Kloof recreatief Zeeland dreigt vaart volgende zomer Gemeenten krijgen weer extra taken in de zorg INFO DAG 5 allure louw CONCEPT WONEN Twitterverbod voor Vlissingse gemeenteraad Kleding Schoenen: 2+1 gratis öj -DE ZUIDSCHOR door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het Ontwerp Om gevingsplan van de provincie heeft een tweedeling van recreatief Zee land tot gevolg. De Noordzeekust zone met ruime ontwikkelingsmo gelijkheden en het achterland waar de ontwikkelingen niet al leen zeer beperkt zijn, maar ook nog eens aan strikte voorwaarden worden verbonden. De vijf Bevelandse gemeenten vin den deze Recreatiekansenkaart (onderdeel van het Omgevings plan) bizar en onverantwoord. „Het rapport bevat naar onze me ning een aantal onjuistheden en mist een groot aantal initiatieven en projecten op De Bevelanden", aldus de vijf gemeenten in een reactie op het Ontwerp Omge vingsplan. Volgens wethouder Ad Schenk van de gemeente Borsele worden de gemeenten erg beperkt in hun ontwikkelingsmogelijkhe den terwijl het Omgevingsplan juist meer beleidsvrijheid aan de gemeenten moet geven. „We zijn blij dat de provincie ons meer vrijheid wil geven, maar vrij wel geen ontwikkelingskansen op De Bevelanden vinden wij te kort door de bocht", zegt hij namens de vijf gemeenten. Het verbaast de gemeenten dat de provincie voor bij gaat aan een groot aantal reeds in gang gezette ontwikkelingen. Zoals de kennisindustrie- en toeris me in Yerseke, de recreatiezone in Wolphaartsdijk, het Goese Sas, de gebiedsontwikkeling bij het Bokke- gat op Noord-Beveland, de ontwik keling rond Colijnsplaat, de jacht havenontwikkeling, horeca en re creatiewoningen in Hoedekensker- ke en Fort Ellewoutsdijk. Nieuwe dagrecreatieve voorzienin gen die zich niet kunnen huisves ten in een bestaand gebouw, ma ken volgens de vijf geen kans. Er is dus bijvoorbeeld geen ruimte voor het toekomstig gewenste Energie centrum in Borsele of een bezoe kerscentrum voor het Nationaal Park Oosterschelde. „Voorkomen moet worden dat marktinitiatie- ven bij voorbaat worden afgeremd door ontmoedigend overheidsbe leid." De provincie moet volgens Schenk van goede huize komen om de bezwaren af te wijzen. door Maeke van der Jagt GOES - Naar schatting 1750 mensen in de Oosterschelderegio die zelf standig wonen maar ondersteu ning nodig hebben van hulpverle ners, zijn vanaf 2013 op de gemeen ten aangewezen. In een poging op de zorg te bezuinigen, wordt de zo genaamde extramurale zorg over geheveld van AWBZ naar de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Als het kabinet de bezui niging tenminste doorzet. De gemeenten in de Oosterschel deregio bereiden zich voor op die nieuwe taak door alvast een aantal uitganspunten vast te stellen. Lei dend wordt wat nog mensen wil len en kunnen. Zelfredzaamheid moet bevorderd worden. Om kwetsbare mensen weer de regie over hun leven te laten krijgen, moeten betekenisvolle sociale net werken worden geschapen en moeten hulpverleners een grote signalerende rol krijgen in dorpen en wijken. Vanaf 1 januari worden cliënten dus bij de gemeente ge keurd, voor net eerst of opnieuw. Op 11 juni is er een informatiebij eenkomst voor raadsleden en le den van advies- en cliëntenraden. Allemaal moeten ze in hun begro ting rekening houden met de nieu we taak. Concopt Wonen i<. onderdeal van Allure Bouw 0 V. Kijssen www.conceptwonen.nl 21 mei tussen 16.00 en 20.00 uur Van der Vaik.Hotel, GOES aan de uFokkerstraat 100 kost weer veel tijd en geld." Met de passagierstochten willen zij het geld voor onderhoud, verzekerin gen en dergelijke terug verdienen, al denkt Ad Jansens niet dat het een vetpot wordt. Dat het beurt- vaarschip verbouwd kon worden, werd mogelijk gemaakt door gif ten en sponsoring van materialen. Dit jaar heeft chemisch bedrijf DOW uit Terneuzen nog een be drag van ïo.ooo euro aan het schip toegekend. De grootste geldschie ter is de provincie. Vorig jaar is de proefvaart met de Naerebout goed verlopen. „Technisch is het schip klaar, nu moet het alleen nog afge werkt worden." In het ruim moet nog wat gedaan worden aan de passagiersruimte. „Er komt een bar, een zitbank langs de zijkant en tafeltjes met stoelen in de rest van het ruim." Afgelopen dinsdag is de mast aangekomen, die zou toen ook worden opgetuigd, maar die is nog niet helemaal geschikt voor het schip, zegt Van der Vet. Het schip is gerestaureerd door vrijwilligers en mensen die een uit kering hebben. „Sinds een jaar of vier bestaat de helft van de groep, ongeveer zes man, uit mensen die hun werktijd hier besteden", ver klaart Jansens. De meeste vrijwilli gers zijn met pensioen, maar wil len met hun vrije tijd iets nuttigs met hun handen doen. „Het is voor ons een hobby", zegt Han van der Vet. De mannen blijven na de bouw nog steeds betrokken met de beurt- vaarder Frans Naerebout, voor on derhoud en waarschijnlijk als be manningslid bij de passagiersvaar ten. VLISSINGEN - Raadsleden, ambtena ren en griffiers in Vlissingen mo gen niet langer twitteren tijdens vergaderingen. Volgens het regle ment van orde is het 'hinderlijk ge bruik van mobiele telefoons of an dere communicatiemiddelen die inbreuk kunnen maken op de or de van de vergadering', niet toege staan in de vergaderzaal, met inbe grip van de publieke tribune. „Het is niet respectvol als iemand tij dens de discussie daar, ook nog er gens anders in een discussie is ver wikkeld", aldus de gemeente. De voorzitter van de vergadering moet er voortaan op toezien dat de regel wordt gehandhaafd. NALGrtQ*'LfÊ'KOYYi.-fi: WAT«*U»+»Ö f?T INFODAG 24 MEI Bakkersland 81 G rijps kerke Infodag donderdag 24 mei van 15.00 toe 17.00 uur in dé modelwoning. Luxe topappartementen, onderhoudsarm (kunststof kozijnen), zeer hoge isolatie, groot dakterras. Koopsom vanaf 249.000,- v.o.n. Gaastra JYte.Gregor (N/A MAC YaYa Stanliele! Vingino Cyell Angels Falcon Sperry City of Sails UW Miiirr Ipaiicnia etc. tOOin' vernieuwde winkel »7 dagen per week geopend! www./uid.sehor.nl /andkreekwej» Wolphaarisdijk *01 I.VSH23I0 da's thuiskomen ~Awtfw.alhireb-Ouw.ru.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 129