Vestrock geeft Hulst een boost deOndememer 19 mei 2012 Evenement Festival De derde editie van Vestrock, die gehouden wordt op zaterdag 2 juni, is al weken lang volledig uit verkocht. Het is in korte tijd uit gegroeid tot een cultureel kwali- teitsfestival festival van allure, waar veel spin-off van uitgaat voor de stad Hulst. Tekst: Henk van de Voorde HULST - Vestrock heeft als hoofd doelstelling om mensen uit verschil lende multiculturele samenlevingen op een laagdrempelige manier, in con tact te brengen met eikaars cultuur en muzikale erfgoed door middel van een kwalitatief en uitgebreid program ma voor het hele gezin; met hoofd componenten muziek, kunst en edu catie. Bovendien worden de nadelige effecten die het festival heeft op het milieu tot een minimum beperkt en gecompenseerd. Vestrock heeft de ambitie om één van de beste klein schalige festivals van Europa te wor den en Hulst en de regio, naast het fes tival uiteraard, daarin nadrukkelijk op de kaart te zetten. „We mogen op zaterdag maximaal 5.000 mensen toelaten. Blikvangers van Vestrock zijn dit jaar: Arid, Gers Pardoel, Kraantje Pappie, Go Back To The Zoo, Heideroosjes, Nick Simon, Ali B en Blaudzun", aldus Marcel Verhaar, die in het bestuur van Vestrock de portefeuille 'marke ting en artiesten' behartigt. Dit jaar or ganiseert men een dag eerder, op vrij dag 1 juni dus, speciaal voor de kinde ren (en hun ouders), ook Vestrock Ju nior. Op deze dag zijn er 3.500 men sen.toegestaan. Ook ondernemend Hulst kan meedeinen op de golven van Vestrock. „Kansen voor de mid denstand en horeca van Hulst worden wel al benut, maar dit zou zeker nog beter kunnen. Bij E urosonic Noorderslag b ij vo orb e el d wordt actief met de Groningse mid denstand samengewerkt (hotels, win kels en restaurants) en wordt tegelij kertijd ook Groningen als recreatie- en woonstad gepromoot." Het bestuur van Vestrock bestaat ver der uit Gino Baart (voorzitter), Lau rens Diehl (penningmeester), Gino Thuy (secretaris), Manno Buijsrogge (infrastructuur), Martin Martens (duurzaamheid), Denny mac Taggart (horeca) en Marco Hermans (sponso- ring). Vestrock voldoet aan alle mogelijke veiligheidseisen en werkt in dit kader nauw samen metRoxy Security. Er is een uitgebreid veiligheidsplan waarin voor alle mógelijke gebeurtenissen een scenario ligt. Op de kaart Zeeuws-Vlaanderen op de kaart zet ten met muziek, theater, onderwijs en kunst. Ook beide voorgaande edi ties, in 2010 (2500 bezoekers) en 2011 (3500 bezoekers), waren volle dig uitverkocht en bovendien geno mineerd voor een Europese Festival Award in de categorie 'Best Small Eu ropean festival'. Vestrock is in record tempo uitgegroeid tot het op één na grootste festival van de provincie Zee land en het grootste festival van Zeeuws-Vlaanderen, maar nog steeds met de intimiteit van een kleinschalig festival. Professioneel georganiseerd, Vestrock trekt ontzettend veel publiek. milieuvriendelijk en. duurzaam (volle dig CÖ2 neutraal). Op een bijzonder festivalterrein, het eiland in d.e buiten vest van vestingstad Hulst. Vestrock is een festival voor het hele gezin. De gemiddelde leeftijd van het pub hek ligt tussen'de 25 en 45 jaar. De bezoekers komen uit alle delen van Nederland en België. Zo'n veer tig procent is Vlaming. Vestrock is dan ook tegelijkertijd een vriend schappelijke culturele ontmoeting tus sen België en Nederland, zowel op de drie podia als op het bijzondere festi valterrein, het eiland in de buitenvest van vestingstad Hulst, de meest Vlaamse stad van Nederland. Vestrock University In de Vestrock University kunnen be zoekers via draadloze hoofdtelefoons colleges volgen en demonstraties en workshops beleven. In een ontspan nen sfeer kunnen vragen gesteld wor den aan internationaal gerenommeer de wetenschappers, kunstenaars en schrijvers waarmee je normaal gespro ken niet zo snel in contact komt. Vest rock University bevordert het innerlij ke leven van mensen, voedt en ver rijkt de verbeeldingskracht van bezoe kers en stimuleert persoonlijke ont wikkeling. In het bijzonder-voor kin deren en jongeren is'het een bron van inspiratie die het bewustzijn rondom de noodzaak van de on twikkeling van een groene en meer duurzame samen leving op een laagdrempelige manier kan stimuleren. Bovendien is Vest rock University een bijzondere ont moetingsplaats. Het Vestrock Univer sity Junior programma is gericht op actieve participatie van kinderen (zelf meedoen met demonstraties en work shops). Foto's: Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 104