W fel zeeland 123 'Onwetende schouders' in Vlissingen Twitterverbod tijdens Vlissingse vergadering - v r rr 1RH sA,. VERHUIZE MET ZORE N I! 0118 61 26 69 Vocaal ensemble zoekt zangers MIDDELBURG K3 Poezieworkshop rond kasteel Westhove De Philharmonie in Sint Jacobskerk 'Vrij fijn realisme in een beeldige tuin' Kerkdienst voor gehandicapten 'Spruitistische synode' in galerie Hannelore J0B zaterdag 19 mei 2012 Tussen de watergang bij Woonboulevard Mortie- re en de akkers die tot de A58 doorlopen, ligt een watergang. Over die brede sloot loopt de grens tussen de gemeenten Middelburg en Vlis- singen. De akkers liggen in Vlissingen maar zijn eigen dom van de gemeente Middelburg. In dit gebied wil het ADRZ een nieuw ziekenhuis bouwen. Ver der zijn er plannen voor onder meer een zorgho- tel en een revalidatiecentrum. In de inzet een schets van de gebouwen (rood) en het benodigde parkeerterrein (geel). Rechtsom In een brief heeft het ADRZ zijn plannen voor nieuw bouw uiteengezet aan het Vlissingse college. De brief kwam via Middelburg naar buiten. Vlissingers die de laatste ontwikkelingen rond de nieuwbouw van het zie kenhuis wilden volgen, deden er de afgelopen tijd wijs aan regelmatig een bezoekje.te brengen aan de raadszaal, in Mid delburg, welteverstaan. Dat begon op 2 februari. Toen werd de Vlissingse gemeenteraad ingelicht over de plannen van het door Theo Giele ADRZ en Zorg Invest Zeeland. - Dat moest in beslotenheid. De Middelburgse raad kreeg een paar weken later dezelfde presenta tie te zien. In alle openbaarheid. Afgelopen maandagavond stond het ziekenhuis op de agenda van de commissie Maatschappelijke Za ken in Vlissingen. Gevraagd naar de stand van zaken, zei wethouder Marin dé Zwarte dat het college ko mende week met informatie komt. De volgende avond zat die zelfde wethouder met zijn Middel burgse collega Albert de Vries bij een overleg tussen de coalitiepar tijen van Middelburg en Vlissin gen. Dat wekte irritatie bij de ande re partijen over gebrek aan transpa rantie. „Het zijn in Vlissingen he laas onwetende schouders die de last moeten dragen", schreef POV-raadslid Tobias Meijers in een mailtje. Woensdag lag er, tijdens de com missievergadering in Middelburg, een brief van het ADRZ op tafel met de uitleg van de plannen. Een brief gedateerd op 3 mei en gericht aan het Vlissingse college van bur gemeester en wethouders. Op 8 mei had De Zwarte al melding ge maakt van het bestaan van de door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Raadsleden, ambtena ren en griffiers in Vlissingen mo gen niet langer twitteren tijdens vergaderingen. Volgens het reglement van orde is het 'hinderlijk gebruik van mobie le telefoons of andere communica tiemiddelen die inbreuk kunnen maken op de orde van de vergade ring', niet toegestaan in de verga derzaal, met inbegrip van de pu blieke tribune. „Het is niet respect vol als iemand tijdens de discussie daar, ook nog ergens anders in een discussie is verwikkeld", aldus een voorlichter van de gemeente. De voorzitter van de vergadering moet er voortaan op toezien dat de regel wordt gehandhaafd. Die heeft het twitterverbod dan ook uitgesproken, voorafgaand aan de laatste vergaderingen. Tot dusver heeft overigens niet iedereen zich daar aan gehouden. Wat de aanleiding is voor de maat regel, zegt de gemeente Vlissingen niet. Die houdt het op het regle ment. Wel heeft eens een ludiek twitter-verbodsbord boven de grif- fiersstoel gehangen. Publiek en pers mogen 'in princi pe' nog wel twitteren. In. Middel burg en Veere wordt er geen punt van gemaakt. MIDDELBURG - Door het vertrek van een aantal oudere leden heeft vocaal ensemble Elancore, dat al bijna twintig jaar Engelse religieu ze koormuziek zingt, plaats voor tenoren, bassen, sopranen en al ten. Het koor repeteert in het.kerk je van Kleverskerke en treedt regel matig op. Meer info: 0118-418983 of jariensinke@zeelandnet.nl Klarebeeklaan 9 Royale vrijstaande 7-kamerwoning, met tuin, grote garage en gasten verblijf. SCHULTING www.schulting-partners.nl monpirtLmouERS der op het kaartje zijn de gebouwen van het ZEP te zien en rechtsboven die van de woonboule vard (paars). Vanaf de noordelijke rotonde bij het viaduct over de A58 komt een toegangsweg naar het nieuwe ziekenhuis. luchtfoto Ruben Oreel brief, maar details werden niet ver strekt. Diezelfde brief werd dus acht dagen later in Middelburg wel openbaar. De Zwarte had daarmee willen wachten tot het college zijn reactie had geformuleerd. Vrijdag is de brief van het ADRZ alsnog naar de Vlissingse raad gegaan. Het verschil in tempo van informa tieverstrekking tussen de twee ge meenten leidt tot onnodige irrita ties en achterdocht. Het leek de af gelopen maanden wel alsof Mid delburgers meer mochten weten over het ziekenhuisdossier dan Vlissingers. De coalitiepartijen uit beide gemeenten wisselen sinds deze week informatie uit. Het zou goed zijn als die lijn wordt doorgetrokken naar alle poli tieke partijen én naar de burgers van beide gemeenten. OOSTKAPELLE Staatsbosbeheer en 'Herwaarts der waarts' houden vandaag een poe zieworkshop voor volwassenen in en rond Kasteel Westhove bij Oost-' kapelle. De workshop staat onder leiding van Jacoline Vlaander (jour nalist en docent). Kosten zijn 35 eu ro per persoon (inclusief koffie, thee en lunch). Informatie: www.boswachtersaan- zee.wordpress.com en www.her- waartsderwaarts.nl VLISSINGEN Het Symfonieorkest De Philharmo nie Amsterdam concerteert van daag in de Vlissingse Sint Ja cobskerk. Het orkest staat onder lei ding van Daan Admiraal. Op het programma staan: Ouvertu re Ruslan Ludmilla van Mïchail Glinka, Angels of Dusk concert voor contrabas én orkest van Eino- juhani Rautavaara Symfonie nr. 5 in e klein op. 64 van P.I. Tsjaikovs- ki. Het concert begint om 20 uur. WEST-SOUBURG Vier kunstenaars exposeren de ko mende weken hun werk in het schildersatelier van Anneke Frenks aan de Steengrachtstraat 4 in West- Souburg. De stillevens, Zeeuwse landschappen en portretten van Ar thur Mink, Esther Meulblok en An neke Frenks, en de beelden van Ma rianne Rijken zijn de laatste twee weekenden van mei en de eerste twee van juni te bezichtigen. GRIJPSKERKE In de Opstandingskerk in Grijpsker- ke vindt zondagmiddag een specia le kerkdienst voor mensen met een verstandelijke handicap of functiebeperking plaats. De dienst, die om 14.30 uur begint, wordt voorgegaan door dominee Van Sloten en muzikaal begeleid door de Zeeuwse Muzikanten. De Opstandingskerk zit aan de Ja cob Catsstraat 7 in Grijpskerke. VLISSINGEN Het culturele collectief Fier Neefjes presenteert zondagmiddag de ge heel vernieuwde internetkrant De Breezandsche Courant, in galerie Hannelore, Hendrikstraat 8 in Vlis singen. Tijdens deze 'eerste sprui- tistisch-spruitologische synode' zijn er optredens van Gert P. Kui pers, Kaki Gaia Dada, Jan J.B. Kui pers en Theo Raats. De presentatie begint om 15.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23