INFO DAG Cuituurwerf wil liefst definitief de stad in CONCEPT WONEN Kleding Schoenen: 2+1 gratis Brunch en show vol met magie en illusies Kasteeltuin en kerk open voor publiek Eten en drinken zonder te betalen Dienst in Zeeuwse streektaal in kerkje Verplaatsing van Hooghuis in Doel i is'zeer complex' ga m infodag donderdag 24 mei van 15.00 tot. I 7 00 uur in de modelwoning. Luxe topapparcementen, onderhoudsarm (kunststof kozijnen),zeer hoge isolatie, groot dakterras. Bakkersiand 81. Grijjpskerke Koopsom vanaf 249.000,- v.o.n. Concept Wonen is onderdeel van Allure Bouw B.V. Rijssen www.conceptwonen.nl 21 mei tussen 16.00 en 20.00 uur Van der Valk Hotel, GOES aan de A. Fokkerstraat 100 da's thuiskomen im'^ -'•www.alturebouw.nl Gaastra Mc.Gregor ï\ZA MAC YaYa Starmeid Vingino Cyell Angels Falcon Sperry City of Sails RW Maier Ipaneina etc. 800mJ vernieuwde w inkel 7 dagen per week geopend! www.zuidschor.nl zandkreekweg 5 Wolphaartsdijk 0113-582310 GOES WEMELDINGE Partycentrum Schoudee houdt zon dag een 'Magische Brunch' met een optreden van Celsius, het alter ego van Arnold jan Scheer. Hij speelt een reizende illusionist en laat kor te acts zien met illusies, zoals een zwevende tafel. De brunch begint om 11.00 uur en de show om 14.00 uur in Wemeldinge. Kosten voor brunch en show: 25.00 euro. Alleen de show: 10 euro. BAARLAND De kasteeltuin van Slot Baarland is zondag geopend voor het publiek van 13.30 tot 17.30 uur. De zorgvul dig aangelegde kasteeltuin ligt rond de slotgracht van het voorma lige jachtslot van de ambachtsheer van Baarland. De naastgelegen mid deleeuwse kerk is ook te bezichti gen. De tuin is ook open op zondag 27 en maandag 28 mei en op de zon dagen 3 en 10 juni. In een restaurant in de Ganzepoort- straat in Goes is donderdagavond een 28-jarige man uit Huizen aange houden omdat hij zijn rekening niet betaald had. Uit onderzoek bleek dat in andere plaatsen ook heeft gedaan. De man zit vast in Torentijd. Hij wordt begin volgende week voorgeleid aan de rechter-commis- saris. ELLEWOUTSDIJK In het kerkje van Ellewoutsdijk is zondag een bijeenkomst in een Zeeuwse streektaal. Ook de liede ren worden in het Zeeuws vertaald en gezongen. De overdenking wordt dit keer verzorgd door Bas Rentmeester. Het thema is: 'Ok een kiekgatje in de deure?' Het blokfluitduo Hetty Mens en Cock Hazelager verzorgt de muziek. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Expositieruimte Wall- street Twenty Five blijft nog een half jaartje langer in de Walstraat in Vlissingen. De binnenstad be valt de Cuituurwerf goed. Omdat de volledige benedenvloer van thuisbasis de Willem 3 kazer ne moest worden vervangen, had de Cuituurwerf begin dit jaar de kunstuitleen en de exposities tijde lijk ondergebracht in leegstaande panden. De kunstuitleen ging naar het voormalige pand van de WV op de Oude Markt, de exposities naar Walstraat-Zuid. Meteen al werd daar door de Vlis- singers uitermate positief op gerea geerd, en dat is gebleken. Volgens Cultuurwerf-directeur Onno Bak ker hebben de locaties veel meer bezoekers getrokken dan ze deden in de Willem 3. Vandaar dat Bakker heeft gepro beerd beide huurcontracten te ver lengen. Voor de Oude Markt bleek dat te duur, maar voor Wallstreet Twenty Five is hij er uit gekomen met de verhuurder. Daarom blijft dat, ook al is de verbouwing in de Willem 3 al klaar, nog een halfjaar expositieruimte. De kunstuitleen gaat volgende week terug. Met de gemeente Vlis singen, die de Willem 3 kazerne voor de Cuituurwerf huurt van woningcorporatie l'Escaut, is Bak ker in gesprek over toekomstige huisvesting van de cultuurinstel ling. Hij zou die het liefst definitief in de binnenstad van Vlissingen vestigen, maar het huurcontract van de Willem 3 is nog lang niet af gelopen. Tegelijkertijd worden op Walcheren pogingen gedaan de beeldende kunstinstellingen te bundelen in de Timmerfabriek. Dat zou betekenen dat de Cultuur- werf een tak 'verliest'. Bas de Wijs op zijn lege oprit. Zijn BMW X5 is gestolen en hij heeft het gevoel dat niemand hem afdoende helpt. foto Ruben Oreel groot is. Waarschijnlijk is die auto diezelfde nacht al verdwenen naar het buitenland." De Wijs denkt echter dat zijn auto nog in Nederland staat. Het gaat namelijk om een voertuig met een grijs kenteken, zodat criminelen hoge kosten moeten maken om de BMW geschikt te maken voor be langstellende klanten. Uit zijn speurwerk is hij te weten geko men dat een dergelijke auto als die van hem hoogst waarschijnlijk wordt gestript en de onderdelen af zonderlijk worden verkocht. „Meestal parkeren autodieven een dergelijke auto enkele dagen tot twee weken op een rustige plek öm te kijken of het jammen echt werkt en daarna wordt het voer tuig uit elkaar gehaald." DOEL - Het is de vraag of het mo numentale Hooghuis (1613/1643) kan worden verplaatst, als Schelde- dorp Doel verdwijnt. Het pand ver keert in zo'n slechte staat, dat een verhuizing naar bijvoorbeeld het nabijgelegen Prosperdorp 'erg com plex' is, aldus de eerste resultaten van een onderzoek voor de Vlaam se overheid. Twee andere officiële monumen ten in Doel, het orgel in de kerk en de molen (1611), zijn 'vrij ge makkelijk' te verkassen. De studie naar het erfgoed in Doel en omlig gende Scheldepolders wordt in ok tober verwacht. Zie ook bijlage Spectrum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25