar Amerikaanse oppo- nente vrijdag in twee sets uit: 6-4 6-3. Het was een hoogstaande par tij. In de halve eindstrijd staat Sjara pova tegenover Wimbledonkam- pioene Petra Kvitova of de Duitse Angelique Kerber. Serena Williams schaarde zich in tegenstelling tot haar zus wel bij de laatste vier. AMSTERDAM De KNVB probeerde Ajax, PSV en Feyenoord sinds de oprichting van de eredivisie voor vrouwen in 2007 bereid te vinden een team af te vaardigen. Hoewel de topclubs zich positief uitlieten over het project, vond geen van hen de tijd rijp om in te stappen. Nadat de Uefa de op zet van een BeNe League goedkeur de, ging Ajax vrijdag overstag. PSV volgt mogelijk snel. MOSKOU Van het oostelijk schaakfront tot dusver weinig nieuws. In Moskou is ook de zesde partij in de twee kamp om de wereldtitel tussen Vis- wanathan Anand en uitdager Boris Gelfand in remise geëindigd. Beide grootmeesters besloten vrijdag al na 29 zetten tot deling van het punt. Halverwege het reguliere toernooi is de stand nu 3-3. EINDHOVEN Inge Jansen is vrijdagavond tijdens het Europees kampioenschap schoonspringen op de 1 meter plank als achtste geëindigd. De Ne derlandse fïnaliste voerde haar vijf sprongen volgens de jury ruim vol doende (6,5-7) uit en noteerde een keurig totaal van 247,45 punten, 15 meer dan in de kwalificatie. Uitzicht op een podiumplaats kreeg ze ermee niet. Anna Lind- berg voldeed in Eindhoven aan de verwachtingen en pakte het goud met 301,35. Voetbalminnend Duitsland hoopt dat Bayern München za terdag in de finale van de Cham pions League tegen Chelsea afre kent met een vloek. Het Duitse voetbal kan wel een succesje ge bruiken, want de laatste jaren gaan alle grote wedstrijden verlo ren. door Jan Mennega MÜNCHEN - Arjen Robben staat vanavond met Bayern München voor de tweede keer in een tijdsbe stek van drie jaar in de finale van de Champions League. De eerste greep naar het Europese goud voor clubteams mislukte. Interna- zionale uit Milaan ging er in 2010 mee aan de haal. Tegen Chelsea krijgt de Nederlander met de Zuid-Duitse voetbalgigant een her kansing. „Als je in de halve finale tegen Real Madrid hebt gepresteerd zo als wij en je speelt de finale in je eigen stadion dan begrijp ik dat je favoriet bent", oordeelt Robben. Bayern München schakelde de Ko ninklijke uit na het nemen van strafschoppen. In de reguliere speeltijd en de verlengingen was het qua spel ook al de bovenliggen de partij geweest. „Maar", spreekt Robben waarschu wende, woorden, „het is niet van zelfsprekend dat we winnen. Chel sea is een fantastische ploeg met heel veel ervaren spelers. Het heeft Barcelona uitgeschakeld in de hal ve finale en twee weken geleden bovendien ook nog de FA-cup ge wonnen. Dat geeft aan hoe sterk het is. Wint Chelsea de Cham pions League dan is dat niet heel raar. Er kan van alles gebeuren." Robben vindt het jammer dat ze ven spelers de eindstrijd in de Alli- anz Arena vanwege een schorsing moeten missen. Bij Bayern Mün chen ontbreken Holger Badstuber, Luiz Gustavo en David Alaba, bij Chelsea aanvoerder John Terry, Raul Mereiles, Ramires en Branis- lav Ivanovic. „Doodzonde dat zij er geen van allen bij kunnen zijn. Niet alleen voor die jongens - het kan zijn dat je maar één keer in je leven de kans krijgt een Champions League- finale te spelen - maar ook voor het publiek. Je wilt in de finale jde beste spelers zien." Robben maakte dit seizoen in de Champions League vier doelpun ten in zeven wedstrijden. In de hal ve eindstrijd was hij tegen Real Madrid in Bernabeu succesvol met een strafschop. Doelman Iker Casil- las raakte diens inzet nog wel, maar kon de bal niet keren. „Daar voor was het schot te hard." Twee weken eerder had hij zijn eerste strafschop in Bayern-dienst ge mist. Uitgerekend tegen Borussia Dortmund, dat mede daardoor vrij spel kreeg op weg naar prolon gatie van de landstitel. Vorig weekeinde troffen de twee beste clubs van Duitsland elkaar opnieuw. Nu in Berlijn, voor de fi nale van de DFB-Pokal. Bayern kreeg wederom een strafschop en andermaal stapte Robben naar vo ren om het klusje te klaren. Deze keer schoot hij onberispelijk raak. „Ik heb nogal wat sms'jes gehad van mensen die het moedig van me vonden dat ik 'hem' in Madrid opnieuw nam. Natuurlijk stond er druk op en misschien was het ook wel moedig. Mijn ouders op de tri bune kregen een hartverzakking toen ik me klaarmaakte om.'m te nemen en wat dacht je van mijn vrouw die in Groningen voor de televisie zat. Maar ik ben eerste strafschoppennemer bij Bayern en ik vind dat je dan ook je verant woordelijkheid moet nemen." „Je moet op zo'n moment niet denken aan de strafschop die je hebt gemist. Je moet je even hele maal van alles afsluiten, even in een tunnel plaatsnemen. Je moet denken: ik ga dat ding er gewoon inschieten. Ik mis ook bijna nooit een strafschop. Ook op de trainin gen niet. Bij Van Gaal moesten we standaard de dag voor een wed strijd er altijd één nemen. Van Gaal wilde dat per se. Ik schoot hem er altijd in. Dit seizoen oefe nen we niet meer echt op straf schoppen." Na Real Madrid is Chelsea Rob- bens tweede oud-werkgever die hij dit seizoen in de Champions League treft, in de finale nog wel. „Alsof het zo had moeten zijn", zegt de Groninger, die van 2004 tot 2007 bij de Londense club on der contract stond. „Ik heb het bij Chelsea goed naar mijn zin gehad en vind het mooi voor de club dat ze in de finale staat. Maar ze gaan hem niet winnen. Nadat we Real Madrid hadden uitgeschakeld in de halve finale kwam Mourinho, mijn trainer bij Chelsea, na afloop in onze kleedkamer om ons te feli citeren. Tegen mij zei hij: 'Nu moet je die Cup pakken ook'. En dat gaan we ook doen." Beleefde haven als motor van de Zeeuwse economie. Maak kennis met bedrijven uit het havengebied die er voor zorgen dat de economische motor van de provincie Zeeland doorloopt. Bedrijven zetten tijdens de Open Havendag hun poorten open! Ontdek de mogelijkheden van een baan die je nooit dacht in de haven te kunnen vinden. Of adem gewoon de sfeer en dynamiek van de haven in door zelf mee te maken wat er in de haven speelt. Havennummer 1010 zeeland seaports TSCHWOCEWTRUM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32