Komst van recyclingbedrijf ongewis Alpe d'Huez bedwongen PZC ZEEUWS-VLAANDEREN Terneuzen hikt vanwege glastuinbouw aan tegen te zware milieubelasting aan Zijkanaal C bij Axel Volgend jaar aanpak Kerkplein in Oostburg Veel interesse in plaatsen van slaaphuisjes Verplaatsing van Hooghuis in Doel is 'zeer complex' Vakantieservice ZATERDAG 19 mei 2012 21 PZC Beleef de vis vanaf de kotter tot op het bord 22 en 23 door Henk Boot TERNEUZEN - Het staat nog aller minst vast dat op de Axelse Vlakte aan het Zijkanaal C een recycling bedrijf komt dat werk biedt aan bijna driehonderd mensen. De Beelen Groep heeft daar grond gekocht van een BV van De Feijter die overigens losstond van de fail liet verklaarde De Feijter Groep uit Biervliet. Grondverzet- en aanne TERNEUZEN - Alpe d'Huzes, de gro te fietsactie voor kankerbestrijding op de Franse berg Alpe d'Huez, is pas 6 en 7 juni. Zeventig Zeeuws- Vlaamse koersers bedwongen vrij dag al de 'Nederlandse' berg in de Tour de France. Ze konden dat in alle rust doen, zonder de hectiek rond Alpe d'Huzes, maar ook voor een goed doel, de oncologie afde ling van het ZorgSaam-ziekenhuis in Terneuzen. Bij de start vrijdag regende het fors, maar de weergoden waren de Alpe d'Huez-bedwingers in de loop van de dag welgezind. De ac tie is een initiatief van stichting From Zero 2 Hero met de Koester pas. Arnold Schelfhout, lid Raad van Bestuur ZorgSaam, ontpopte zich met zijn zoon Koen tot 'hero'. Ze reden de Alpentop (13,8 kilome ter, gemiddeld 7,9 procent stijging) twee keer op. De jongste fietser, Martijn de Brouwer (14), deed dat ook. Raymond Elisabeth was hen de baas. De Dow-werknemer haal de drie keer. Het leverde voorlopig 26.000 euro op, onder meer voor de aanschaf van i-pads en e-rea- ders voor oncologie patiënten. Zondag laat moeten de 'heroes' weer thuis zijn. mingsactiviteiten mogen op het terrein plaatsvinden. Wil Beelen er meer doen, dan gaat het feest niet door. Wethouder Frank van Hulle hecht namens B en W zeer aan de huidi ge bestemming van het terrein. „Daarin wordt niet voorzien in grootschalige recycling, sloop en opslag van soms met asbest ver vuilde grond." Volgens Van Hulle zijn die activi teiten moeilijk te combineren met de glastuinbouw in dat gebied. „Bovendien zetten we daar in op logistieke activiteiten in de agri- en foodsector plus binnenvaart. Daar past geen vervuilende recycla- ge bij." In de Terneuzense gemeenteraad zijn D66 en WD het niet eens met Van Hulle. „De gemeente houdt vast aan een droom die al lang is achterhaald. De economi sche omstandigheden zijn inmid dels aanzienlijk gewijzigd. U moet niet alles precies willen vastleggen, willen we op de Axelse Vlakte eco nomische ontwikkelingen van de grond krijgen die ook ten goede komen aan de werkgelegenheid", aldus Charles ten Hengel (D66) en Evert Jan van Exter (WD). Van Hulle is voorshands niet van plan aan hun kritiek tegemoet te komen. Hij wijst erop dat De Feij ter Groep op de Axelse Vlakte de fout is ingegaan met activiteiten die niet strookten met het bestem mingsplan. Volgens een gemeente woordvoerder valt niet uit te slui ten dat er elders in de gemeente wellicht wel plek is voor recyclage- activiteiten van Beelen. „Maar een concrete locatie hebben we niet op het oog." Directeur Wim Beelen van de Beelen Groep was niet be reikbaar voor commentaar. mm OOSTBURG - De gemeente Sluis pakt volgend jaar het Kerkplein in Oostburg aan. Met name de smalle parkeerplaatsen zijn automobilis ten een doorn in het oog. Het in- en uitdraaien is, doordat het plein nauw is, ook nogal lastig. Verder zorgen boomwortels ervoor dat de straatstenen omhoog komen. Een brief van een omwonende over de situatie kreeg woensdag in een commissievergadering van de ge meenteraad brede steun. Volgens wethouder Conny Almekinders, die de klachten terecht noemde, wordt het plein 'in de loop van vol gend jaar' aangepakt. Er komen on der meer bredere parkeervakken. OOSTBURG - Negen partijen heb ben zich bij de gemeente Sluis ge meld als gegadigde voor een proef met het exploiteren van slaap- strandhuisjes. Eén van die indie ners heeft twee plannen inge diend. Een jury met daarin verte genwoordigers van niet-gemeente- lijke partijen als Recron, Horeca Nederland en een landschapsarchi tect, heeft inmiddels vijf ervan ge selecteerd voor nader 'onderzoek'. Volgende maand doet die club een voorstel aan B en W over de win naar. Waar de proef plaatsvindt, hangt onder meer af van het uitge kozen project; dat kan 'vastzitten' aan een bepaalde locatie. DOEL - Het is de vraag of het mo numentale Hooghuis (1613/1643) kan worden verplaatst als Schelde- dorp Doel verdwijnt. Het pand ver keert in zo'n slechte staat, dat een verhuizing naar bijvoorbeeld het nabijgelegen Prosperdorp 'erg com plex' is, aldus de eerste resultaten van een onderzoek voor de Vlaam se overheid. Twee andere officiële monumenten in Doel, het orgel in de kerk en de molen (1611), zijn 'vrij gemakkelijk' te verkassen. De studie naar het erfgoed in Doel en omliggende Scheldepolders wordt in oktober verwacht. zie ook de bijlage Spectrum Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw krant gratis bij buren/kennissen laten bezorgen. Wilt u 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? Ga naar www.pzc.nl/abonnee of bel 088 - 013 99 10 IbBÉS PASSEAUX -y'r/fcc/'/f. Missie geslaagd: Arnold Schelfhout, lid Raad van Bestuur van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen, en voorzitter Donald Harding (rechts) Zero 2 Hero houden op de Alpe d'Huez grootformaat cheque omhoog met de voorlopige opbrengst van de monstertocht. van de stichting From foto John Smael

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 137