'Psychiatrische opvang Hulst dulden' Beter goed gejat, dan. ZEEUWS-VLAANDEREN 'En dan denk ik aan Graauw, want daar brandt nog licht' Klachten bewoners componistenbuurt tegen opvang patiënten, vinden geen gehoor bij gemeenteraad Vermist meisje (14) is weer terecht Joyrider gewond bij eenzijdig ongeval Nieuwe start voor ondernemersclub VRIJDAG 18 mei 2012 21 PZC Steun gratis mbo-vervoer 24 door Sheila vam Dooirsseflaer HULST - De fracties in de Hulster gemeenteraad kunnen niets bete kenen voor de gezinnen in de com ponistenbuurt in Hulst die klagen over de huisvesting van psychia trisch patiënten in de Bachlaan. Twintig gezinnen uit de Bachlaan, Milockstraat en Strausslaan heb ben bezwaar tegen de elf nieuwe bewoners in hun wijk, gehuisvest door Stichting Zeeuwse Gronden. Ze vrezen voor hun veiligheid en voor die van hun kinderen vanwe ge het 'onvoorspelbare gedrag' van de bewoners. Inmiddels heeft ook Wijkraad Hulst-Zuid zich achter de gezin nen geschaard. Omdat het college van burgemeester en wethouders de gemeenteraad voorstelt het be zwaarschrift van de gezinnen slechts ter kennisgeving aan te ne men, maakten bewoners gebruik van hun spreekrecht in de gemeen teraad om de politieke partijen rechtstreeks aan te kunnen spre ken. „Ze lopen dronken op straat, en dat mag allemaal", aldus een wijkbewoner. „Ze gaan voor je raam staan en kijken naar binnen. Die mensen krijgen geen begelei ding, ze integreren niet in de wijk. Ze moeten maar naar een andere locatie." Voordien woonden er ver standelijk gehandicapte cliënten van Tragel Zorg en daar hadden de wijkbewoners geen 'last' van. Wat de wijkbewoners het meest hoog zit, is dat zij vooraf niet zijn geïnformeerd over de elf nieuwe huurders in de drie woningen van Woonstichting Hulst. Wat dat be treft, konden de meeste raadsle den wel. meeleven met de wijkbe woners. „Dat u niet vooraf bent geïnformeerd, is geen goede zaak", aldus Janine van Dorsselaer van de PvdA. Wel vroegen de raadsleden zich af waarom de wijkbewoners zich juist tot hen keren. „Wij hebben geen invloed op aan wie een wo ningbouwcorporatie verhuurt", zei Frans de Vries van Progressief Hulst. Wethouder Diana van Dam me wil desondanks een gesprek met de bezorgde gezinnen om hen 'het vertrouwen' terug te ge ven. Ze raadt hen af naar de rech ter te stappen. „Jurisprudentie toont aan dat bezwaarmakers in deze gevallen aan het kortste eind trekken, geef de nieuwe bewoners daarom een kans." Ook de Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder (lid Raad van Toezicht van Zeeuw se Gronden) is die mening toege daan: „Blijf in gesprek met elkaar!" GRAAUW - Monocle Mint (foto), de winnaar van Road to Graauwrock, laat zien dat het dat plekje op het hoofdpodium van Graauwrock, dubbel en dwars heeft verdiend. Clingtbe- kend, Sefany June, Draften Blues en de groep Ralph de Jongh and Crazy Hearts plaveien de weg voor de topact; Guus Meeuwis, met zijn begeleidingsband in volle bezetting. Meeuwis beklimt pas rond 22.00 uur het podium, te gen die tijd zijn zo'n 3500 festivalgangers de kassa gepasseerd. „Een recordaantal", zegt or ganisator Carlo Saman. Wie er na Meeuwis nog geen genoeg van had, kon nog even ge nieten van Frituur Paula. Niet voor een snack, maar voor de feestmuziek van deze Mechelse band. foto Peter Nicolai HULST - Een ietwat pijnlijk mo mentje, donderdagavond in de ge meenteraadsvergadering van de ge meente Hulst. Jos van Eek (een mansfractie Lijst Van Eek) diende een motie in waarin hij de riante vertrekbonus van oud-directeur Boerma van Delta aan de kaak stel de. De tekst in de motie bleek ech ter woordelijk identiek aan de mo tie die de Terneuzense fractie van GroenLinks Terneuzen vorige week indiende in de Terneuzense raad. „Beter goed gejat, dan slecht bedacht", werd geschamperd in de Hulster raadzaal. In Terneuzen werd de GroenLinks motie goed ontvangen, in Hulst werd dezelfde motie afgeserveerd. Van Eek, mikpunt van spot, rea geerde gebelgd op het volgens hem gespeelde 'politieke spelletje'. HOEK De vermiste tiener Diana Lem- mens (14) uit Hoek is weer terecht. Zij heeft zichzelf donderdagmid dag zelf gemeld bij de politie in het Groningse Stadskanaal. Diana Lemmens werd sinds vorige week vrijdag vermist. Ze was er, sa men met haar hondje Spikey, van door. De politie deed maandag een opsporingsbericht uitgaan. Waar om ze de wijk nam, is niet bekend. DRAAIBRUG In Draaibrug is donderdagmiddag een 17-jarige automobilist uit Oost burg gewond geraakt toen hij slip te en tegen een bedrijfsbus reed. Hij is met verwondingen aan borst en heup per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Zijn 14-jarige passagier had geen letsel. De jonge bestuurder had sinds enkele dagen en beginnersrijbewijs, maar dat moest hij meteen weer inleveren. CADZAND De ondernemersvereniging Cad- zand maakt een nieuwe start. De groep wil actiever meepraten over de ontwikkelingen die momenteel in met name Cadzand-Bad plaats vinden, en gaat nadenken over hoe ondernemers daar qua aanbod, kwaliteit en de organisatie van eve nementen op kan inspelen. Verder worden ondernemers gestimu leerd om meer samen te werken. Ï8§w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77