sport 131 Rodriguez in het roze Nederlander in Schots rugbyteam Hoogerland in voorselectie Tour ijshockeyers Canada uitgeschakeld op WK Wegracer Stoner stopt na dit seizoen Nog zes clubs onder verscherpt toezicht Remise na remise op WK schaken vrijdag 18 mei 2012 foto Daniele Badoiato/AP mocht hij terugkijken op een ge slaagde dag. De coureur van Lot- to-Belisol klom van de 37e naar de derde stek in het algemeen klasse ment. Ook Martijn Keizer maakte indruk in de heuvelachtige etappe. De Ne derlander (Vacansoleil-DCM) be hoorde tot de negen renners die na ongeveer vijftig kilometer op avontuur gingen. Pas in de laatste beklimming moest hij lossen. Kei zer kwam uiteindelijk als achtste over de meet, met een achterstand van 43 seconden op ritwinnaar Lars Ytting Bak. EDINBURGH - Tim Visser debuteert op 16 juni voor het Schotse rugby team, als het een tour maakt op het zuidelijk halfrond. De profes sional, geboren in Zeewolde, maakt voor het eerst zijn opwach ting in het duel met Fiji. Als een verrassing kwam de uitverkiezing van de 24-jarige winger niet. Sinds hij in 2009 de overstap van het En gelse Newcastle Falcons naar Edin burgh Rugby maakte, geldt hij als een vedette op wiens scoringsdrift geen maat staat. Bondscoach Andy Robinson liet er geen enkele twijfel over bestaan in teresse te hebben in Visser. Schot land beschikte weliswaar over een gedegen team, maar miste een pu re afmaker. Die makke kwam pijn- Rodriquez behield de roze trui, Ryder Hesjedal bleef tweede. Bes te Nederlander blijft Tom Jelte Slagter (Rabobank), 29e op 2.43. De dertiende etappe, van Savona naar Cervere (121 kilometer), van vandaag lijkt een prooi voor de spinters in het peloton. Mark Ca vendish geldt als favoriet, hoewel hij woensdag verrassend geklopt werd door Roberto Ferrari. De 29-jarige Italiaan uit de Andro- ni-ploeg had na 255 kilometer, de langste rit in de Giro van 2012, het meest over in de sprint van een omvangrijke groep. Hij mag zich lijk aan het licht op het WK 2011 in Nieuw-Zeeland en later tijdens de Six Nations, waar Schotland puntloos als laatste eindigde. Deze vernederingen namen het laatste restje twijfel weg bij de beleidsbe palers om een buitenlandse speler op te roepen. In december liet Robinson voor het eerst doorschemeren 'Dutch Delight' Visser graag in zijn team te hebben. Hoewel de mededeling voor een hausse aan publiciteit zorgde, gaf de speler geen krimp. Voor het derde jaar op rij kroonde hij zich tot toptryscorer van de Ra- boDirect PRO12, een competitie tussen ploegen uit Ierland, Schot land, Wales en Italië. Hij maakte zo'n indruk, dat zijn collega's hem de opvolger noemen van Mario Ci- pollini, die negen jaar geleden als laatste Italiaan zegevierde in het Toscaanse kuuroord. Ferrari bleef in de lange spurt op macht zijn landgenoot Francesco Chicchi en de Litouwer Tomas Vaitkus ruim voor. De Brit Mark Cavendish, door de Italiaan in rit drie in de wielen gereden, moest van heel ver komen en finishte als vierde. Voor de wereldkampioen was het een gemiste kans op zijn elfde ritzege in de Giro. De strijd in de laatste kilometer werd op nieuw ontsierd door een valpartij. verkozen tot Speler van het Jaar. Visser verruilde als tiener Neder land voor Newcastle Falcons. Na een veelbelovend begin raakte hij langzaam uit beeld. Robinson, des tijds hoofdcoach van Edinburgh Rugby, haalde hem na drie seizoe nen over zijn carrière in Schotland voor te zetten. De overgang betaal de zich uit. Op Murrayfield werd Visser langzaam opgekweekt tot de veelzijdige atleet die hij nu is. Aan een gebrek aan kwaliteiten lag het dus niet, dat de uitnodiging voor het Schotse nationale team zolang op zich liet wachten. Vol gens de regels van de internationa le rugbybond IRB moet een speler minimaal drie jaar wonen en rug byen in een land om geselecteerd. Cavendish kon die ontwijken, maar moest toen wel opnieuw aan zetten. Ferrari erkende dat hij in Horsens, de Deense finishplaats van de der de etappe, in de fout ging door van zijn lijn af te wijken waardoor Mark Cavendish viel. „Ik ben niet te beroerd dat toe te geven. Sinds die dag was ik er nog meer op gebrand mij op een ande re manier in de belangstelling te fietsen. Ik was echt op zoek naar deze overwinning, had er al een tijdje de benen voor. Dat is nu be wezen." te mogen worden. Op 12 juni vol doet Visser aan die eis. Hierdoor moet hij noodgedwongen nog van af de tribune toekijken, als Schot land het op 5 juni opneemt tegen Australië. Visser, die nooit uitkwam voor Ne derland, hield al rekening met de serie wedstrijden tegen drie van de beste rugbynaties ter wereld. Zo plande hij zijn huwelijk met zijn Engelse vriendin Laura be wust na de Southern Hemisphere Tour. Getuige de lofzang van de bondscoach blijft de rol van Visser zeer waarschijnlijk niet beperkt tot twee duels. „Die jongen is een trymachine die niet alleen kan sco ren maar ook zijn ploeggenoten beter laat spelen." MIDDELBURG De Nederlandse wielerploeg Vacan soleil-DCM heeft veertien renners aangewezen in de voorselectie voor de Ronde van Frankrijk. Er zifc ten zes Nederlanders bij: Johnny Hoogerland, Kenny van Hummel, Pim Ligthart, Wout Poels, Rob Ruijgh en Lieuwe Westra. De ande re renners zijn de Belgen Kris Boeckmans, Stijn Devolder en Fre- derik Veuchelen, Romain Feillu (Frankrijk), Marco Marcato (Italië), Gustav Erik Larsson (Zweden), Rafael Valls (Spanje) en Tomasz Marczynski (Polen). HELSINKI De ijshockeyers van Canada zijn donderdag uitgeschakeld op het WK. In de kwartfinale was Slowa kije in Helsinki te sterk voor de olympisch kampioen: 4-3. De profs uit de Noord-Amerikaanse competi tie NHL hadden bij het ingaan van de laatste periode nog een voor sprong (3-2). Mïchal Handzus maak te de beslissende treffer voor de wereldkampioen van 2002. Hij deed dat ruim 2 minuten voor het einde. Slowakije treft nu de win naar van het duel Zweden-Tsjechië. LE MANS De Australische wegracer Casey Stoner heeft een verrassende mede deling gedaan. De tweevoudig we reldkampioen in de MotoGP beëin digt aan het eind van dit seizoen zijn carrière. De pas 26-jarige Sto ner wil meer tijd gaan besteden aan zijn gezin. De motorcoureur maakte zijn besluit bekend tijdens een persbijeenkomst in Le Mans, waar zondag de GP van Frankrijk wordt verreden. De Honda-rijder is na drie races leider in het kam pioenschap van de koningsklasse. ZEIST De licentiecommissie van de KN VB heeft nog zes clubs ingedeeld in de categorie 1, de klasse waarin verenigingen zitten die hun finan ciële huishouding niet op orde heb ben. Een jaar geleden bevonden zich nog dertien clubs uit het be taalde voetbal in die categorie. Clubs uit deze laagste categorie staan onder verscherpt toezicht bij de KNVB. In deze categorie 1 bevin den zich NAC Breda en Roda JC, FC Den Bosch, FC Dordrecht, FC Em- men en Helmond Sport. MOSKOU Bij het WK schaken in Moskou blij ven de partijen in remise eindigen. Donderdag eindigde ook de vijfde partij tussen Viswanathan Anand uit India en uitdager Boris Gelfand uit Israël onbeslist. Dat werd in de Tretjakov-galerie van Moskou al be sloten na 27 zetten en 90 minuten. Anand bood de remise aan. De stand blijft uiteraard ook gelijk, 2,5 tegen 2,5. Titelverdediger Anand speelde met wit, maar slaagde er niet in daar voordeel uit te halen. Kenners vinden de Indiër niet over tuigend spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 83