Investeren in heftige tijden j Horeca Beste hotel van Zeeuws-Vlaanderen 19 mei 2012 deondememer Tekst: Henk van de Voorde De onbegrensde mogelijkheden van Zeeuws-Vlaanderen moeten beter benut worden. Het 'landje apart' moet beter op de kaart ge zet worden. En juist in econo misch moeilijke tijden moetje in vesteren, om klaar te zijn vóór de toekomst als de economie weer aantrekt. In theorie klinkt het alle maal eenvoudig, maar wie is daadwerkelijk bereid om zijn nek uit te steken? In Terneuzen heb ben verschillende bedrijven de daad bij het woord gevoegd. Zo als het Churchill en het City Ho tel. ,,Als je een kwaliteitsslag wilt maken moetje blijven investé- ren", aldus hotelier Jack Stoffels. TERNEUZEN - Het Churchill Ho tel is thuishonk voor onder andere BNI De Vliegende Hollander, dat on langs het levenslicht zag. Het aantal le den van dit Zeeuws-Vlaamse onderne mersnetwerk is inmiddels gegroeid tot 35, ondanks het vroege tijdstip van vergaderen. Met de strenge blik van sir Winston Churchill op de ach tergrond, wordt iedere vrijdag ochtend vergaderd van zeven tot ne gen. Door het geven van aanbevelin gen aan collega BNI's wordt via het netwerk voor een wanne ingang in een bedrijf gezorgd. Zo wordt met de wanne business gegenereerd, waar door tegelijkertijd minder koude ac quisitie nodig is. De ontbijtsessies zijn, mede door de goede sfeer, een bron"van inspiratie voor de deelne mers. De Hampshire Hotels Churchill Terneuzen***, waar in totaal vijftig mensen werken, zijn voor een vermo gen gerenoveerd. Zo zijn alle 54 ho telkamers in het gerenommeerde vier sterren Churchill Hotel vorig jaar compleet vernieuwd. In april werd het nieuwe restaurant door burge meester Lonink officieel geopend. Het Churchill Hotel is in februari van dit jaar, via www.hotelspecials.nl, door de gasten uit heel Nederland uit geroepen tot beste hotel van Zeeuws-Vlaanderen. „Hier hebben ■we een officiële award voor gekre gen, waar we best trots op zijn. De verkiezing heeft plaatsgevonden op basis van de reviews van de hotelgas ten, met allerlei wegingsfactoren. Het is een leuke bevestiging dat we op de goede weg zijn. Alles draait om de gast en wij proberen ons altijd in hem of haar te verplaatsen onder het mot to 'think about the guest as yourself. Dat is onze kracht. Hospitality moet in je zitten. Het is een soort van roe ping. Sinds november vorig jaar is de zakelijke markt onder druk komen te staan. Vandaar dat we ons ook meer zijn gaan richten op het toerisme. Bei de segmenten gaan bij ons nu hand in hand", aldus Jack Stoffels, general ma nager van het Churchill- en het City Hotel. Beide opereren onder de vlag van Hampshire (slogan: 'More than welco-. me') met meer dan honderd hotels in de Benelux. Ook de (79) kamers van het City Hotel worden flink onder handen genomen. De renovatie van de eerste verdieping is inmiddels afge rond, terwijl die van de tweede ver dieping volop bezig is. De oplevering is nog voor Kerst voorzien. Overkant ,,Ik kom zelf uit Middelburg en werk inmiddels anderhalfjaar hier in Ter- neuzen. Ik wist niet dat Zeeuws-Vlaanderen zoveel te bieden heeft. Het is alleen jammer dat er te weinig gedaan wordt aan promotie. Ondernemers hebben elkaar nodig, om Zeeuws-Vlaanderen uit te dragen naar 'de overkant'. Ook onze colle ga's hebben met mooie renovaties geïnvesteerd in de toekomst zoals bij voorbeeld L'Escaut, Westbeer en Dal- linga. Het is hier een bourgondische regio, met een hoog culinair niveau. Sterrenrestaurants als Oud Sluis, La Trinité, De Kromme Watergang en 't Vlasbloemeken hebben een positief ef fect op de restaurateurs in heel Zeeuws-Vlaanderen. Men probeert de lat steeds hoger te leggen", vertelt Stoffels. Historie Sir Winston Churchill is in alle vezels van het hotel waarneembaar, met di verse beroemde uitspraken van de En gelse prime minister op de wanden van de hotelkamers, zoals 'To impro ve is to change, to be perfect is to change often'. De nieuwe naam van het gerenoveerde restaurant en de ge- restylde bar: Restaurant Rosaura Clemetine's Lounge-Bar. Clementine was de vrouw van Winston Churchill. Ze ontmoette Winston in 1904. Vier jaar later in 1908 zagen ze elkaar weer tijdens een etentje en van af dat moment bloeide er iets moois op. Winston beschreef haar als een meisje met een levendige intelligentie en een geweldig karakter. Na een kor te verkeringstij d met veel briefwisse ling trouwde het paar op 12 septem ber 1908. Ondanks de drukte én span ningen in het openbare leven bleef hun huwelijk stabiel. Winston en Cle- metine kregen vijf kinderen. In de ja ren dertig reisde Clementine voor een groot deel zonder Winston op het luxe jacht Rosaura van Lord Moy- ne. Van origine was het een stoom schip dat in 1905 was gebouwd voor de Londen, Brighton en South Coast Railway. Het schip werd opgeëist tij dens de Eerste Wereldoorlog voor ge bruik als troepentransportschip en la ter als hospitaalschip. In 1933 werd het verkocht aan WE Guinness en omgebouwd tot privéjacht, Rosaura. Tijdens de Tweede Wereldoorlog deed het opnieuw dienst als militair schip: HMS Rosaura. Het Churchill Hotel is via hotelspecials verkozen tot beste hotel van Zeeuws-Vlaanderen. Hotelier Jack Stoffels: 'Zeeuws-Vlaanderen uitdragen naar de overkant. Foto's: Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 105