241 zeeland Schap veegt steigers schoon Beurtvaarder Frans Naerebout Êsf FZC Jan de Nooijer Veerse Meer EGYPT! Egypte pzc.nl/webwinkel zaterdag 19 mei 2012 door Emile Calon ARNEMUIDEN - Het waterschap en vier gemeenten treden vanaf van daag op tegen waterrecreanten die langer dan 24 uur langs een open bare steiger in het Vëerse Meer lig gen. Bij een overtreding kunnen de bootbezitters een boete van maximaal 3800 euro krijgen. Volgens Luc Stokkerman van wa terschap Scheldestromen zijn er re creanten die maanden op dezelfde plaats liggen en het niet accepte ren als anderen daar ook willen af meren. „Ze beschouwen de open bare steigers als familie-eigen dom." Hij weet dat er soms zelfs geweld wordt gebruikt om te voor komen dat anderen ook afmeren. Ook accepteren sommigen niet dat anderen aan hun schip vastma ken, terwijl dat in de watersport wereld een gewoonterecht is. Het waterschap en de gemeenten Goes, Middelburg, Noord-Beve land en Veere kregen de afgelopen jaren de nodige meldingen van wa tersporters die klaagden dat -zenau welijks gebruik konden maken van de twintig openbare steigers in en langs het Veerse Meer. Om die reden is besloten nu op te tre den. Vrijdag werden folders uitge deeld waarin staat dat er na 24 uur afmeren een andere plek opge zocht moet worden, minstens 150 meter verder. Vandaag wordt ge controleerd of daaraan is voldaan. Verschillende booteigenaren vertel den vrijdag dat er 'collega's' zijn die tien tot twaalf weken lang op dezelfde plaats liggen. „Die rijden met hun auto naar hun werk en komen 's avonds terug naar hun boot", aldus Peter Vanliere uit Eek- lo. Willem Ginjaar, dagelijks be stuurslid van het waterschap, vindt dat zulke mensen maar een plekje moeten zoeken in één van de commerciële jachthavens. Ook de komende maanden wordt er extra gecontroleerd. Projectleider Ad Jansens (links) en vrijwilliger Han van der Vet op het dek van de Zeeuwse beurtvaarder Frans Naerebout. foto Willem Mieras De laatste loodjes voor de beurtvaarder Frans Naerebout aan de Houtkade in Goes lijken nu toch echt in zicht. Ad Jansens en Han van der Vet zien de toekomst van het schip rooskleurig in. door Adriënne Glasbergen Ruim zes jaar geleden zijn vrijwilligers be gonnen aan de verbou wing beurtvaarder Frans Naerebout. Over een echte einddatum heeft project leider Ad Jansens zich nooit echt uitgesproken. „Een schip verbou wen is een enorm project. Voor de buitenwereld lijkt dat misschien niet zo, maar het neemt enorm veel tijd in beslag." De verwach ting over wanneer het schip klaar zou zijn, werd dan ook iedere keer wat uitgesteld. De vrijwilligers ho pen in de zomer van 2013 met pas- sagierstochten te beginnen. „An ders missen we nog een seizoen", zegt vrijwilliger Han van der Vet. Maar over een jaar is het schip nog niet volledig af „Dan gaan we kij ken hoe de ruimte voor de beman ning er vroeger uitzag. De bedoe ling is dat het schip in zijn origine le staat wordt teruggebracht. Dat is de reden waarom het project veel tijd in beslag neemt. Het schip heeft in de loop der tijd verschil lende functies gehad en is daar voor steeds verbouwd. We moes ten zes jaar geleden het hele dek er af halen met vrijwilligers. Voor ie der onderdeel dat moet worden vervangen, moeten wij op zoek naar een onderdeel dat uit die tijd komt. Dat zijn vaak onderdelen die niet voor dit schip geschikt zijn, maar door ons geschikt ge maakt moeten worden, en dat „Een schip verbouwen is een enorm project. Voor de buitenwereld lijkt dat misschien niet zo." WEBWINKEL discovery 4 Indrukwekkend! L. A i f m'TïïrüBlH ilr 2$ O 4 dvd's van Discovery Channel Een set met indrukwekkende dvd's van Discovery Chan nel over het oude Egypte. Een moderne beschaving vol mysteries, verbazingwekkende vondsten en archeologische ontdekkingen. Deze box bevat de titels KingTutankhamon unwrapped, Egypt's ten greatest discoveries en Ramses Nefertiti. Speelduur 360 minuten, Nederlands ondertiteld. Adviesprijs €29,95 Lezersprijs 19,95* *Exclusief verzendkosten categorie dvd's en games woning- en meubelstoffeerder Langstraat 79, Arnemuiden www.jandenooijervof.nl Een verandadak dat zich onderscheid door een verbluffend mooie afwerking. Ook mogelijke met verlichting. Vraag naar onze scherpe pnjzen! Meubels, tapijt, laminaat, meubelstoffen, textiel, binnen- en buitenzonwering, overgordijnen, vitrages, vinyl, rolluiken, insectenhorren, behang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 128