Tweedeling recreatief Zeeland dreigt 50 KORTING BEVELANDEN/THOLEN Zweten op de spinningfïets Stevige kritiek van vijf Bevelandse gemeenten op Ontwerp Omgevingsplan van provincie Zeeland STOPT MET VESTIGING OOST-SOUBURG OP DE GEHELE COLLECTIE Vakantieservice almanak Netjes ZATERDAG 19 mei 2012 21 Frans Naerebout vaart volgende zomer 24 en 25 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het ontwerp-Om- gevingsplan van de provincie heeft een tweedeling van recreatief Zee land tot gevolg. De Noordzeekustzone met ruime ontwikkelingsmogelijkheden en het achterland waar de ontwikke lingen niet alleen zeer beperkt zijn, maar ook nog eens aan strik te voorwaarden worden verbon den. De vijf Bevelandse gemeen ten vinden deze Recreatiekansen- kaart (onderdeel van het Omge vingsplan) 'bizar en onverant woord'. „Het rapport bevat naar onze mening een aantal onjuisthe den en mist een groot aantal initia tieven en projecten op De Bevelan- den", aldus de vijf gemeenten in een reactie op het Omgevingsplan. MWnHtlll Volgens wethouder Ad Schenk van de gemeente Borsele worden de gemeenten erg beperkt in hun ontwikkelingsmogelijkheden ter wijl het Omgevingsplan juist meer beleidsvrijheid aan de gemeenten moet geven. „We zijn blij dat de provincie ons meer vrijheid wil geven, maar vrij wel geen ontwikkelingskansen op De Bevelanden vinden wij te kort door de bocht", zegt hij namens de vijf gemeenten. Het verbaast de gemeenten dat de provincie voor bij gaat aan een groot aantal reeds in gang gezette ontwikkelingen. Zoals de kennisindustrie in Yerse- ke, de recreatiezone in Wolphaarts- dijk, het Goese Sas, de gebiedsont- wikkeling bij het Bokkegat op Noord-Beveland, de ontwikkeling rond Colijnsplaat, de jachthaven ontwikkeling, horeca en recreatie woningen in Hoedekenskerke en Fort Ellewoutsdijk. „Voorkomen moet worden dat marktinitiatie- ven bij voorbaat worden afgeremd door ontmoedigend overheidsbe leid." De provincie moet volgens Schenk van goeden huize komen om de bezwaren af te wijzen. pagina 24: 'Meer ruimte attracties no dig' niet in combinatie met andere acties I alleen geldig bij deze vestiging GOES - Driehonderd mensen werkten zich vrijdag in het zweet om geld op te halen voor de Stichting Jayden. Met de spinningmarathon op de Grote Markt in Goes werd de grote Jayden-actie van dit jaar beëindigd. De fiet sers haalden 23.750 euro op. Dat geld gaat naar onderzoek naar neuroblast- oomkanker, de ziekte waar het Goese jongetje Jayden in 2009 aan over leed. Gitarist Dennis Huige en zanger Bart van der Weide van Racoon fiets ten mee op de voorste rij. „Ik heb dit nog nooit gedaan", bekende Van der Weide. „Ik kies maar voor een klein verzetje." Racoon speelde afgelopen zondag voor een volle Markt een benefiet voor Stichting Jayden. www.pzc.nl/video foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Als het in het-hoofd van de Terneu- zense notaris een chaos is, maakt zich een ongebreidelde poets- en op ruimwoede van hem meester. Hij gaat het kleine bedrijfskeukenblokje met spons en sop te lijf tot het aan recht blinkt en hij stort zich met de stofzuiger op het tapijt in de spreek kamers. De klerken laten hem maar doen. Hij doet er immers niemand kwaad mee. Tot deze week. Ge-, plaagd door een overvol hoofd, was de notaris weer aan het opruimen ge slagen. Toen één van de klerken een stapel oude kranten in de oud-papier bak wilde deponeren, reageerde de notaris als door een wesp gestoken. Néé!!! Mocht niet. Het papier moest ernaast. In nette stapeltjes. Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw krant gratis bij buren/kennissen laten bezorgen. Wilt u 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? Ga naar www.pzc.nl/abonnee of bel 088 - 013 99 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 131