Voorschot Beheerster is diep gekwetst J mt J zeeland 123 Kinderen op carillon bij beiaard-tweedaagse Raad aan zet inzake verwerken van vis VERHUIZEN MET ZORG! 0113 22 22 20 Kinderexcursie Eten en drinken zonder te betalen MIDDELBURG J# E sa ■aiWHirai Opnames voor Zeeuwse comedy Kamermuziek in de Driekoningenkerk Bijeenkomst Crohn en Colitis Ulcerosa Bingoavond in dorpshuis Oosterhof Extra wandelingen onder de vloeddlijn zaterdag 19 mei 2012 Agnita Wesdorp: Tot voor kort kreeg ik maandelijks een beheerders vergoedingDe laatste keer stond dat ineens anders omschreven op de afrekening, namelijk als'Voorschot schadeclaim Zeeuwland'." Voormalig beheerster Agnita Wesdorp van De Putmeet in Scharendijke voelt zich diep ge kwetst over de gang van zaken rond de plotselinge definitieve sluiting van dit dorpshuis. Zij heeft ten einde raad juridische hulp ingeroepen. door Ali Pankow e voelt je vermalen worden tussen gemeente, Zeeuwland en de Stichting Dorps- en Ge meenschapshuizen", verzuch ten Agnita Wesdorp en haar broer Harry Thijsse. Zij hadden ja renlang nauwe betrokkenheid met De Putmeet. Zij als beheerster en hij als contactpersoon van d'Anti- lopen, de sportvereniging voor mensen met én zonder beperking. Daar is op 4 november vorig jaar een einde aan gekomen. „Zomaar van de één op de andere dag. over komt je dat. Ik werd op die vrijdag ochtend om half acht gebeld. Of ik om half tien maar op het gemeen tehuis wilde zijn", memoreert Wesdorp. Zij had op dat moment geen idee wat haar boven het hoofd hing. De Putmeet, het dorpshuis in Scharendijke werd per direct geslo ten. Nou wist Wesdorp wel dat een stukje van de vloer was aange tast door betonrot. Vooral aan het deel onder de kleedkamers zou wel iets gedaan moeten worden. Dat had zij een paar jaar geleden al te horen gekregen van de man die toen op last van de gemeente inspectie had uitgevoerd. „Dat was nog vóór de overname van de Agnita Wesdorp: „Die cijfers over het tekort kloppen niet en het beeld van het aantal gebruikers wordt ook veel te negatief voorge steld." foto Ronald den Dekker door Piet «leemans 2IERIKZEE - Een concert samen met koninklijke harmonie Kunst en Eer, een 'Beiaard jukebox' en kinderen die zelf op een beiaard mogen spelen. De beiaard-twee daagse op vrijdag 25 en zaterdag 26 mei in Zierikzee biedt een geva rieerd programma. De muzikale tweedaagse begint vrijdag in de Gasthuiskerk met een concert voor orgel en reizende beiaard. Stadsbeiaardier Janno den Engels man bespeelt het orgel en beiaar dier Boudewijn Zwart de in de kerk opgestelde mobiele beiaard. Op het programma Toccata en Fu- dorpshuizen door woningcorpora tie Zeeuwland. Ze wisten er dus van", zegt Wesdorp veelbeteke nend. Zij wist ook dat er vorig na jaar weer eens naar de vloer was gekeken en wederom hoorde zij dat 'het daar onder die kleedka mers eens moest worden aange pakt'. Dat het probleem plotseling zo groot bleek, overviel haar ech ter. 'Tijdelijk dicht voor nader on derzoek', luidde het eerste bericht. Weldra werd het 'langer dicht voor het zoeken naar een behoef te-onderzoek naar een ontmoe tingsruimte en tenslotte werd het 'De Putmeet blijf gesloten'. Wes dorp kreeg op die vrijdag 6 april ook te horen dat zij per direct als beheerster werd ontslagen. Zij is verbijsterd over heel veel din gen. Bijvoorbeeld over het jaarlijks tekort op de exploitatie dat vol gens Zeeuwland 50.000 euro zou bedragen. Volgens Wesdorp en haar broer wordt met dat bedrag een vertekend beeld geschetst om dat er ook nog niet gedane investe ringen van circa 13.000 euro in zijn opgenomen. „Over investeringen gesproken. Ik heb ze wel gedaan: kofïiezetapparatuur voor 4000 eu ro en biljarttafels. Hoe kan ik die vergoed krijgen?", zegt Wesdorp. Zij 'is ook verbijsterd over het feit dat voorzitter Herman Bohmer de ze week tijdens een bijeenkomst met de gebruikers liet weten dat De Putmeet binnenkort wordt ge sloopt, misschien wel binnen vijf maanden. En dat er achter de school voor circa vijf ton een gym zaal en 'ontmoetingshal in huiska merstijl' zal worden gebouwd. Ver der maalt het maar door haar hoofd hoe het toch mogelijk is dat die belofte over het openhouden van de dorpshuizen tot 2017 niet wordt gehouden. „Ik kon er niet meer van slapen. Om tot rust te ko men, heb ik besloten juridische hulp in te roepen", zegt Wesdorp. door Pief «leemans KERKWERVE - Wat het Schouwen- Duivelandse college van burge meester en wethouders betreft mag Richard Snijder van café-res taurant De Heerenkeet in een naastgelegen bedrijfspand vis ver werken en verkopen. Het laatste woord is echter aan de gemeente raad. Omdat het vis verwerkingsbedrijf strikt genomen in strijd is met de Schouwen-Duivelandse structuur visie buitengebied moet de ge meenteraad echter een 'verklaring van geen bedenkingen' afgeven. Het initiatief sluit in de visie van het college nauw aan bij het door de gemeenteraad vastgestelde be leid met betrekking tot Nieuwe Economische Dragers (NED), maar het past er niet letterlijk in. Omwonenden zijn niet blij met het visverwerkingsbedrijf Zij zijn bang voor stankoverlast van Snij ders frituur en geluidshinder door af- en aanrijdend vrachtverkeer over de Boogerdweg. Pogingen om vestiging van het be drijf te voorkomen zijn echter ge strand. Raad van State schaarde zich achter gemeente en provincie die stellen dat het visverwerkende bedrijf niet zorgt voor onaanvaard bare druk op het aangrenzende na tuurgebied. De provincie ziet de vestiging van het bedrijf als goede promotie van het Zeeuwse streek product. Het bedrijfspand deto neert volgens de provincie ook niet in het landschap. BURCH-HAAMSTEDE - In het Slotbos bij Slot Haamstede verzorgt Na tuurmonumenten zaterdag 26 mei een kinderexcursie. Kinderen kun nen zich verwonderen over de enorm grote bomen en vogels en reëen bewonderen. Een verrekij ker en stevige schoenen zijn aan te raden. Vertrek om 10.00 uur bij het toegangshek van Slot Haamste de. Aanmelden: 0900-2020233. ga van Bach. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag gaat het feest verder met om 12.30 uur een 'Beiaard-Juke box'. Eilanders kunnen verzoek nummers indienen bij de stads beiaardier. Boudewijn Zwart geeft om 14.00 uur een concert en no digt aansluitend kinderen uit ook een stukje te spelen. De tweedaag se wordt om 16.00 uur afgesloten met een concert door beiaard en harmonieorkest. Kunst en Eer en Boudewijn Zwart ontmoeten el kaar in de Meelstraat. Op het pro gramma onder meer muzikale hoogtepunten uit de Historische Spelen en werken als Borsato Sym- phonica, Xabia en Sun of Brave. GOES - In een restaurant in de Gan- zepoortstraat in Goes is donder dagavond een 28-jarige man uit Huizen aangehouden omdat hij zijn rekening niet betaald had. Uit onderzoek bleek dat hij dat op andere plaatsen ook heeft gedaan. De man zit in Torentijd. Hij wordt begin volgende week aan de rech- ter-commissaris voorgeleid. r* 3p:fr Klarebeeklaan 9 Royale vrijstaande 7-kamerwoning, met tuin, grote garage en gasten verblijf. SCHULTING WL www.schulting-partners.nl monpirtL mouERS I RENESSE Maandag gaan in Zeeland de opna mes van start voor de Zeeuwse co medyserie 'de Contessa van Renes- se'. De 'contessa' brengt entertain ment en vermaak naar Zeeland in de vorm van theatrale natuurwan delingen, een theatershow in haar eigen theater, een eigen radiopro gramma en speciale jongerenfees- ten. En als klap op de vuurpijl een eigen comedyserie op RTL 4 waar in zij Zeeland promoot. NOORDGOUWE Het Burgh Trio verzorgt zaterdag 26 mei een (kamermuziek)concert in de Driekoningenkerk in Noord- gouwe. Het trio bestaat uit pianist Wim Boer, violist Arjan Kik en cel list Martijn Kooiman. Er worden werken van Joseph Haydn, Camille Sain-Saëns en Felix Mendelssohn ten gehore gebracht. Het concert begint om 20.00 uur. Het concert is een. initiatief van de Stichting Ka mermuziek. DIRKSLAND In het Van Weel-Bethesdazieken- huis in Dirksland wordt dinsdag 22 mei een bijeenkomst gehouden van de Regio Zeeland van de Cro hn en Colitis Ulcerosa Vereniging Nederland. Twee maag-le- ver-darm-verpleegkundigen en een internist verzorgen lezingen over darmpoliepen, darmkanker en chronische ontstekingen. Aanvang 19.30 uur. OOSTERLAND In dorpshuis Oosterhof aan de Sint Joostdijk in Oosterland wordt vrij dag 25 mei een bingo-avond gehou den. Meedoen aan het gezellig- heidsspel kost een tientje en daar krijgen de deelnemers een kopje koffie en zeven bingokaarten voor. Er worden per bingokaart drie ron den gespeeld. De bingo-avond be gint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. OUWERKERK In het kader van de Week van de Zee wordt vrijdag 25 mei de Schou wen-Duivelandse basisscholen bi8j dee kreken van Ouwerkerk een pro gramma aangeboden. Naast het be kijken van Oosterscheldedieren gaan de kinderen op stap met een boswachter door de inlaag. Deze ac tiviteit wordt mede mogelijk ge maakt door het Nationaal Park Oos- terschelde. Info: 0111-416093.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 127