zeeland 23 Spar-uitbaters bereid te praten over supers ry\ 4Ê VERHUIZEN MET ZORG! 0113 22 22 20 Sten en drieiken zonder te betalen MIDDELBURG Hf W Rk i M Brassband Wilhelmina in de achtertuin internationale Flyballwedstrijd Dienst in Zeeuwse streektaal in kerkje Feest op camping de Molenhoek Bijzondere kerkdienst Doopsgezinde Kerk zaterdag 19 mei 2012 Raad van State oor-: deelt dat gemeen ten handhavend moeten optreden. ProRail weigert, waarna een pat stelling ontstaat. 'ProRail is bereid te experimenteren met raildempers Provincie en gemeente geven opdracht voor onderzoek naar drie mogelijkheden om spooroverlast tegen te gaan: een halfverdiepte betonnen spoorbak, een verdiepte bak onder het maaiveld en verlegging van het spoor langs de A58. Provincie en gemeenten lijken te gaan kiezen voor de aanleg van een halfverdiept spoor, de goedkoopste variant tegen trillingen en lawaai. BAS voert zelf metingen uit langs het spoor en consta teert dat de maximumsnel heid van 60 massaal wordt genegeerd. Het ministerie van Infrastructuur en Milieu heeft bepaald dat er tot juli 2012 een snelheidslimiet geldt van zestig, zodat Goes de tijd heeft om een defini tieve keus te maken tussen een spoorbak of een perma nente snelheidsbeperking. Uit onderzoeken van Peutz en TNO blijkt dat zowel de spoorbak als een permanente snelheidsverlaging onvol doende afrekent met geluids- en trillingshinder. Alle onderzoeken en ambtelijk uren hebben Goes inmiddels zo'n 850.000 euro gekost. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor om definitief af te zien van de aanleg van de spoor bak. Het besluit valt 31 mei. Rolant Quist foto Willem Mieras Wijziging in spoobakplan: niet halfverdiept, maar op maaiveldniveau. Goese gemeenteraad twijfelt aan rendement. Gemeenteraad geeft groen licht voor grootste infrastruc turele project uit Goese geschiedenis, de aanleg van een betonnen spoorbak: Financiers zijn Zeeland Seaports, Rijk, provincie, gemeente en Prorail. Kosten 42,2 miljoen euro. ProRail tovert onverwachts een altarnatief uit de hoge hoed, namelijk het uitrusten van de goederntreinen met een begrenzer zodat die niet harder dan 60 kilometer per uur kunnen rijden. Voorheen wilde het bedrijf nooit iets weten van lagere snelheden. SINT-MAARTENSDIJK - Hoewel er al een datum is voor de eerste zitting bij de Raad van State, zijn de vier Spar-uitbaters uit de gemeente Tholen best bereid om nog te pra ten over de komst van drie nieuwe supermarkten in Tholen en Sint-Annaland. De Spar-winkeliers uit Sint-Maar tensdijk, Oud-Vossemeer, Poort vliet-en Sint Philipsland vinden dat deze nieuwe winkelpanden voor de C1000 en de Aldi in Tho len en de C1000 in Sint-Annaland veel te groot worden. Onderzoek dat ze hebben laten uitvoeren wijst uit dat de gemeente straks veel te veel vierkante meters aan supermarktruimte heeft. Via de Raad van State proberen ze de plannen tegen te houden. „Maar wij zetten de hakken niet in het zand", zegt algemeen directeur Sjaak Kranendonk van Spar. „Als de gemeente nog een keer wil pra ten, zijn we daar van harte toe be reid. Als ze ons tegemoet kómen, en het aantal vierkante meters van de nieuwe supermarkten omlaag gaat, kunnen we er misschien sa men nog uitkomen." Kranendonk heeft de gemeente eerder verzocht de ondernemers tegemoet te ko men. „Daar is geen reactie op. geko men. Daarom zijn we naar de Raad van State gestapt." GOES - In een restaurant in de Gan- zepoortstraat in Goes is donder dagavond een 28-jarige man uit Huizen aangehouden omdat hij zijn rekening niet betaald had. Uit onderzoek bleek dat in andere plaatsen ook heeft gedaan. De man zit in Torentijd. Hij wordt be gin volgende week aan de rech- ter-commissaris voorgeleid. Klarebeeklaan 9 Royale vrijstaande 7-kamerwoning, met tuin, grote garage en gasten verblijf, k '">000 kk SCHULTING www.schulting-partners.nl j COLIJNSPLAAT Brassband Wilhelmina geeft zon dag een concert in de achtertuin van de familie Van Dijke in Colijns- plaat, met de nieuwe dirigent Hu- go Verweij. Het is voor het derde achtereenvolgende jaar dat het con cert daar plaatsvindt. Het optreden begint om 15.00 aan de Colijns- plaatseweg 63. Bij slecht weer wordt het verplaatst naar Zorgcen trum Cleijenborgh aan de Dr. Maas straat. WILHELMINADORP Het Flyballteam van de Kynologen- club (KC) Zeeland houdt zondag een internationale flyballwedstrijd aan de Westhavendijk in Wilhelmi- nadorp. Dit is een jaarlijks terugke rende hondenwedstrijd met 32 teams uit België, Duitsland en Ne derland. Behalve flyball verzorgt de KC ook behendigheid, doggy dance, ringtraining en de interna tionale hondententoonstelling Dogshow Goes. ELLEWOUTSDIJK In het kerkje van Ellewoutsdijk is zondag een bijeenkomst in een Zeeuwse streektaal. Ook de liede ren worden in het Zeeuws vertaald en gezongen. De overdenking wordt dit keer verzorgd door Bas Rentmeester. Het thema is: 'Ok een kiekgatje in de deure?' Het blokfluitduo Hetty Mens en Cock Hazelager verzorgt de muziek. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. KAMPERLAND Op camping de Molenhoek in Kam perland is het vandaag feest: de camping opent een pannenkoeke huis en daarom is zwembad gratis geopend voor mensen die niet op de camping staan. Kinderen kun nen bovendien meedoen aan de ac tiviteiten van het animatieteam: schminken, ridderspelletje, sprin gen op een springkussen of op de foto met mascotte Bobo. GOES Predikant Tom Rijken spreekt zon dag tijdens een bijzondere kerk dienst in de Doopsgezinde Kerk Goes. De kerkdienst heeft als the ma 'Handen reiken over grenzen heen', dit naar aanleiding van de Mennonitische, Europese Regiona le Konferentie (MERK). De kerk dienst vindt plaats van 10.00 tot 11.30 uur aan de Westwal in Goes. www.dggoes.doopsgezind.nl Raad van State oordeelt dat Goes en Kapelle geen dwangsommen mogen opleggen aan ProRail. De bevoegdheid om spooroverlast aan te pakken wordt overgeheveld naar het toenmalige Ministerie van VROM. BAS komt met alternatief plan om overlast terug te dringen, namelijk meer geluidsdempers en geluidsschermen. Klachten over spoorlawaai nemen toe nadat houten dwarsliggers zijn vervangen door betonnen exemplaren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 133