Geduld van Biggekerke is nu echt op Overleg ziekenhuis toch ©en stap vooruit 22 EJ siucherk Lezing over DNA Vlissingen staat niet meer alleen bij zoeken oplossing oud ziekenhuis Actie voor dorpshuis en school De Mikke krijgt geen steun uit Zierikzee Karakteristieke Arnemuidse visserstrui voor voetlicht gebracht A VOOI? AL Uil f uh www. apsschilderw er ken.nl zaterdag 19 mei 2012 VLISSINGEN - Namens de Stichting Monument Middelburg geeft Ar- win Ralf maandagavond een le zing aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. Titel van de lezing is: 'DNA en ver wantschap; een link naar de voor ouders'. Aanvang 19.00 uur. Toegang gratis. door Annemarie Zevenbergen BIGGEKERKE - Al jaren wacht Bigge kerke op een nieuwe school en nieuw dorpshuis. Beide gebouwen kunnen de toets der kritiek al lang niet meer doorstaan. Het geduld van de dorpsbewoners is nu echt op. Er is ingesproken op raadsvergaderingen, er zijn brie ven gestuurd, gesprekken met de gemeente gevoerd. Maar nog steeds wacht het dorp vergeefs. Dus is nu als laatste strohalm een handtekeningenactie opgezet. De ruim 200 signaturen worden maandag aangeboden aan de Veer- se wethouder van onderwijs René Molenaar en aan kernwethouder Chris Maas. Dorpsraadvoorzitter Nanda van den Berg: „We hebben op Konin ginnedag intekenlijsten in het dorp neergelegd. Al snel kwamen daar reacties op. Dit speelt ook al jaren. Er is toegezegd dat we in 2014 een nieuwe school zouden hebben. Maar die toezegging is in middels van tafel. Omdat het dorpshuis ook sterk verouderd is, lijkt het ons een goed idee om school en dorpshuis in een ge bouw te combineren. Daar zou dan ook de buitenschoolse opvang bij kunnen." De gemeente is al geruime tijd be zig de toekomst van het onderwijs in Veere in kaart te brengen. Dat ie der dorp een eigen school be houdt, is daarbij geen vanzelfspre kendheid meer, omdat een aantal scholen te klein dreigt te worden. Biggekerke is nu bang buiten de boot te vallen. De bal ligt nu bij de schoolbestu ren die een plan opstellen voor het onderwijs in Veere. Dat plan wordt in juni in concept gepresen teerd. De Veerse dorpsraden krij gen dan de gelegenheid hun visie daarop te geven. Er zitten nu nog 93 kinderen op de Biggekerkse school. Na de zo mer zal dat getal rond de 83 liggen. Van den Berg tekent daarbij aan dat de groep kinderen van nul tot vier jaar in het dorp groter is dan die van vier tot acht jaar. Krimp speelt dus voorlopig niet in Bigge kerke. „Door de bouw van de nieu we wijk zijn veel jonge gezinnen naar Biggekerke gekomen. De ko mende jaren zal het leerlingenaan tal hier dus niet afnemen." In de begeleidende brief bij de handtekeningen wordt gepleit voor een multifunctioneel cen trum: 'School en dorpshuis zijn bei de meer dan 40 jaar oud, heel erg verouderd en niet meer van deze tijd. Al meer dan tien jaar wordt er over dorpshuis en school gepraat zonder enig resultaat. De bewoners van Big gekerke vinden dat er nu genoeg ge praat is', valt onder meer te lezen in de brief. Omdat de dorpsraad de ogen niet sluit voor de realiteit, is de TU in Delft gevraagd een tekening te ma ken voor een toekomstbestendig multifunctioneel centrum. Met vergaderruimtes, sportzaal, school lokalen en BSO. Van den Berg: „Als de verwachte krimp straks ook in Biggekerke gaat spelen, kun nen van de schoollokalen senioren woningen gemaakt worden. Dat zal de komende faren niet het gé val zijn, maar je moet er wel reke ning mee houden." Een slimme manier om in te spelen op de toe komst. Het gebouw blijft op deze manier straks ook in gebruik. 'Al meer dan tien jaar wordt er over dorpshuis en school gepraat, zon der enig resultaat' door Theo Giele niet in combinatie met andere acties I alleen geldig bij deze vestiging Walgelijk' noem de de SP Vlissin gen in een mail- tje het overleg tussen de coali tiepartijen van Vlissingen en Mid delburg over het ziekenhuis. De SGP in Middelburg sprak van een 'heel kwalijke zaak'. Dinsdagavond spraken de Vlissing- se en Middelburgse fractievoorzit ters van de partijen met een wet houder in het college én de beide verantwoordelijke wethouders over de nieuwbouw van het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis en alle gevolgen daarvan. Dat ook de Middelburgse opposi tie termen als 'achterkamertjespoli tiek' - de woorden van SGP-raads- lid Chris Dekker - gebruikte, kon wethouder Albert de Vries een dag later wel begrijpen, ja zelfs 'in voelen'. Maar de uitnodiging van de Vlis- singse coalitiepartijen was een kans om de politieke impasse in het ziekenhuisdossier te doorbre ken. En bovendien kon de opposi tie al d§ volgende dag over het ADRZ Partners Het ADRZ wil bij de Mortiere een ziekenhuis bouwen voor de planba re, niet-spoedeisende zorg, inclu sief dë faciliteiten voor het verrich ten van planbare operaties en poli klinische functies. Vanwege de samenwerking met Temeuzen en Dordrecht worden alle kantoorfuncties van Goes naar het nieuwe ziekenhuis verplaatst. Er komen ook laboratoria, sterie le en facilitaire functies. Revant wil een revalidatiecen trum met een medische sportzaal. SVRZ heeft een plan voor een zorghotel voor uitbehandelde ADRZ-patiënten. De Ambulancedienst wil twee op- stelplaatsen plus verblijfsruimte voor personeel. Er komt een huisartsenpost. Met drie andere partners wordt nog gesproken. MIDDELBURG - De Stichting Vogel en Zoogdieropvang Zeeland uit Middelburg, De Mikke, hoeft niet te rekenen op financiële steun van Schouwen-Duiveland. Het dage lijks gemeentebestuur heeft het döor de stichting tegen het eerder weigeren van subsidie ingestelde bezwaarschrift ongegrond ver klaard. Het argument dat Schou wen-Duiveland geen eigen opvang heeft voor de opvang van vogels is voor het college geen reden op het eerder genomen besluit terug te komen. In de gemeentelijke be leidsregel 'opvang dieren' staat dat alleen dierenopvang op het eigen eiland gesteund wordt. overleg ingelicht worden. CDA'er Jan Zwemer was de afgelopen we ken de gebeten hond in Vlissingen omdat hij de discussie op scherp had gesteld met het voorstel om maar bouwgrond in Middelburg aan te bieden als Vlissingen nieuw bouw van het ADRZ zou vertra gen. Ook Zwemer zat dinsdag avond bij het overleg. „Het was goed dat we nu eens niet over, maar met elkaar spraken", zei hij later in de commissie Maatschap pelijke Zaken. Mark Weug, van de Vlissingse LPV, uitte zich in soort gelijke bewoordingen. Dat overleg - hoeveel er vanuit oogpunt van transparant bestuur op is aan te merken - lijkt dus vruchten af te werpen. Vlissingen voelde zich in dit dos sier de verliezer en zag Middel burg als een weinig meelevende buur die alleen aan het eigenbe lang (verkoop van de grond, nabij heid ziekenhuis) dacht. In Middelburg werd naar de Vlis- singers gekeken als navelstaarders die niet over de Sloebrug wensten te komen en die door procedures te vertragen er alles aan deden om verhuizing van het ADRZ van de Koudekerkseweg naaf de Mortiere te vertragen. Het overleg heeft geleid tot begrip voor beider standpunten. Voor Vlissingen is het een belangrijk winstpunt dat alle, bij de zieken huiszorg op Walcheren betrokken, partijen helpen bij het zoeken naar een oplossing voor de leegko mende gebouwen aan de Koude kerkseweg. Ook de provincie Zee land zal daarbij worden betrokken. Het Vlissingse probleem 'Koude kerkseweg' wordt zo een regionaal probleem dat door de regio ge tackeld moet worden. Het is nu aan het Vlissingse ge meentebestuur om de nodige pla nologische procedures in gang te zetten om de bouw van het nieu we ziekenhuis mogelijk te maken. Erg veel tijd om na te denken wordt het Vlissingse bestuur niet gegund. Het ADRZ wil in 2016 het nieuwe ziekenhuis openen. Uitstel is niet wenselijk omdat er dan geïnvesteerd moet worden om de Koudekerkseweg draaiende te hou den. En dat is goed geld naar kwaad geld gooien als het ADRZ toch een nieuw, beter bereikbaar, pand wil betrekken. De ingang van het ADRZ aan de Koudekerkseweg in Vlissingen. foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen ARNEMUIDEN - De karakteristieke Arnemuidse visserstrui staat van daag volop in beeld. Op verschil lende plaatsen in het dorp zijn fo tosessies waarbij mannen in de trui gefotografeerd worden. Doel is om de Arnemuidse trui te trans formeren tot Zeeuwse trui. Dit project is één van de initiatieven van de gemeente Middelburg om Arnemuiden aantrekkelijker te ma ken en te houden en zo het dorp een economische impuls te geven. Daarvoor is een Europese subsidie in de wacht gesleept. De fotoses sies beginnen om 09.00 uur en lo pen door tot 18.00 uur. Breisters hebben gezorgd voor voldoende truien waarin de 'fotomodellen voor één dag' kunnen poseren. Telefoon: 0113 - 85 13 86 info@opsschllderwerken.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22