Zaamslag geeft Everstein pak rammel 321 spert LUST ZONDER LAST Cindy Perdaen niet te stuiten in Axel Tieleman met Smerdiek op karakter naar titel VANAF €18.995 vrijdag 18 mei 2012 door Lurien RoeBamdt AXEL - Cindy Perdaen toonde zich donderdag op het concours hippi- que van de ruiterclub Axel bij het springen oppermachtig. De amazo ne eiste in de klasse M met Bella Fortuna de zege op. Met Gloria van het Spaanskwartier eindigde ze op de tweede stek. In Z toonde Cindy Perdaen zich met Albert de sterkste. Het oranje erelint in L was een prooi voor Loes Duijnkerke uit Ovezande met Caretina Z. Cindy Perdaen is met de merrie Bella Fortuna aan een indrukwek kende serie bezig. Na een vlekke loos verlopen basisparkoers bleef ze met de Ukato-dochter in de bar rage als enige foutloos. Met de Indoctro-dochter Gloria van het Spaanskwartier haalde ze in de belissende omloop twee pa len naar de bodem. „Bella Fortuna is een fijn maar gevoelig paard. Vo rig jaar kreeg ze een dood veulen en daar heeft ze lang van geweten. Daarom heb ik haar rustig opge leid. Nooit iets geforceerd. En daar word ik nu voor beloond. Als je ze in haar waarde laat doet ze alles voor me. Ze wil gewoon geen fout maken", vertelt Cindy Perdaen. Zoals verwacht toonde Ellen Bri quet zich met Afrovlack in de bar rage van L weer overduidelijk de snelste. Maar de amazone uit Vo gelwaarde trok met de Faldo-zoon twee palen naar het gras. Foutjes die door Loes Duinkerke met Caretina Z meedogenloos wer den afgestraft. Met een foutloze rit eiste ze met de Caretano-dochter de zege op. In M2 dressuur bleek tegen Ivan van Leuven met Zandora geen kruid gewassen. In de warmloop ronde behaalde de ruiter met 63,66 procent een overtuigende overwinning. In de herkansing stuurde de ruiter uit Vogelwaarde de San Remo-dochter met 59 pro cent naar de zege. door RoeBaod van Viaet -KLUNDERT - Dat het vrouwenelftal van Smerdiek donderdag dankzij een frommelgoal het beslis singsduel met Barendrecht won en naar de hoofdklasse promoveer de, noemde trainer Servaas Brou wer „typisch Smerdiek". Volgens hem kan zijn ploeg uitstekend voetballen, maar scoren zijn speel sters zelden op fraaie wijze. „Wij maken over het algemeen weinig beauty's", zei hij na de benauwde ï-o-overwinning. „Maar ach, dat is niet erg. Noem onze doelpunten maar nuttig." Nuttig was de ene treffer van Inge Peeters zeker. Die viel in de 49e mi nuut, op een psychologisch mooi moment. De achttienjarige verde digster was bij een hoekschop mee Zaamslag trof dit seizoen voor de tweede keer vijf keer doel tegen SC Everstein. naar voren gekomen en werkte de hoge bal van Corina Luijks bin nen. Op de achtergrond is Smerdiek in middels al druk doende om een stabiele hoofdklasser, te worden. Met de komst van Kaylee Diele- man (Oostkapelle), Sylvana Tiele man (Terneuzen), Griffith Vaissai- re (Steenbergen), Carlijn Bomas (RCS) en Zoë Huybrechts (Merk- sem) wordt de ploeg sterker. Bemoedigend is dat Sharona Tiele man behouden blijft voor de club. De zestienjarige jeugdinternatio- nal torende donderdag duidelijk boven de rest uit. Ze bestreek de hele linkerkant van het veld en bediende de spitsen met vele bruikbare voorzetten. Geen daarvan werd echter verzil verd. In een beslissingsduel waarin de gradatie op het spel staat, is Zaamslag veel te sterk voor SC Everstein. De Zeeuws-Vlamingen winnen met 5-0, waardoor zij zich plaatsen voor de nacompeti- tie waarin wordt gespeeld om lijfsbehoud in de eerste klasse. door René van Stee ZAAMSLAG - Niet voor het eerst verspeelde Zaamslag zaterdag pun ten in de slotfase van een wed strijd. In het laatste competitie duel kwam Almkerk nog langzij, waardoor de Zeeuws-Vlaamse eer steklasser donderdag tegen SC Everstein was veroordeeld tot het spelen van een beslissingsduel om een plek in de nacompetitie. Daar in kan lijfsbehoud worden veiligge steld. Van die taak "kweet de formatie van trainer Kenny Verhoene zich voorbeeldig. Op neutraal terrein in Halsteren droogde zijn ploeg de te genstander uit Everdingen met 5-0 af Zaamslag, waar spits Peter Die- leman wegens vakantie ontbrak, speelde met name voor de rust een prima partij. Met iets meer precisie had de score aanzienlijk hoger kunnen uitvallen. „De men taliteit van de jongens was formi dabel", keek de na dit seizoen af scheid nemende Verhoene met te vredenheid terug op het duel. „Al les wat je van een ploeg verlangt en waar je in de drie jaar dat je met het team bezig bent voortdu rend op hebt gehamerd, zag je van daag terug. Er was veel beweging en een hoge balcirculatie. Ook maakten de jongens voortdurend de juiste keuzes. En dan blijken we tot veel in staat." Na de domper tegen Almkerk (1-1-eindstand, waarbij Zaamslag bij een i-o-voorsprong ook nog een strafschop miste) had Verhoe ne vier dagen de tijd om zijn ploeg weer op te peppen. „In eerste in stantie vreesde ik het effect van zo'n tegenvaller. Maar op de trai ning viel daar helemaal niks meer van te merken. Ik had er vandaag dan ook een goed gevoel over." De oefenmeester vreest het twee luik met Pelikaan op weg naar de finale van de nacompetitie dan ook niet. „Als we hetzelfde als van daag kunnen opbrengen, komt het goed. Vooral het laatste half uur voor de rust was het pure macht wat we lieten zien." Daarmee overdreef Verhoene niet. Karakteristiek Zaamslag-SC Everstein 5-0 (4-0). 16. Mario de Fouw 1-0, 21. Mario de Fouw 2-0, 29. Jordy Bakker 3-0, 40. juriën Dam 4-0, 73. Pepijn Ra demakers 5-0. Scheidsrechter: Y. El-Hajouti (Zwijndrecht). Gele kaart: Ugur Kahveci (Zaamslag), Rick Fierens, Dennis Heijkamp (Everstein). Aantal toeschouwers: 150. Zaamslag: Mitchell Braafhart; Da vid de Haan, Tommy Tissink, Arjen Hamelink, Joris Rademakers (48. Pe pijn Rademakers, Mare de Haas; Ivo Verstraeten (25. Karim El Bod- mossi, Mario de Fouw (70. Koen Post), Juriën Dam; Jordy Bakker, Ugur Kahveci. Zaamslag liet Everstein, dat een po vere indruk maakte en zich klaar blijkelijk al had neergelegd bij de gradatie naar de tweede klasse, kansloos. En waar de ploeg in het reguliere seizoen nogal eens kan sen liet liggen, was het ditmaal vier van de vijf keer raak. Mario de Fouw, één van de uitblinkers bij Zaamslag, brak na tien minuten de ban. Hij kopte raak uit een hoekschop van Juriën Dam. Zes minuten later was De Fouw het eindstation van een in eerste instantie afgeslagen aanval waarin Ugur Kahveci, eveneens uitste kend op dreef, de hoofdrol speel de. De Fouw was bovendien be trokken bij de derde Zaamslag-tref- fer. Uit zijn voorzet van rechts kon Jordy Bakker bij de tweede paal binnentikken. Daarmee was de koek voor Zaamslag nog niet op. Na een fraaie aanval over drie schij ven (achtereenvolgens Joris Rade makers, Jordy Bakker en Mare de Haas) krulde Dam de bal fraai bin nen. Na de rust was het spelniveau van een aanzienlijk minder gehalte. Toch breidde Zaamslag de voor sprong in de 73e minuut uit mid dels een kopbal van invaller Pepijn Rademakers. Ditmaal gebeurde dit uit een hoekschop van Kahveci. Zaamslag-aanvoerder Joris Rade makers, vlak na de rust uitgevallen vanwege een dijbeenblessure, heeft geen idee wat zijn ploeg za terdag tegen tweedeklasser Peli kaan kan verwachten. Dat de te genstander uit Zwijndrecht in de derde en laatste periode slechts ne gen punten haalde uit negen duels, zei hem weinig. „Wellicht gooien ze alles op de nacompeti- UW VOLVO C30 De Volvo C30 Advantage R-Edilion zijn het schoolvoorbeeld van lusten zonder laslen. Dankzij de zuinige D2 dieselmotor rijdt u wegenbelastingvrij of least u met slechts 14% bijtelling. U rijdt dus zeer voordelig op lange termijn, maar profiteert ook op korte termijn. De C30 njdt namelijk gemiddeld 100 kilometer met slechts 3,6 liter diesel. Tevens prikkelt de R-EdiBon uitvoering (v.a, 21.995) uw oog r design extra met o.a. 17 inch lichtmetalen velgen en R-Design elementen. U rijdt ontspannen dankzij Cruise Control en met Bluetooth wordt uw smartphone perfect geïntegreerd. Zd kunt u genieten van uw favoriete muziek, die geweldig klinkt door de 8 High Performance luidsprekers. Rijden in de C30 wordt daardoor nog aantrekkelijker. Gem. verbruik: 3,61/100 km (27,8 km/I), gem. COyuitstoot 94 g/knv V01V0CA8S.NL Cappendijk Auto's Terneuzen Mr. F.J. Haarmanweg 49 T 0115 697455 Matty Buijsse (244) loopt op kop gevolgd door Edwin de la Ruelle en David Schrier. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 84