m deOndernemer 19 mei 2012 Samenwerken Cadzand-Bad is in haar ruimte en ac commodaties met zeezicht nog verre ke torentje uitgeruste appartementen gebouw 'The Dunes' moet een waar feest zijn. Jan de Dobbelaere, make laar én ondernemer, is uiteraard con tent met deze projecten maar plaatst toch enkele kanttekeningen bij de groei. "Dit is nog maar het beginsta dium. Na 20 jaar stilstand moest er echt iets gebeuren. Er was nauwelijks concurrentie en dat werkt vernieu wing niet in dè hand." Hij is positief over de actieve rol van de gemeente, maar vreest aan de ande re kant dat de ambtelijke regels de-ver snelling zullen remmen. De bouwacti viteit stimuleert ook de bestaande de tailhandel en horeca eens kritisch naar zichzelf te kijken. "Een winkel van 30 jaar oud kan echt niet meer, en strandtenten met een eigen karakter trekken meer mensen dan een verou derde lunchroom," zo meent De Do- belaere. De vraag naar reguliere wo ningen neemt mondjesmaat toe. Een toename wordt in de komende jaren uiteraard wel verwacht, tenzij de cri sis de toeristen thuis houdt! Ook Jan de Nijs van Immo De Nijs verwacht dat de concurrentie van de nieuwe ac commodaties bestaande verhuurders zal stimuleren om de appartementen te renoveren. De verkoop van "The Duties'" loopt goed. De luxe ruime ap partementen vlakbij zee en midden in het dorp zijn te koop vanaf 429.000 euro, inclusief parking. De kopers zijn vooral particulieren, die een twee de woning kopen voor eigen ge bruik. 8 m mm omt uit zijn Wie langer dan anderhalfjaar niet in Cadzand-Bad is geweest, wacht een aangename verrassing. Een aantal stijlvolle recreatieve projecten wordt in een hoog tem po uitgevoerd en opgeleverd. De eerste fase van de nagelnieuwe va kantiewoningen van Noordzee Résidence Cadzand-Bad kon in de meivakantie voor het eerst worden verhuurd. De Wielingen Boulevard krijgt een hele andere uitstraling met een aantal nieuwe appartementencomplexen in Neo-Normandische stijl. Het zijn echte blikvangers in het straat beeld. Deze stijl sluit aan bij het beeld dat we kennen van de Bel gische en Noord-Franse kust. Cadzand-Bad profiteert volop mee van de vraag naar recreatie ve woningen aan de kust, maar de gemeente Sluis waakt ervoor om het karakter van de badplaats te behouden. Tekst: An net van de Ree CADZAND-BAD - Het werk aan het appartementencomplex 'Duinhof is nog in volle gang. Het fraaie ont werp aan de entree van het dorp ver tegenwoordigt de gefaseerde transfor matie van een verouderd vakantie dorp naar een moderne, stijlvolle bad plaats. Het signaal dat de zgn. 'front- runners', o.a. Molencaten, Ballast-Ne- dam, Bouwfonds, Compagnie Het Zoute (Knokke), Volker Wessels, het Zeeuwse Arcus Projectontwikkeling en enkele lokale ondernemers durven geven met diverse recreatieve vast goedprojecten heeft effect op de hele Noordzeekust. Als deze partijen het aandurven, dan is er vertrouwen in het rendement op investeringen in de ze regio. In haar kielzog nemen zij pri vate partijen en lokale ondernemers mee in een nieuw optimisme voor de regio. De toekomst van West Zeeuws-Vlaanderen werd met de ope ning van de tunnel overschaduwd door hét spookbeeld van vergrijzing en krimp. Daar lijkt nu met de bouw- boost in en rondom Cadzand-Bad, een einde aan te zijn gekomen. De ruimte die er direct achter de duinen en aan de kust nog volop is, wordt al sinds beginjaren '90 door o.a. Room pot Exploitatie nauwlettend in de ga ten gehouden. De,eerste gesprekken over de ontwikkeling, overigens op verzoek van de toenmalige burge meester, stammen nog uit die tijd. De plannen liggen dus al een jaartje of twintig op de plank. Bij de realisatie speelt de financiële crisis van 2008 en de huidige economische situatie een cruciale rol. Recreatief vastgoed is po pulair bij vermogende particulieren en volgens Enrico de Koster, direc teur Arcus Projectontwikkeling, is hierin nog geen kentering waar te ne men. Zolang de beurzen geen herstel laten zien en de rente laag blijft, zoe ken zowel particulieren als onderne mers naar solide investering. Neder land zit nog steeds in de lift.als.reerea- tieland en het aantal korte vakanties in eigen land neemt nog steeds toe. De huurinkomsten van een recreatie woning zijn dan een aantrekkelijk al ternatief voor het beleggen op de beurs. De timing voor de revitalisering van Cadzand-Bad valt uitstekend. Terwijl de prijzen aan de Belgische kust en vooral in Knokke de pan uitreizen naar 18.000,- per m2 woon opp. bij zeezicht, geldt hier een bescheiden 2.500, - per m2. Het mooie en scho ne strand, de ruime polders en knusse duinenrij trekt steeds meer Zuiderbu ren de grens over. Het aankoopge drag van onroerend goed door Neder landers, Belgen en Duitsers is verschil lend. Zo zijn de woningen in park Noordzee Résidence ca. 85% van Ne derlanders, en is er voor de apparte menten weer meer belangstelling van uit België. Voor Duitse geïnteresseer den blijkt het kopen van tekening toch vaak een brug te ver. Vooral de Nederlanders zelf en met name Bra banders zijn enthousiaste kopers van recreatief onroerend goed aan de Zeeuwse kust. Variatie Door de variatie in aanbod van type woningen en appartementen blijft vol doende productdifferentiatie bestaan. Dat is ook een wens van de gemeente Sluis. De kwaliteitsslag biedt kansen voor een grote groep vakantiegan gers, waarvoor gemak en comfort steeds zwaarder telt. In cfe toeristensec tor rekent men met een bestedingspa troon, dat overeenkomt met eenmaal de huurprijs van de accommodatie d.w.z. .het huurbedrag wordt nog maals in de regio uitgegeven. Voor West-Zeeuws Vlaanderen kan dit dus oplopen tot ongeveer 13 miljoen eu ro per jaar. De verkoopomzet van park Noordzee bedraagt overigens ca. 140 miljoen euro excl. btw, d.w.z. een gemiddelde prijs van ca. 310.000 euro per woning. De appartementen van Duinhof be ginnen bij een verkoopprijs vanaf ca. 279.000 euro tot boven de 550.000 euro In zes panden worden in totaal 131 appartementen gerealiseerd. In dit project is een gedeelte ook be stemd voor permanente bewoning. Veel makelaars zullen jaloers zijn op De Dobbelaere Makelaars en Immo De Nijs, gevestigd aan de Wielingen Boulevard. Het verkopen van de kwa litatief hoogwaardige appartementen in o.a. 'Duinhof en het met pittores- En het resultaat is verbluffend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 118