vaart volgende zomer zeeland 125 INFO DAG allure bouw Hoogste punt van complex 'Villa Kervel' Tocht door de natuur voor kleuters Opnames voor Zeeuwse comedy Tweemaandelijkse boekenmarkt Scaldis Poezieworkshop rond kasteel Westhove Brunch en show vol met magie en illusies Jaarlijkse avondvierdaagsen gaan weer van start CONCEPT WONEN 'Besluit over dijk Sint Annaland komt te snel' zaterdag 19 mei 2012 1NFQDAG li NE makelaar Bakkersland 81 Koopsom vanaf 249.000,- v.o.n Grijpskerke infodag donderdag 24 mei van I S.00 tot 17.00 uur in de modelwoning, luxe topappartemencen. onderhoudsarm (kunststof kozijnen).zeer hoge isolatie groot dakterras. HEINKENSZAND Aan de Hoefbladstraat in Heinkens- zand wordt dinsdag het hoogste punt bereikt van de woontoren 'Villa Kervel' in het project Over de Dijk Hl. De woontoren bestaat uit 12 appar tementen. De officiële handeling wordt verricht door een toekomsti ge bewoner van 'Villa Kervel'. De woontoren in een parkachtige om geving is een ontwerp van DOK Ar chitecten. THOLEN Natuurgidsen van Staatsbosbeheer hebben bij Sint Maartensdijk een speciaal Kabouterpad uitgezet: dat is bedoeld voor kleuters. Die kun nen daar samen met hun ouders kennismaken met de natuur. On derweg komen ze van alles te we ten over de natuur. De tocht is vandaag te lopen, start punt is MFC Scaldis Naturalis aan de Kastelijnsweg 18. Aanvang: 13.30 uur, kosten: 2 euro per kleuter. RENESSE GOES kost weer veel tijd en geld." Met de passagierstochten willen zij het geld voor onderhoud, verzekerin gen en dergelijke terug verdienen, al denkt Ad Jansens niet dat het een vetpot wordt. Dat het beurt- vaarschip verbouwd kon worden, werd mogelijk gemaakt door gif ten en sponsoring van materialen. Dit jaar heeft chemisch bedrijf DOW uit Terneuzen nog een be drag van 10.000 euro aan het schip toegekend. De grootste geldschie ter is de provincie. Vorig jaar is de proefvaart met de Naerebout goed verlopen. „Tech nisch is het schip klaar, nu moet het alleen nog afgewerkt worden." In het ruim moet nog wat gedaan worden aan de passagiersruimte. „Er komt een bar, een zitbank langs de zijkant en tafeltjes met stoelen in de rest van het ruim." Afgelopen dinsdag is de mast aan gekomen, die zou toen ook wor den opgetuigd, maar die is nog niet helemaal geschikt voor het schip, zegt Van der Vet. Het schip is gerestaureerd door vrijwilligers en mensen die een uit- kering hebben. „Sinds een jaar of vier bestaat de helft van de groep, ongeveer zes man, uit mensen die hun werktijd hier besteden", ver klaart Jansens. De meeste vrijwilli gers zijn met pensioen, maar wil len met hun vrije tijd iets nuttigs met hun handen doen. „Het is voor ons een hobby", zegt Han van der Vet. De mannen blijven^ na de bouw nog steeds betrokken met de beurtvaarder Frans Naere bout, voor onderhoud en waar schijnlijk als bemanningslid bij de passagiersvaarten. Staatsbosbeheer en 'Herwaarts der waarts' houden vandaag een poë- zieworkshop voor volwassenen in en rond Kasteel Westhove bij Oost- kapelle. De workshop staat onder leiding van Jacoline Vlaander (jour nalist en docent). Kosten zijn 35 eu ro per persoon (inclusief koffie, thee en lunch). Informatie: www.boswachtersaanzee.word- press.com en www.herwaartsder- waarts.nl Partycentrum Schoudee houdt zon dag een 'Magische Brunch' met een optreden van Celsius, het alter ego van Arnoldjan Scheer. Hij speelt een reizende illusionist en laat kor te acts zien met illusies, zoals een zwevende tafel. De brunch begint om 11.00 uur en de show om 14.00 uur aan de Schoudeeweg 1 in We- meldinge. Kosten voor brunch en show: 25.00 euro. Alleen de show: 10 euro. OUDELANDE EN 'S-GRAVENPOLDER Vrijmetselaarsloge Scaldis houdt zondag voor de vierentwintigste keer een boekenmarkt. De op brengst gaat wederom naar stich ting Ramro en stichting HOAT. Op de markt is er een aanbod van boe ken, tijdschriften, cd's en aanver wante zaken. Ook kan er kennis ge maakt worden met de vrijmetsela rij. De markt is van 11.00 tot 13.00 uur in het logegebouw De Steen. WEMELDINGE Maandag gaan de opnames van start voor de Zeeuwse comedyse rie 'de Contessa van Renesse'. De 'contessa' brengt entertainment en vermaak naar Zeeland in de vorm van theatrale wandelingen, een theatershow in haar eigen theater, een eigen radioprogramma en spe ciale jongerenfeesten. En als klap op de vuurpijl een comedyserie op RTL 4 waarin zij Zeeland promoot. foto Willem Mieras OOSTKAPELLE In Oudelande en 's-Gravenpolder gaan maandag de jaarlijkse avond vierdaagsen weer van start. In Oudelande kan vanaf 18.30 uur wor den ingeschreven bij basisschool 'de Schakel'. Het inschrijfgeld be draagt 3,50 euro. De start voor de vijf en de tien kilometer is elke avond om 1? 00 uur. In 's-Graven polder kan voor de eerste keer be halve de 'vijf en de 'tien' ook 7,5 ki lometer worden gelopen. De start is bij jeugdsoos Chaperon. De 7,5 en de tien kilometer starten om 18.15 uur en de vijf kilometer om 18.30 uur. Deelname 3,50 euro. Concept Wonen is onderdeel van Allure Bouw B.V. Rijssen www.conceptwonen.nl 21 mei tussen 16.00 en 20.00 uur Van der Valk Hotel, GOES aan de A.Fokkerstraat 100 Gaastra Mc.Gregor NZA MAC YaYa Stanfield Vingino Cyell Angels Falcon Sperry City of Sails RW Maier Ipanema etc. 800m' vernieuwde winkel 7 dagen per week geopend! www.zuidschor.nl zandkreekweg 5 Wolphaartsdijk 0113-582310 - jtddig tot cn met 31 mei SINT ANNALAND - De provincie moet nog geen besluit nemen over het dichthouden van de onder- houdsweg voor fietsers bij het dijk vak aan Sint Annaland. Dat vindt SP Statenlid Jeroen van Dijen in schriftelijke vragen aan het dage lijks provinciebestuur. Het dijkvak is na de dijkverster king alleen toegankelijk voor wan delaars. Fietsers verstoren volgens de provincie de vogels in de nabij gelegen Krabbenkreek. De natuur- vereniging doet deze zomer onder zoek naar de mogelijke verstoring. De SP wil dat dcprovipcie de re sultaten van deze studie afwacht alvorens een besluit te nemen. da's thuiskomen .g|l wWw.alturebouw.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 135