I Bedrijven omarmen Ride for the Roses 9 COMMUNICATIE Pieters vormgevingj drukken en printen] personaliserenj websites en apps] ALS HET OM MEDIA GAAT! UL_ 2 J Goede doei Ride for the Roses 19mei2012deOndernemer |0 Verneter uw strategie Wij brengen consequent lijn in al uw verkoop- en communicatieuitingen VOORSTRAAT5 14503 BH GROEDE Zld. TEL. 0117 377170 www.pieterspress.nl De vierde DELTA Ride for the Roses Zeeland wordt gehouden op zaterdag 16 juni. Fietsliefheb- bers kunnen deze dag genieten van vier nieuwe routes door het mooie Zeeuwse landschap. De opbrengst van de inschrijfgelden en sponsoring van dit grootste Zeeuwse fietsevenement, dat start bij de Zeeland Hallen in Goes, wordt aangewend ten bate van het KWF Kankerbestrijding. Tekst: Henk van de Voorde VLISSINGEN - Er zijn vier nieuwe routes, met afstanden van 25, 50, 80 en 120 km. Iedereen kan deelnemen. Aan alle afstanden kan zowel indivi dueel als met één of meerdere bedrij- venteams worden deelgenomen. Ook scholen en verenigingen zijn natuur lijk van harte welkom. Wetenschappelijk onderzoek De opbrengst van de landelijke Ride for the Roses, inclusief de opbrengst van alle 'side-events' wordt ingezet voorwetenschappelijk onderzoek. In 2009 werd de opbrengst gebruikt voor onderzoek naar magnetische re sonantie, in 2010 voor onderzoek ter bestrijding van dikke darmkanker en in 2011 voor onderzoek ter bestrij ding van de symptomen die voorko men bij de behandeling van lymfe klierkanker. De internationale Ride for the Roses is een initiatief van Lance Armstrong, een ex-kankerpatiënt die diverse ke ren de Tour de France won. Het zijn tegelijkertijd belangrijke wapenfeiten in de strijd tegen kanker. Lance Armstrong heeft zijn persoonlijke strijd tegen kanker gewonnen. Dat voorrecht is veel andere patiënten niet gegund. Dat heeft Armstrong er toe aangezet geld in te zamelen voor kankeronderzoek, gericht op meer kans op genezing. Hij doet dat op zijn manier: met het fietsevenement: Ride for the Roses: Geen wedstrijd om geldprijzen, maar een fietstocht ten bate van kankerbestrijding. Mede menselijkheid staat voor andere waar den in het leven dan geld. Maar geld is nodig voor het onderzoek om kan ker te bestrijden. Omarmd Na een succesvolle, editie van de lan delijke Ride for the Roses in Zee- land, waarvoor 14.000 toerfietsers zich driejaar geleden aanmelden, werd het plan opgevat om een Zeeuwse editie op te starten. DELTA heeft dit idee omarmd en de huidige organisatie gevraagd deze Zeeuwse va riant verder uit te bouwen tot het be langrijkste fietsevenement in de pro vincie. Door de verbintenis met DEL TA als hoofdsponsor is het mogelijk gemaakt om vrijwel de gehele op brengst ten bate van KWF Kankerbe strijding te doneren. De Ride for the Roses wordt jaarlijks gereden. Twee keer Amsterdam (1998 en 1999), drie keer Naaldwijk (2000, 2001 en 2005), Landgraaf (2002), Waalwijk (2003), Oldenzaal (2004), Utrecht (2006), Groningen (2007) Goes (2008), Lingewaard (2009), Venlo (2010), Aalsmeer (2011) en op 9 sep tember 2012 wordt de Ride for the Roses verreden in Naaldwijk. In 2009 werd er voor de eerste keer een lokale kleinere versie van de Ride for the Roses georganiseerd in een regio waar al eerder een grote Ride for the Roses gehouden is. Deze tocht dien de als pilot voor toekomstige regiona le Rides. V# www.deltaridefortheroses.nl De DELTA Ride for the Roses wordt breed gedragen door het Zeeuwse bedrijfsleven. Naast hoofd sponsor DELTA zijn er tientallen cos- ponsors. In 2008 werd de '11e editie van de landelijke Ride for the Roses in Goes gehouden. Toen werd er door meer dan 14.000 deelnemers een recordbedrag opgehaald. Dit was aanleiding om jaarlijks een regionale Ride for the Roses te organiseren voor het goede doel. In 2011 deden in Zeeland 4.200 deelnemers mee die samen voor een opbrengst van 109.607 euro zorgden. Naast het KWF werden ook de Stichting Pala- zolli en Hospice Clara hofje verblijd In Nederland wordt sinds 1998 de Ri de for the Roses georganiseerd. Want kanker betekent lang niet altijd het einde en zou zelfs voor niemand meer het einde mogen zijn. In 2008 vond het wielerevenement plaats in Goes. Duizenden wielerenthousias- telingen en fietsliefhebbers namen deel; natuurlijk omdat zij graag fiet sen, maar vaak vanwege persoonlijke beweegredenen om iets te willen doen tegen kanker. Deelnemers van Ride for the Roses zijn maar wat trots op hun prestatie.xxx met een cheque. Door het werven van fondsen kan KWF Kankerbestrijding onderzoek en voorlichting financieren als wa pens in de strijd tegen kanker, meer kans op genezing en betere kwaliteit van leven voor mensen met kanker en hun naasten. Daarnaast is het be spreekbaar maken van de gevolgen van deze ziekte van groot belang. De gevolgen voor iemand met de diagno se kanker en zijn omgeving is erg groot. Praten met anderen kan helden bij het verwerkingsproces. Ook het belichten van de preventie mogelijk heden behoort tot de doelstellingen van de Ride for the Roses. Een ge zonde levensstijl met veel beweging heeft een preventieve werking tegen kanker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101