Steun gratis mbo-vervoer 2417 nd Dorpscentrum Ijzendijke Vrolijke muiterij op straete voor hebt Betaal alleen wat je nodig Hulst en Sluis willen onderzoek Zorgen over opknapkosten van watertoren Werkt in je voordeel HULST - De gemeenteraad van Hulst wil onderzoek laten doen naar de mogelijkheid mbo'ers van 16 en 17 jaar gratis met het open baar vervoer te laten reizen. Een op initiatief van de Hulster SP inge diende motie werd dinsdag una niem aangenomen. In Sluis werd diezelfde avond tij dens de vergadering van de com missie Samenleving ook al gepleit voor het gratis laten reizen van jon geren, die voor hun opleiding naar bijvoorbeeld Terneuzen, Middel burg, Vlissingen of Goes moeten. De noodzaak om de jongste stu denten in het middelbaar beroeps onderwijs tegemoet te komen, is sterk toegenomen, constateerden raadsleden in Hulst en Sluis. Sinds de twee Zeeuwse. ROC's zijn gefu seerd, worden opleidingen gecon centreerd. Leerlingen zullen meer moeten reizen en dat kan voor tó en 17-jarigen behoorlijk in de pa pieren lopen, omdat zij nog geen recht hebben op een ov-jaarkaart voor studenten. In Hulst plaatste het CDA wel en kele kanttekeningen. De christen democraten wezen erop dat elke nieuwe categorie die aan het gratis vervoer wordt toegevoegd, een nieuwe ongelijkheid creeërt. „Want 16- en 17-jarigen die naar een Vlaamse mbo-opleiding gaan, worden buitengesloten en alle wer kende jongeren ook." Ook vreest het CDA voor hoge kos ten. „Externe financiers zullen niet in de rij staan. We willen het voor stel steunen als gemeenten er straks niet alleen voor opdraaien." Het CDA in Sluis wil de kwestie 'landelijk aankaarten'. De Zeeuws-Vlaamse gemeenten zou den zich daarmee aansluiten bij Provinciale Staten. De Zeeuwse Staten wezen een pro vinciale regeling voor gratis open baar vervoer voor 16- en 17-jarigen vorig jaar af. Maar de meerderheid zou het wel mooi vinden dat het Rijk een ov-kaart in zou voeren voor de jongste ROC-leerlingen. Voor een krimpregio als Zëeuws-Vlaanderen moet zelfs een uitzonderingsregel kunnen worden gemaakt, stelden Sluise raadsleden. vrijdag 18 mei 2012 OOSTBURC - Er komt geen nieuw zwembad bij een multifunctioneel centrum in Ijzendijke. De dorpe lingen hadden graag (opnieuw) een bad gehad, maar de dorpsraad is het met de gemeente eens dat de voorziening te duur is. De dorpsraad heeft de bouw van een nieuw multifunctioneel cen trum nog niet uit zijn hoofd gezet. Berekeningen lieten zien dat de jaarlijkse kosten voor beheer en onderhoud 270 mille zijn: te hoog voor de gemeente Sluis. Het aan bod van de gemeente om maande lijks een vergaderruimte te huren, spreekt de dorpsraad niet erg aan, vernam wethouder Jan Schaalje. De rooms-katholieke kerk is moei lijk gebruiksvriendelijk in te rich ten en bovendien kost opknappen en herinrichten (te) veel geld. „De dorpsraad kijkt daarom nog eens of ze de plannen voor het cen trum kan versoberen. Daarnaast wil de raad ook sponsors zoeken voor de exploitatie." Ook al omdat andere opties voor de dorpsraad niet acceptabel zijn, geven B en W Ijzendijke de kans de plannen nog eens tegen het licht te houden. BRESKENS - Het eerste lustrum van café The Bounty in de 2e Zandstraat in Breskens werd op Hemelvaartsdag gevierd met een spectaculair muziekfestival in de straat voor het café. Vanaf 14.00 uur trad een aantal internationale artiesten zoals Cousin Harley op. Deze Canadese band is al voor de derde keer in Breskens. De aftrap was voor de Vlaamse band The Motel Men, gevolgd door The Blue Clay (foto) uit Middelburg. Deze band speelde akoestische blues en folkmuziek voor een uiterst enthousiast publiek van ruim tweehonderd man. Organisator Martin Cornelius verwachtte voor de klap per van de avond, de band Cousin Harley, nog ruim hon derd bezoekers meer. Jong en oud, alle leeftijden waren in de, op een ludieke manier afgezette straat, vertegenwoordigd. Niemand moest tijdelijk de open air arena verlaten, er was overal aan gedacht, ook aan de inwendige mens. Om 23.00 uur was de officiële sluitingstijd, maar de 2e Zandstraat was nog lang niet leeg. foto Peter Nicolai telfort.nl I 08001707 Telfort winkels OOSTBURG - Geen raadslid in Sluis, dat de betekenis van de waterto ren voor Oostburg bagatelliseert. Maar een aantal gemeentebestuur ders heeft er wel moeite mee dat de gemeente, als niet-eigenaar, op draait voor onderhoudskosten, meldden ze tijdens de vergadering van de commissie Samenleving. Wethouder Jan Schaalje stelde dat het ook niet de bedoeling is dat Sluis fors investeert. De eigenaren van de toren, die het gebouw wil len verkopen, zouden de verfbeurt moeten betalen. De gemeente is ei genaar van kunstwerk De Bron van Johnny Beerens. Die 'drup pels' zouden aanvankelijk de toren slechts tijdelijk sieren, maar wor den nu door vriend en vijand als baken voor Oostburg gezien. Raadsleden hopen dat Beerens zijn kunstwerk voor een 'vrienden prijsje' wil restaureren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80