Perkpolder zorgt voor fikse impuls Special: Ondemem®r Bouwraadhuis Bouw en bedrijfshuisvesting 19 mei 2012 deOndernemer fjjfil Zo komt het er straks allemaal uit te zien. Artist iimpression Nieuwbouvtf-Noöm tè St. Maart Frank van Driessche Minnelijk In de publiek-private samenwerking van Plan Perkpolder participeren Pro waar bouwen begint Ontwerp Bouwvoorbereiding Bouwcoördinatie (0113) 57 17 58 Op het voormalig Veerpïein van Perkpolder worden op een ver hoogd gedeelte woningen gereali seerd. Er is ook ruimte voor een luxe hotel/restaurant, conferen tiefaciliteiten en een weinesscen trum. „We proberen ons met Plan Perkpolder te onderschei den van andere projecten", zegt wethouder Frank van Driessche. kap woningen en rijtjeshuizen. In de westelijke Perkpolder komt een golf- resort met vrijstaande woningen op ruime kavels", aldus Peter Sturmans, directeur van Perkpolder Beheer BV. De komende jaren worden in het ge bied 450 woningen gerealiseerd. Het aantal woningen dat per fase wordt ge bouwd is volgens Sturmans afhanke lijk van macro-economische ontwik kelingen en de woningsituatie in Zeeuws-Vlaanderen. De voormalige veerhaven wordt om gevormd tot een jachthaven met 350 tot 500 ligplaatsen en bijbehorende voorzieningen. De jachthaven wordt een prachtige uitvalsbasis om met de boot de Noordzee op te gaan. In de .directe nabijheid van de nieuwe wo ningen en recreatievoorzieningen zal een aantrekkelijk buitendijks natuur gebied worden aangelegd. Vanaf de dijk zullen vele vogels zichtbaar zijn die hier hun voedsel uit het slik ha len, op het schor broeden of zich ver zamelen bij hoog water. Tekst: Henk van de Voorde KLOOSTERZANDE - Door de ho ge ligging in het weidse landschap krijgt het gebied de uitstraling van een bastion met internationale allure. Ten oost-zuidoosten van het voorma lige Veerpïein komt een 75 hectare groot natuurgebied met schorren en slikken. De werkzaamheden starten met de aanleg van het buitendijkse na tuurgebied in 2013. De oplevering van het 75 hectare grote natuurge bied is begin 2016 voorzien. De Raad van State, de hoogste be stuursrechter in Nederland, heeft vo rig jaar al definitief groen licht gege ven voor Plan Perkpolder. Het ambiti euze project beoogt flinke impulsen voor economie, toerisme en werkge legenheid in de regio. Plan Perkpol der is een integrale gebiedsontwikke^ ling waarin woningbouw, buitendijk se natuur en recreatie moeten zorgen voor een upgrading van de Kop van Hulst. Compensatie ,,De spin-off van Plan Perkpolder strekt zich uit over de hele streek. Het is ook een stevige impuls voor de middenstand in het gebied. Aanlei ding voor Plan Perkpolder was het verdwijnen van het veer Perkpol- der-Kruiningen in 2003, door de aan leg van de Westerscheldetunnel. Het wegvallen van de veerdienst had tot gevolg dat het veel 'stiller' werd in de regio, met een afname van werkgele genheid. Doordat de regio niet al te groot is, is Perkpolder een ideale woonomgeving, op acceptabele af stand van het werk. Zo is het in Perk polder ook ideaal Wonen en recreë ren voor veel Vlamingen", zegt wet houder Van Driessche. Aangenaam Bewoners, recreanten en toeristen worden op hun wenken bediend met fraaie zichtlocaties. Op het Veerpïein is er een mooi uitzicht over de Wes terschelde. De stedenbouwkundige opzet zorgt ervoor dat men er het he iejaar door aangenaam kan vertoe ven. Aan de voet van het bastion komt een jachthaven. Dit centrale ge bied van Perkpolder wordt omringd door nieuwe natuur met bomen en hagen, sloten en kreken. In de weste lijke Perkpolder worden 200 deeltijd woningen in een parkachtige omge ving van de golfbaan en het kreken landschap gebouwd. Alle woningen komen veilig achter de zeedijk te lig gen. In het buitendijkse deel aan de oostkant van Perkpolder komt een 75 hectare groot natuurgebied met schor ren en slikken: typisch voor het estua rium van de Westerschelde. De 18 ho les golfbaan in de westelijke Perkpol der is van internationale klasse. Recre anten kunnen in Perkpolder door de polder flaneren, fietsen, genieten van het uitzicht op de zeedijk en van het nieuwe landschap. vincie Zeeland, Gemeente Hulst en de projectontwikkelaars AM en Bouwfonds Ontwikkeling. „Voordat de werkzaamheden daad werkelijk kunnen aanvangen, hebben we eerst alle grond in de westelijke Perkpolder nodig. In minnelijk over leg proberen we met alle eigenaren en pachters overeenstemming te berei ken. In Plan Perkpolder worden wo ningbouw, recreatiefuncties en buiten dijkse natuur gecombineerd. Op het Veerpïein wordt er gevarieerde wo ningbouw gerealiseerd, met vrijstaan de woningen, herenhuizen, 2 onder 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 115