Trainews brengt communicatie dichtbij SfiÜ De starter zakelijke dienstverlening vastgoed 19 mei 2012 deOndernemer j!|j Daniël van Iwaarden en Huibert Goedegebure: Van student tot ondernemer. Foto: Marijke Folkertsma Het jonge en dynamische communicatiebureau Trainews uit Goes is gespecialiseerd in het op innovatieve wijze realiseren en verspreiden van drukwerk en het ontwikkelen van high interest campagnes Tekst: Loes van der Hoeven GOES - Oorspronkelijk was Trai- news een studentenondememing die zeven studenten Economie aan het Goese Hoornbeeck College hebben opgericht bij de start van het school jaar 2010/2011Dit stageplatform heeft als eindproduct 'Trainewspaper' uitgebracht, een medium waarin on derwijs, bedrijfsleven en overheid el kaar konden vinden op het gebied van stages. Aan het eind van dat schooljaar was de minionderneming zo.succesvol, dat directieleden Daniël van Iwaarden en Huibert Goedegebu re hebben besloten, deze tè professio naliseren tot he't jonge en dynamische communicatiebureau Trainews. En met succes, want tot de opdrachtge vers behoren inmiddels diverse Zeeuwse bedrijven en organisaties, die op onderscheidende wijze een evenement, beurs, congres of ge woon hun producten en diensten wil len communiceren naar hun poten tiële bezoekers of klanten. Trai newspaper is volwassen geworden en heet nu 'Het Kennis Journaal', de springplank naar carrière. Vernieuwde insteek "Trainews is een kleine, daadkrach tige organisatie die bij de uitvoering van haar opdrachten korte communi catielijnen hanteert alsmede een onaf hankelijke, vernieuwende insteek. Wij zorgen ervoor dat wij telkens voorlopen op de huidige media", ver telt Daniël van Iwaarden. "Dat doen wij onder meer door veelvuldig ge bruik te maken van QR-codes en het online plaatsen van het door ons ver vaardigde drukwerk, waardoor zowel de hardcopies als alle onderliggende websites voor iedereen en overal ter wereld direct toegankelijk zijn. Verder heeft Trainews Arbeidsmarkt communicatie 2.0 ontwikkeld en geïntroduceerd, een nieuwe, super snelle manier van werving en selectie van potentiële medewerkers, die ac tief gebruik maakt van social media en internet. Deze effectieve module werkt eenvoudig, is prijsvriendelijk en wordt altijd op maat samengesteld voor onze opdrachtgevers. Dankzij Arbeidsmarktcommunicatie 2.0 kun nen zowel structurele als incidentele en onverwachte vacatures op tijd wor den vervuld. Daardoor blijven onge wenste veranderingen van de werk druk en hetproductieproces binnen het bedrijf beperkt. Tevens is Trainews gespecialiseerd in het opstellen van maatwerk media- plannen voor allerlei organisaties, waarvan de off- en online componen ten volledig op elkaar zijn afgestemd. Aan de hand van hun mediapla.il kun nen onze opdrachtgevers veel gerich ter en prijsvriendelijker adverteren, wat bovendien sneller het gewenste effect kan opleveren dan bij adverte ren in willekeuriger gekozen média. Een andere specialiteit vormen onze High Interest Campagnes, waarmee wij op een nieuwe manier de produc ten en/of diensten van onze opdracht gevers aan hun doelgroep presente ren. Wij kunnen campagnes in de breedste zin van het woord uitvoe ren. Van het ontwikkelen van een fol der of poster tot en met het opzetten van een compleet communicatieplan met een koppeling tussen en off- en online communicatiemiddelen. High interest campagnes zijn altijd maat werk. Geen enkel bedrijf is immers hetzelfde óf heeft dezelfde doelstel ling." Verspreiden.com Huibert Goedegebure: "De jongste loot aan onze Trainews stam is de website www.verspreiden.com. Wij zijn de eersten in Zeeland die dit effi ciënte, prijsvri endelij ke medium aan bieden. Op deze website kunnen on dernemers precies aangeven, binnen welk gebied in Nederland zij hun ge drukte media verspreid willen heb ben. Daarmee zien zij direct hoe groot de oplage daarvoor moet zijn. Bovendien kunnen zij binnen hetzelf de scherm kiezen voor verspreiden met of zonder ander drukwerk. Er kan gekozen worden uit vele soorten drukwerk. Na het invullen van de wensen verschijnt de bijbehorende prijsindicatie direct op de computer van de potentiële opdi'achtgever. De website biedt ook live chat mogelijk heden, zodat de bezoeker altijd direct met ons in contact staat. Binnen Ver spreiden, com verzorgen wij het gehe le traject van drukwerk, opmaak en verspreiding. Daarmee nemen wij on ze opdrachtgever dus veel werk uit handen." Toekomst Daniël en Huibert zijn overtuigd van Naam: Trainews Plaats: Goes Gestart: 5 september 2011 Eigenaren: Daniël van Iwaarden e n Huibert Goedegebure Tegenvaller: Bedrijf was wat moeilijk te com bineren met opleiding Meevaller: Wij hebben onszelf heel snel in de markt gezet. e-mail: info@trainews.nl, info@verspreiden.com de hogere attentiewaarde van geprin te media ten opzichte van de online soortgenoten. "Geprinte media zullen altijd blijven bestaan en al in de nabije toekomst sterker worden dan zij nu zijn. Trainews blijft zich echter concentreren op de meest efficiënte combinatie van off- en online communicatiemiddelen voor haar opdrachtgevers en op de begeleiding van het totale totstandkomingproces. Uitbreiding van het personeel en verdere specialisatie in nieuwe tech nieken zijn voor ons als jong, ambiti eus en dynamisch communicatiebu reau vanzelfsprekend." www.verspreiden.com www.trainewsml

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 109