Onclernemer Special: Bouw en bedrijfshuisvesting 19 mei 2012 deOndernemer m Cadzand- Bad staat in de steigers. Letterlijk. van vol. Die ruimtelijke invulling zal overigens wel blijven bestaan volgens het beleidsplan Natuurlijk Stijlvol van de gemeente Sluiswaarin de ruimte lijke ordening, de stijl en het land schap in harmonie worden ingevuld. Om het groene en open karakter te handhaven maar ook de infrastruc tuur en openbare ruimte in harmonie te brengen met de nieuwe look van Cadzand-Bad, is Sluis de eerste ge meente in Nederland die de vereven ingsregeling ofwel het 'rood. voor groen' principe heeft ingevoerd. Per project wordt een bijdrage van 34.000 euro per ha en/of 15.000 euro per woning gestort in een fonds voor natuurontwikkeling en infrastructure le verbeteringen. Zo snijdt het mes aan twee kanten en groeit de omge ving mee met de*kwaliteitsverbete ring van de accommodaties. Een extra economische impuls wordt hier mee gecreëerd, wat een positief effect heeft op de leefbaarheid van de regio. Een goede infrastructuur is noodzake lijk om de toegankelijkheid van het dorp te garanderen. Op dit moment zijn er ca. 600 tijdelijke arbeidsplaat sen extra in en rondom Cad zand-Bad. De verwachting is dat de professionalisering van het toerisme nieuwe banen en meer interesse in de omgeving zal opleveren. Wethouder Ploegaert, die de recreatieve vastgoed ontwikkeling in zijn portefeuille heeft, wil geen voorspellingen doen over het aantal banen. Hij blijft realis tisch, maar verwacht een remmend ef fect op de krimp in de regio en rond 2025 Zelfs stabilisatie. Wel is hij en thousiast over de goede samenwer king tussen alle betrokken partijen waaronder het Waterschap Scheide stromen en de Provincie. Een belang rijk knelpunt blijft natuurlijk de N61; de groei in Cadzand-Bad en omge ving zal de noodzaak tot verbreding verder doen toenemen. Jachthaven? Na een periode van koudwatervrees lijken zelfs de meest sceptische onder nemers en bewoners enthousiast ge worden. Bij de gemeente is onlangs door de ondernemers een voorstel voor de inrichting van een kleinschali ge jachthaven bij de mond van het spuikanaal ingediend. In het kader van de kustversterking "Zwakke Scha kels" is dit nu nog.eenvoudig in te passen door een verbreding van de spuimond en de aanleg van een stevi ge strekdam in zee. Een aantrekkelij ke tussenstop voor de schippers van zeewaardige jachten, die ongetwijfeld graag een vorkje komen prikken in klasse restaurant Pure C, gevestigd in het Strandhotel. De plannen voor uit breiding en vernieuwing van dit hotel liggen inmiddels klaar, terwijl Hotel Noordzee en De Wielingen er na een renovatie en vernieuwing de allure van een mondainer badplaats onder strepen. De vijf Cadzandse sterrenho tels, allemaal familiebedrijven met een eigen identiteit, durven die verbe teringsslag aan te gaan en willen ver der vernieuwen of uitbreiden. De ver schuiving van één hoogseizoen van zes weken in de zomer naar diverse kortere vakanties van een dag of 4 per jaar, vraagt een aanpassing van de ac commodaties en het personeelsbe stand. Positief is het effect dat dit heeft op de werkgelegenheid, er is Bouwactiviteiten overal. meer continuïteit te bieden aan perso neel, zodat volwaardige banen ont staan. Om de hotels rendabel te hou den zijn 90 kamers wel een standaard. De hogere omloopsnelheid en het ei senpakket van de moderne gast vra gen meer van het personeel en de ac commodatie. Het Strandhotel heeft de combinatie van hotelkamers en ap partementen met hotelvoorzieningen uitgewerkt samen met de respectabele Compagnie Het Zoute N.V., een pro jectontwikkelaar met veel ervaring wikkeling van onze nieuwe parken is gebaseerd op 40 jaar ervaring! De ex ploitatie van Roompot Vakanties is de basis waarop wij ons park inrich ten en faciliteren. Daarover moet Zorgvuldig worden nagedacht. We zeggen wel eens gekscherend dat de schoonmakers de baas zijn van het park. Hoe beter een park is uitge dacht, hoe sneller en efficiënter de verhuuraccommodatie rendabel wordt. Dat is de realiteit van alle dag. De. huisjes zien er prachtig uit, maar het gaat om de bereikbaarheid, de om loopsnelheid, de efficiëntie in schoon maak en inrichting, de kosten die dit met zich meebrengt. De afstand on derling, tussen de kamers, naar het centrumgebouw, het is zoeken naar de optimale bedrijfsvoering. Arcus bouwt recreatief vastgoed, maar we doen dit samen met een solide exploi tant." Het volgende project van Ai- cus ligt overigens al gereed. In Nieuw- vliet-Bad gaat het bedrijf aan de slag met de revitalisering en uitbreiding van campings 'De Pannenschuur', Hof ter Wilgen en Boshoeve gericht op familievakanties aan zee. Ook Bal last Nedam heeft de realisatie van een nieuw Resort Nieuwvliet-Bad in gang gezet, verkoop door De Dobbe- laere Makelaars en exploitatie door Landal Gi'eenparks. Er woi-dt ook in de rest van Nederland gelet op West-Zeeuws-Vlaanderen! aan de Belgische kust. Solide bedrijfsvoering De Koster van Arcus Projectontwik keling is overigens glashelder over de voorwaarden van het succes van de nieuwe recreatieve projecten. "Nu het ons park lukt om succesvol van start te gaan, trekt dit ook andere ont wikkelaars aan. Het gevaar schuilt in de veronderstelling dat het exploite ren van vakantiewoningen zichzelf makkelijk terugverdient, maar de' ont Foto's: Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 119