Omakoor contra j ongevrouwenpower io| eurovisie songfestival EERSTE VOORRONDE Dinsdag 22 mei, 21.00 uur SBÉ| FINALE Zaterdag 26 mei, 21.00 ^31 m i te. Wr S zaterdag 19 mei 2012 De beste tien gaan door naar de finale Rambo Amadeus: Euro Neuro De Balkanversie van Frank Zappa is een na tionaal zwaargewicht, die jazz en rock sa menbrengt tot een ongepolijste mix van Sylvester Stallone en Mozart. Satire in een vreemde taal dus. Als dat maar goed gaat. I 7. Zwitserland WÊÊÊÊÊ Simplus: Unbreakable Verrassend ruige inzending van het brave Alpenland. De broers Broggini keken rond in de Amerikaanse muziekscene. Ze hiel- den oud-winnares Lys Assia (82) in de Zwit- i serse voorronde van deelname af. 'm 1 V Soloma Samay: Should've known better Als 6-jarige hielp Soluna haar vader bij zijn straatoptredens over de hele wereld. Nu staat zij voor een miljoenenpubliek met een sympathieke bijdrage. De countrysnik kennen Nederlanders van Ilse de Lange. 2. IJsland Greta Salome Jomsi: Never forget Gelegenheidsduo van violiste uit het IJs- lands Symphonie Orkest en zanger van po pulaire popgroep. De twee laten het stor men, vocaal en instrumentaal. Gelukkig zijn we de vulkaan en die bank vergeten. Iris: Would you? Onze zuiderburen gokken weer op piep jong, in de traditie van good old Sandra Kim. Het nummer van 17-jarige Iris doet denken aan de Vlaamse succesinzending Tom Dice in 2010, maar dan zonder gitaar. 2^5 14. Rusland Buranovskiye Babushki: Party for everybody Het rariteitenkabinet van het songfestival I heeft nieuwe sterren. Omaatjes in kleder dracht van de Russische deelrepubliek Oedmoertië zingen aanstekelijk deuntje, te gen het valse aan. Kortom: grote favoriet. 3. Griekenland Eieftheria Eleftheriou: Aphrodisiac Vrolijke europop met een folkloristisch sausje. Als we EE zien, willen we Grieken land graag alle financiële malaise vergeven. Ze is niet Grieks, maar Cypriotisch, dus die 12 punten zijn al binnen. Permilla Karlsson: Nar Jag blunder Een familieproject. Pernilla zingt over haar moeder en het nummer werd door haar broer Jonas geschreven. De Karlssons beho ren tot de Zweedse minderheid in Finland, dus is het ook een Zweedstalig nummer. 15. Hongarije Compact Disco: Sound of our hearts Technopop van groep die populair is in ei gen land, Maar dat gold vorig jaar ook voor önzë J's. Ze zullen toch niet laatste wor den? De Hongaren waren vorig jaar al zo boos toen ster Kati Wolf slechts 22e werd. ^51 4. Letland Anmary: A Beautiful somg Een vocaal zwaargewicht, volgens haar bio taff grafie dan. Jammer dat haar Beautiful song fS|4 helemaal niet zo beautiful is, met ook nog i eens een refrein in schoolengels. Dat wordt geen grote doorbraak. Mr N 1 Izabo: Time Na hetJDana International-drama van vorig jaar gooit Israël het over een heel andere boeg. Alternatieve pop met psychedelische bühne-act in plaats van wegwerp europop. Die finaleplaats wordt toch weer lastig. Trackshittaz: Woki mit deim Pop© Erg grappige, maar volstrekt kansloze hip hop in plat Oostenrijks. Het Eurovisiepu- bliek is nooit zo blij met protestinzendin gen. Podiumact met paaldanseres en black- lighteffecten. Schudden met je gat! 5. Albanië Rona Nishliu: Suus Een inzending met zeker meer dan de ge bruikelijke één dimensie. Rona doet in het dagelijks leven dan ook aan experimentele jazz. Ze maakt uithalen in vele soorten en maten. Je moet ervan houden. 11. San Marino ■4 Valantina Monetta: The Social Network Song Duitsland heeft producer Ralph Siegel (Ein bisschen Friedenal lang geleden uitgekotst, maar in San Marino heeft hij zich toch het festival in weten te wurmen. E-mail to Berlin maar dan niet vals en toch heel slecht. 17. Moldavië Pasha Parfeny: Lautar Blazers, viool, vrolijke zang en bretels. Mol davië zet weer in op ouderwetse Balkan- folklore. Het is wel meteen gezellig, maar het wordt toch een hele klus de finale te halen. 6. Roemenië Mandinga: Zaieilah Alweer ouderwetse Balkan-disco met een opzwepende beat, een Kermisklantenaccor deon en een bijpassend dansje. We wor den er wel vrolijk van, maar zullen er na het songfestival niet meer naar luisteren. Ivi Adamou: La la love De tweede Cypriotische zangeres van de avond en ook al met een verleden in de Griekse X-factor. Staat redelijk hoog in de polls, maar wij horen vooral de voorspelba re Euro-synthesizerdreun. 18. Ierland Jedward: Waterline Voor de tweede keer is de adhd-tweeling te gast op het Eurovisie-podium. Natuurlijk een gimmick, maar de populariteit is flink gegroeid. De tienerfans zorgen voor welko me verjonging van het songfestivalpubliek. De vijfgrote Eurovisielanden en het gastland zijn rechtstreeks geplaatst voor de finale 1. Groot-Brittannië Engelbert Humperdinck: Love will set you free Bejaarde crooner die in de laagste versnel ling op jacht gaat naar de puntjes. Wie legt aan de Oost-Europese jeugd uit wie Engel- bert Who is? Maar wat is een afgang als je al 63 gouden en 24 platina platen hebt? ^^5 9. Frankrijk Anggun: Echo (You and 1) slil Zij is al de beste verkopende Franstalige ar las tiest in de wereld en gaat naar Bakoe met potentieel goud. Een beetje in het Frans en een beetje in het Engels, dat moet een ere plaats worden. 10. Italië Nina Zilli: L'amore e femmina Aan zangeressen geen gebrek dit keer, maar die winnen ook het vaakst. Vorig jaar lukte het bij de rentree op het Eurovisiepo dium helaas net niet met de Italianen, maar Nina is weer een kanshebber.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 10