Kloof recreatief Zeeland dreigt 'Volgsysteem weerhoudt autodief niet' 241 zeeland Resto VanHarte houdt week van het levenslied PZC Jan de Nooijer Egypte zaterdag 19 mei 2012 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het Ontwerp Om gevingsplan van de provincie heeft een tweedeling van recreatief Zee land tot gevolg. De Noordzee kustzone met ruime .ontwikkelingsmogelijkheden en het achterland waar de ontwikke lingen niét alleen zeer beperkt zijn, maar ook nog eens aan strik te voorwaarden worden verbon den. De vijf Bevelandse gemeen ten vinden deze Recreatiekansen- kaart (onderdeel van het Omge vingsplan) bizar en onverant woord. „Het rapport bevat naar on ze mening een aantal onjuisthe den en mist een groot aantal initia tieven en projecten op De Bevelan- den", aldus de vijf gemeenten in een reactie op het Ontwerp Omge vingsplan. Volgens wethouder Ad Schenk van de gemeente Borsele worden de gemeenten erg beperkt in hun ontwikkelingsmogelijkhe den terwijl het Omgevingsplan juist meer beleidsvrijheid aan de gemeenten moet geven. „We zijn blij dat de provincie ons meer vrijheid wil geven, maar vrij wel geen ontwikkelingskansen op De Bevelanden vinden wij te kort door de bocht", zegt hij namens de vijf gemeenten. Het verbaast de gemeenten dat de provincie voor bij gaat aan een groot aantal reeds in gang gezette ontwikkelingen. Zoals de kennisindustrie- en toeris me in Yerseke, de recreatiezone in Wolphaartsdijk, het Goese Sas, de gebiedsontwikkeling bij het Bokke- gat op Noord-Beveland, de ontwik keling rond Colijnsplaat, de jacht havenontwikkeling, horeca en re creatiewoningen in Hoedekensker- ke en Fort Ellewoutsdijk. „Voorkomen moet worden dat marktinitiatieven bij voorbaat wor den afgeremd door ontmoedigend overheidsbeleid." De provincie moet volgens Schenk van goede huize komen om de be zwaren af te wijzen. Het steekt de Bevelandse gemeenten ook dat Goes, de Zak van Zuid-Beveland en Terneuzen niet de aanduiding dagrecreatie hebben gekregen. De ontwikkeling van deze voorzie ningen worden gesplitst in grote en kleinschalige voorzieningen. „Dit is als het ware een scheiding tussen Neeltje Jans en de rest van Zeeland. Dit is niet realistisch." Nieuwe dagrecreatieve voorzienin gen die zich niet kunnen huisves ten in een bestaand gebouw, ma ken volgens de vijf gemeenten geen kans. door EmóBe CaBom MIDDELBURG - Resto VanHarte houdt volgende week 'de Week van het Levenslied'. Op bijna der tig Resto VanHarte-locaties in Ne derland worden tekstboeken uitge deeld en muziekinstrumenten neergezet. Iedereen die wil spelen en/of zingen wordt uitgenodigd deel te nemen aan de maaltijd en de meezingavond. Resto VanHarte biedt maaltijden tegen lage prijzen in een toeganke lijke omgeving. Bedoeling is dat mensen uit dezelfde buurt elkaar tijdens het eten ontmoeten. Een driegangendiner kost 6 of 3 euro; kinderen tot twaalf jaar betalen de helft. In Middelburg trekt Resto VanHar te langs de verschillende wijkcen tra. Komende maandag is de Resto VanHarte meezingavond in wijk centrum Palet in Middel burg-Zuid; dinsdag in 't Gasthuis aan het Noordpoortplein. Antje de Pan zorgt op beide avonden voor muzikale begeleiding op ac cordeon. Dinsdag treedt daarnaast ook de gitarist Edwin Matitaputty op met Molukse levensliederen. Aanvang: 17.30 uur. Wie wil mee-eten en meezingen kan een plaats aan tafel reserveren via het gratis telefoonnummer 0800-0151. Bellen kan op maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.30 uur. Bas de Wijs looft een be loning van vijfduizend euro uit aan diegene die hem kan vertellen waar zijn gestolen auto staat. De ondernemer (41) uit Ar- nemuiden heeft deze stap geno men omdat hij denkt dat alleen via de hulp van oplettende bur gers zijn BMW X5 (kenteken 68 VPF 3) nog is terug te vinden. Hij vreest namelijk dat officiële instan ties zich onvoldoende inspannen om zijn auto, gestolen in de nacht van 10 op 11 mei, op te sporen. Het is de tweede maal dat hij op die manier een auto kwijtraakt. Ook in 2008 werd voor zijn deur een BMW 530 gestolen. De inwoner van Arnemuiden is vooral teleurgesteld in het falen van het zogenoemde track en tra- ce-systeem, dat hij van zijn verze keringsmaatschappij moest aan schaffen om zijn auto te beveili gen. Maar dat voertuigvolgsysteem blijkt niet afdoende om autodie ven te stoppen. Het blijkt zelfs vrij simpel te saboteren, zo weet de on dernemer nu. Een stoorzender, een jammer, is voldoende om er voor te zorgen dat het signaal niet wordt doorgestuurd naar een satel liet zodat de gestolen auto ook niet is op te sporen. Volgens De Wijs is een dergelijke jammer al voor een honderd euro te koop. „Even inpluggen in de sigaretten aansteker en klaar is Kees." Ook het openen van een dure au to is volgens hem niet al te moei lijk, mits de autodief in het bezit is van een laptop en een illegaal ver kregen dummysleutel. „In een tijdsbestek van drie minuten is het vervolgens mogelijk de auto te ope nen, de jammer te installeren, het voertuig te starten en weg te rij den. En geen haan die er vervol gens naar kraait." De Wijs vermoedt dat op boven staande wijze zijn bedrijfsauto is gestolen. „Ik dacht dat ik alles had gedaan om diefstal te voorkomen, dat mijn auto goed was beveiligd tegen diefstal. Blijkt dat een auto zo kan worden meegenomen." Directeur Jan Pieter Gommers van Faringwell, het bedrijf dat voertuig volgsystemen exploiteert, geeft di rect toe dat een track en trace-sys teem niet het ultieme middel is te gen autodiefstal. „Het is niet meer voldoende om professionele auto dieven tegen te houden. Een hon derd procent veilig systeem be staat niet. Autodieven worden steeds creatiever." Gommers geeft aan dat een volle dig beveiligde auto nog altijd opge takeld lean worden, waarna het voertuig in een afgeschermde con tainer geplaatst kan worden. Hij verzekert echter dat 91 procent van dé gestolen auto's die voor zien zijn van een track en trace-sys- teem weer worden gevonden. Als antwoord op dat jammen komt zijn bedrijf deze week met een jamming-block-systeem waardoor een auto toch lean worden opge spoord als het volgsysteem wordt gestoord. Ook wordt automatisch, aldus Gommers, de startonderbre king geactiveerd. „Zodat wegrijden met een illegale sleutel niet langer mogelijk is." Volgens De Wijs wordt met het nieuwe systeem de autobezitter weer opgezadeld met hogere kos ten. Gommers vertelde dat het nieuwe systeem 120 euro gaat kos ten. De Wijs is ook teleurgesteld in BMW-Nederland, de politie en de gemeente. Volgens hem doen ze allen te weinig. Een woordvoerder van BMW stelt dat de auto's van het concern voldoen aan de hoog ste kwaliteitseisen en dat het heel triest is dat de Arnemuidenaar zo is benadeeld. Een woordvoerder van de politie erkent dat autodiefstal geen priori teit heeft in verband met de enor me werkdruk, van zaken die veel meer impact hebben op de inwo ners zoals overvallen, berovingen en woninginbraken. Ze snapt goed >v„ w w V.--. - dat iemand wiens auto voor de tweede maal gestolen is, wat meer verwacht van de politie. „We doen dan ook wat we kunnen, maar we zijn tegenover zulke slachtoffers ook reëel en zeggen dat de kans dat we zo'n auto terugvinden niet discovery r WEBWINKEL Indrukwekkend! 4 dvd's van Discovery Channel Een set met indrukwekkende dvd's van Discovery Chan nel over het oude Egypte. Een moderne beschaving vol mysteries, verbazingwekkende vondsten en archeologische ontdekkingen. Deze box bevat de titels KingTutankhamon unwrapped, Egypt's ten greatest discoveries en Ramses Nefertiti. Speelduur360 minuten, Nederlands ondertiteld. Adviesprijs €29,95 Lezersprijs 19,95* "Exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie dvd's en games woning- en meubelstoffeerder Langstraat 79g Arnemuidën www.jandenooiiervof.hl Een verandadak dat zich onderscheid door een verbluffend mooie afwerking. Ook mogelijke met verlichting. Vraag naar onze scherpe prijzen! Meubels, tapijt, laminaat, meubelstoffen, textiel, binnen- en buitenzonwering, overgordijnen, vitrages, vinyl, rolluiken, insectenhorren, behang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24