'Komt gij lustige geesten allen samen in vreugd!' H 22 Bezoekers van PZC-website kritisch over opmerkingen gratis ov voor 65-plussers Strandseizoen is begonnen almanak Souvenir van Fryslan vrijdag 18 mei 2012 WMMSMiï&S&Sm door Mattijn deKoning Nogal wat mensen rea geerden via de website van de PZC op een arti kel waarin het Terneu- zense raadslid Rian de Feijter van Top/Gemeentebelangen kritiek heeft op het gratis openbaar ver voer voor 65-plussers. Het is eigen lijk een oneerlijke maatregel, geeft ze aan: ouderen die de bus halte niet kunnen bereiken en daardoor de regiotaxi nodig heb ben, moeten immers wél betalen. Haar standpunt komt De Feijter op nogal wat kritiek te staan. „Mevrouw De Feijter is een beetje de weg kwijt", vindt 'Jos'. „Het is toch logisch dat je aan luxe taxi vervoer zelf moet meebetalen." 'Gezellig met de bus' noemt de op merking van De Feijter 'gelul'. „Dan moeten ouderen met een au to ook gecompenseerd worden omdat ze niet van de regeling ge bruik maken." Janny 'baalf om een andere reden van de opmerking, schrijft ze. Zij is bang dat het gratis openbaar vervoer verdwijnt. „Wees blij dat ouderen die nog met de bus kun nen, dat ook doen." Het levert meteen een discussie op over het nut van de regeling. „Waarom moet ik voor mijn twee kinderen wél het volle pond betalen", vraagt 'Ineke' zich bijvoorbeeld af. 'Streefkerk' meent dat De Feijter er beter voor zou zorgen dat het Tja, wat doe je als je als onvervalste Zeeuw met je huurbootje de Friese wateren onveilig maakt? Dan wil je een mooie herinnering aan het rus tig dobberen op het Sneekermeer, het aangenaam verpozen in pittoresk Sloten en de leuke terrasjes van Leeuwarden. De VW bracht uit komst. De keus viel op een frivool uitgestalde, geheel in Friese kleuren wmo-vervoer goedkoop blijft. 'Matthijs' schrijft in een reactie dat aan de bezwaren van De Feijter prima tegemoet te komen is. Zijn bewering blijkt er echter één met een sarcastische onder toon: in een uitgebreide omschrij ving geeft Matthijs aan dat daar voor de oprichting van een com pleet instituut nodig is (met ma nagers, ondersteuning, secretares ses, verschillende kantoren en al lerlei nieuwe regels). Die moet voor iedere oudere toetsen of hij of zij het openbaar vervoer wel echt nodig heeft om ergens heen te kunnen. Dat Matthijs dat cy nisch bedoelt, begrijpt niet ieder een. 'Willem' vraagt zich af of Mat thijs wel spoort, en 'Pieter' vraagt serieus aan Matthijs of hij toch wel weet wat dat allemaal kost. Een reageerder die zich 'een door ouderdom beperkte, maar geen WMO' noemt, reageert kort maar het meest spitsvondig. „Mensen die niet naar de bushalte kunnen lopen, kunnen toch met de wmo-taxi naar de bushalte wor den gebracht. Probeem opgelost, wat een gezeur." Reageer ook op artikelen op de website van de PZC. Post uw bijdrage on deraan een bericht. De Geuzenfeesten in Biervliet worden elk jaar uitbundig ge vierd, maar eens in de vijfjaar trekken ze daar alle registers open. Zo ook dit jaar, tijdens de veertigste editie. De historische optocht trok duizenden bezoe kers naar het geuzenstadje. door Sheila van Doorsselaer et geduld van het pu bliek werd donder dag voor aanvang van de historische optoGht wel op de proef gesteld. Het duurde eventjes voor de eerste wagens met uitge doste Biervlietenaren in het zicht kwam. „Maar de wagens moeten immers uit een ver verleden ko men!", verklaarde Raymond Wau- ters van het Geuzencomité De stoet is hét bewijs van de saam horigheid onder Biervlietenaren. Elke wijk maakt voor de optocht een eigen wagen waar weken naar stig aan wordt gewerkt. Zo trok donderdag een lint van elf wagens CADZAND - Julie en Pip doen hun uiterste best tijdens de zandkastelen- wedstrijd op het strand bij Cadzand.-De wedstrijd werd woensdag ge houden om het strandseizoen te openen. Daarnaast is de wisselbokaal voor het 'Schoonste Strand van Nederland' uitgereikt. De gemeente Sluis won afgelopen jaar namelijk deze titel. De bokaal, een gigantisch zandkasteel, blijft een jaar lang op het strand staan. foto Peter Nicolai en karren door Biervliet, van el kaar gescheiden door diverse loop groepen. Biervliet mag dan wel geen carnaval vieren, de histori sche optocht was daar toch wel een equivalent van. De Geuzen- feesten worden door het hele dorp gedragen, in de stoet alleen al lie pen 398 Biervlietenaren mee, beke ken door de rest van het dorp en bezoekers van ver daarbuiten. De Geuzenfeesten werden dit jaar gevierd rondom het thema Deug den en Ondeugden bij de Geuzen. Elke wagen beeldde een (on)deugd uit en de passagiers en loopgroepen voerden toneelstuk jes op. De wijk Singel beet het spits af met de zondagsviering. Voor de wagen uit, spurtte 'meneer pas toor' die het publiek, wat ter hoog te van de Markt rijendik stond te kijken, flink te pakken nam met De pastoor was niet zui nig met zijn (wij)water voor het publiek. „Ooh, ik zie zoveel zondaars!" Tip? redactie@pzc.nl mSÊÊÊÈKm 1 ~2DÖ7 2&950,* pjr.- V' en met 'plompebladeren' uitgevoerde heren-boxershort. Fluks werd het kle dingstuk aangeschaft, 's Avonds laat kwam het moment supreme: het pas sen. Dat pakte anders uit dan ver wacht. Verbaasd bekeek hij het kle dingstuk en pas toen werd duidelijk dat er iets te haastig ingekocht was. 'Dames Hipster' stond op het etiket. Het stond haar goed. %-pfrfrQV..'' 1»>^I J;'::!* -[{.P- A/C 2^.9*50,- OLOV;1 heef; een prachtige verzameling Volvo occasions. Op dit. moment hebben wtj een gedeelte van onze voomaad fiks afgeprijsd. Kunnen wij ook rekenen op uw komst? GHóériitx! vaa de Auttmoiicns Giccp OLOV® Goes Pearyweg 1 7 (Car Village®) Tel. 0113 - 275000 olov.nl de sprengkwast en (wij)water. „Ooh, ik zie zoveel zondaars! Ik zal veel wijwater nodig hebben!" Som mige mensen uit het publiek wa ren bijkans drijfnat. Minder stichtelijk ging het eraan toe bij wagen 'De Giechelende Hooimeid' en het gevolg. Het was hoeren en snoeren wat de klok sloeg. Souteneur 'Hete Hendrik' probeerde zijn vrouwen te slijten aan publiek en Geuzen met wat geld in de beurs, maar de Geus die er op inging, werd vervolgend door zijn echtgenote achterna ge zeten met een prei. Hij kreeg er flink van langs en het publiek ge noot. Voor Biervlietenaren uit de wijk Noordstraat is het oppassen. Die jatten als de raven; in ieder ge val tijdens de optocht. Terwijl ap pelvrouwtjes het publiek hun wa ren aanboden, rolden de arme kin dertjes hun zakken. De Geuzenfeesten gaan onvermin derd voort. Zaterdag wordt de stoet nog eens overgedaan en is er onder meer fiets-em-d'r-in in de Brandput en, voor wie altijd al twijfelde aan zijn schoonmoeder, een heksenverbranding. MEEST GELEZEN 1. Beter goed gejat, dan... 2. Vermiste tiener Hoek terecht. 3. Feijenoordvlag bij IJzendijke weg. EN VERDER Meer foto's van Zeeuws-Vlaamse eve nementen op de PZC-app! STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Meneer pastoor met shaggie, liet het flink regenen in Biervliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 78