sport 133 De la Ruelle wint stadsloop Eerste slag is voor voetbalsters IJzendijke Bmafhart praat maandag met Cercle Zeven nieuwe spelers voor Breskens Terneuzense Boys 2 verliest bekerfinale Duiveland heeft goede papieren vrijdag 18 mei 2012 De overgang van Zaamslag-doelman Mitchell Braafhart naar Cercle Brugge is nog niet rond. De ze ventienjarige goalie uit Hoek zit maandag (wederom) om de tafel met de Belgische eersteklasser. Voordat hij een knoop doorhakt, dienen nog enkele details te worden ingevuld over studie en ver voer. Braafhart debuteerde dit seizoen bij Zaamslag. Hij hield Youri Bakker, de beoogde opvolger van de vorig jaar gestopte Bart Corstanje, op de bank. Bakker keert na dit seizoen terug naar AZW. tie. We zijn dus gewaarschuwd. Ook omdat we alles te verliezen hebben en nog altijd kunnen de graderen", zette hij de boel al enigszins op scherp. Gelet op het vertoonde spel don derdag tegen Everstein, is het ver trouwen bij Zaamslag groot. Rade makers: „In feite hebben we dit sei zoen niet eens zo slecht gespeeld. Het is wel zaak om bij de les te blij ven. Want we hebben te vaak wed strijden in de laatste tien minuten weggegeven. Dit heeft ons min stens tien punten gekost. Een groot contrast met vorig jaar. Toen sloegen we in de slotfase juist regel matig toe en pakten we de punten die we dit seizoen tekort zijn geko men." BRESKENS Voetbalvereniging Breskens heeft zich voor komend seizoen ver sterkt met zeven spelers. Jimmy Jansen (Terneuzen), Steve Kesteijn (RIA W.), Andrew Wêsbeek, Thijs van Opdorp, Jeffreij de Koning (Schoondijke), Steven Thilleman (Oostburg) en Henk Fenijn (Hoofd plaat) hebben hun ja-woord gege ven aan Breskens. De bestaande se lectie blijft intact en er komen vijf A- junioren over. De technische staf wordt uitgebreid met Nico Knol (assistent van hoofdtrainer Cor van de Velde) en Cisco Os- manovsld (trainer tweede selectie). WEMELDINGE Voor het tweede achtereenvolgen de jaar moesten de reserves van Terneuzense Boys in de finale van het bekertoernooi him meerdere erkennen in Roosendaal 2. In We- meldinge won Roosendaal 2 na ver lenging met 2-3. Terneuzense Boys 2 keek na twintig minuten tegen een 0-1-achterstand aan, maar nam daarna het heft in handen. Via Mi chel Romeijnsen en Jordy Walhout kwamen de Boys op voorsprong. In de laatste minuten keerden de kansen. Robbie Jonkman kreeg zijn tweede gele kaart en Roosen daal 2 maakte 2-2. Roosendaal 2 won vervolgens in de verlenging. RIDDERKERK Duiveland heeft donderdag met 2-4 gewonnen bij Rijsoord in de eerste ronde van de nacompetitie voor een plaats in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Zaterdag is de return. Een klas lager won Nieuwdorp het nacompetitieduel met De Meeu wen. De thuisclub was met 3-1 te sterk voor de ploeg uit Zoutelande. De voetballers van MZC'11 liggen op schema voor de tweede ronde van de nacompetitie voor een plaats in de tweede klasse. De eer ste wedstrijd van de dubbel tegen Internos werd donderdag met 0-3 gewonnen. door Wim de Vos BIERVLIET - Voor Edwin de la Ruel le nadert het moment U. Over een paar weken worden in Terneuzen de Nederlandse kampioenschap pen baanatletiek voor masters ge houden. De Koewachtse atleet heeft daar zijn zinnen gezet op met name een hoge klassering op de 800 meter. Woensdagavond was De la Ruelle van de partij bij de Stadsloop in Biervliet en met groot gemak slaagde hij er in om de concurrentie achter zich te la ten. Bovendien was het later op de avond nog groot feest in Koe wacht. Immers, Carla Zegers, de partner van De la Ruelle, won bij de vrouwen. De laatste weken was de voorberei ding op de nakende nationale kam pioenschappen enigszins ver stoord. Edwin de la Ruelle had last van een verkoudheidje waar hij niet vanaf leek te komen. Vooral de intervaltrainingen vergden veel van hem. „Voor vanavond had ik er ook weer op het programma staan maar nu ik weer enigszins hersteld ben leek het me beter een wedstrijdje te lopen in plaats van de gebruikelijke baantraining op woensdagavond", verduidelijkte De la Ruelle zijn aanwezigheid in Biervliet. Overigens verwacht hij in Terneuzen veel tegenstand op de 800 meter. „Als ze allemaal hun juiste snelste tijden hebben doorgegeven denk ik dat het moei lijk gaat worden, maar bij een kam pioenschap gaat het niet om de tijd maar om de klassering. Dan komt het ook wel op tactiek aan en bovendien ben ik nogal redelijk snel. Als het op een spurt aan mocht komen heb ik toch ook wel kansen op een hoge klassering", dacht De la Ruelle die in Biervliet in feite weinig tegenstand van bete kenis had. Alleen Matti Buysse bleef bij hem in het spoor maar die liep niet de lange afstand. „Ik zag aan zijn nummer dat ik met hem niet af te rekenen had. Bij het omkijken zag ik nog wel een ande re loper van de tien kilometer, maar die kende ik niet." Die ande re atleet was David Schrier uit Vlis- singen, de jongere broer van Mi chel Schrier. De Walcherse atleet kon uiteindelijk niet volgen waar door De la Ruelle eenvoudig naar de zege kon lopen in een tijd van 32 minuten en 27 seconden. „Dat zou een supertijd geweest zijn op de tien kilometer maar volgens de GPS op mijn horloge bleek ik maar 9300 meter gelopen te heb ben, maar ik ben wel tevreden." Carla Zegers kwam ook solo over de finishlijn met een voorsprong van zowat een halve minuut op de Belgische Nancy Maerten. Corina van de Wege uit Philippine won bij de vrouwen de. 7500 meter; de overige zeges gingen allen naar Bel gische aüeten en atletes. door Aector Dooms LISSE - De voetbalsters van IJzendij ke zijn donderdag met een 3-0-overwinning bij Lisse de na competitie voor een plaats in de eerste klasse uitstekend gestart. De ploeg van trainer Nico Aerssens maakte in Lisse een sterke indruk. Na drie minuten scoorde Rosanne Lammers al de 1-0 na een snelle uitbraak. Lammers en Maud Knij pers hadden pech toen paal en lat doelpunten in de weg stonden. Aan de andere kant toonde keep- ster Liza Catseman aan in uitste kende vorm te verkeren, zodat IJ zendijke met de minimale voor sprong kon gaan rusten. In de tweede,helft kwam IJzendij ke na tien minuten op 2-0. De doelvrouw van Lisse moest een verraderlijk schot van Kelly van Leeuwen lossen, waarna de sterk spelende Marjolein de Munck be heerst de 2-0 binnenschoot. Na een dik kwartier stond het 3-0. Van Leeuwen bediende de niet af te stoppen Lammers. De midden velder speelde haar directe tegen stander voor de zoveelste keer zoek en maakte haar tweede tref fer van de middag. „We zetten met een druk, zodat Lisse niet uit de verdediging geraakte. Daardoor kregen we genoeg kansen. Het team verdient alle complimenten. Na een lang seizoen ogen de speel sters nog fit. Zij waren stuk voor stuk gedrevener dan Lisse", zei Ae rssens na afloop. De trainer vindt dat zijn ploeg het zaterdag thuis tegen Lisse moet kunnen afmaken. „We kunnen re kenen op onze trouwe aanhang. We staan er goed voor. Het zou mooi zijn dat we de volgende ron de halen." Vreugde bij Arjan Hamelink, Ugur Kahveci, Mark de Haas, Mario de Fouw en Joris Rademakers (van links naar rechts) na de derde treffer van Zaamslag tegen SC Everstein. foto Robert de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 85