Renessetour behoort tot het verleden Jeugdig turntalent gehuldigd SCHOUWEN-DUIVELAND F Z-o Jeans Inn Muziekprogramma voor bredere doelgroep Vakantieservice Actie tegen langliggers Veerse Meer almanak Netjes ZATERDAG 19 mei 2012 21 Beheerster is diep gekwetst 22 en 23 door Ali Pankow RENESSE - De tijd dat de Hoge- zoom in Renesse met Pinksteren de aanblik gaf van een deinende massa met feestende, bierdrinken de jongerën is voorbij. Burgemees ter Gerard Rabelink handhaaft zijn besluit de zogeheten Renesse tour niet meer te laten doorgaan. Hij besloot daar vorig jaar toe in overleg met politie Zeeland en de brancheorganisaties in Renesse. „Een lastige beslissing maar wel de juist blijkt achteraf', vindt de bur gemeester. Hij opteert voor een nieuwe aanpak. Dat houdt in een programma dat zich op een brede re doelgroep richt: naast jongeren ook dertigplussers en gezinnen. De activiteiten die tijdens het Pink sterweekend georganiseerd wor den, maken onderdeel uit van de programmering van Renesse Bruist: een dweilband, brassband, jambeeband en een a capella koor. De gemeente verzoekt de onderne mers in Renesse hun gasten ook dit jaar vooraf zo goed mogelijk te informeren over de gewijzigde aan pak. Gemeente, politie en Recron zijn erop berekend dat ook nu weer veel toeristen richting dorp zullen trekken. Om goed voorbe reid te zijn, gelden diverse maatre gelen. Zo zijn de parkeerterreinen op de hoek Laone/Rampweg en Laone/voetbalveld het gehele weekend afgesloten van 21.00 tot 9.00 uur. Horeca-ondernemers mo gen geen extra activiteiten in of rondom hun bedrijf organiseren. Alcohol op straat is niet toegestaan en tegen wildplassen wordt zo veel mogelijk opgetreden. Voor het melden van overlast op straat stelt de gemeente tijdens het Pink sterweekend een centraal telefoon nummer in: 06-21179107, dat van 21.00 tot 09.00 uur bereikbaar is. door A8i Pankow ZIËRIKZEE - Gymnastiek- turn- en dansvereniging Delta Sport in Zie- rikzee beschikt na negen jaar weer over een nationale kampioene in de gelederen. Het is de 10-jarige Wendy Gebraad uit Oosterland. De laatste nationale titel binnen Delta Sport werd in 2003 behaald door Cheyenne Bakker uit Renes se. Het succes van Wendy was vrij dag reden voor een korte plechtig heid voorafgaand aan de wekelijk se trainingavond. Wendy werd af gelopen zondag in Almelo natio naal kampioene op de balkoefe- ning. Vanuit Delta Sport waren er nog vier jonge meisjes die zich voor deze nationale kampioen schappen selecteerden: Samantha Steenbakker, Anne-Li Slootmaker, Anna Jendrusch en Fleur Verwest. „De weg voor kwalificatie voor deelname aan de Nederlandse kampioenschappen is lang. Inten sieve trainingen, mentaliteit en doorzettingsvermogen wordt al in hun vroege levensjaren gevraagd", roemt voorzitter Kees Verkerke de inzet van deze meisjes, maar ook de steun van de hele groep. De vijf deelneemsters van Delta Sport aan de NK met daarachter de hele trainingsgroep; tweede van links is Wendy Gebraad. foto Ronald den Dekker Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw krant gratis bij buren/kennissen laten bezorgen. Wilt u 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? Ga naar www.pzc.nl/abonnee „of bel 088 - 013 99 10 Tip? redactie@pzc.nl Als het in het hoofd van de Terneu- zense notaris een chaos is, maakt zich een ongebreidelde poets- en op ruimwoede van hem meester. Hij gaat het kleine bedrijfskeukenblokje met spons en sop te lijf tot het aan recht blinkt en hij stort zich met de stofzuiger op het tapijt in de spreek kamers. De klerken laten hem maar doen. Hij doet er immers niemand kwaad mee. Tot deze week. Ge plaagd door een overvol hoofd, was de notaris weer aan het opruimen ge slagen. Toen één van de klerken een stapel oude kranten in de oud-papier bak wilde deponeren, reageerde de notaris als door een wesp gestoken. Néé!!! Mocht niet. Het papier moest ernaast. In nette stapeltjes. ARNEMUIDEN - Het waterschap en vier gemeenten treden vanaf van daag op tegen waterrecreanten die langer dan 24 uur langs een open bare steiger in het Veerse Meer lig gen. Bij een overtreding kunnen de bootbezitters een boete van maximaal 3800 euro krijgen. De exacte hoogte ervan wordt be paald door de officier van justitie. niet in combinatie met andere acties I alleen geldig bij deze vestiging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 125