.ia I SP0(R)TS 341 sport Motorcrosser Stefan Hage is helemaal terug aan het front Zaterdag 16 juni 2012 Fiets mee tegen kanker De Bruijn naar achtste finale Grand Prix www. delta ride ifortheroses.nl Ga samen de strijd aan en schrijf nu in! Mennen in Oosterland Veel animo Ronde van Schoondijke G-toernooi FC Dauwendaele/ZVA Zwaar karwei vrouwen Oostkapelle Ride for the Roses vrijdag 18 mei 2012 Kijk voor dé voStedige agesada op www.p2c.s1l/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Zaterdag 19 mei In Oosterland gaat zaterdag vanaf 10.00 uur het jaarlijkse Benefiet Menevenement van start. De dag is gratis toegankelijk en de opbrengst van de dag komt geheel ten goede aan het goede doel. Dit jaar is dat Zeeland helpt Cambodja. De wed strijd voor enkel-, en meerspannen vormt een belangrijk onderdeel van het programma. Dit jaar hebben 87 deelnemers zich ingeschreven. Het menparkoers is wederom ontworpen door de bekende parkoersbouwer Piet de Ronde. Er wordt door Rijvereniging De Schouwse Ruiters ook een dressuurwedstrijd georganiseerd. Vorig jaar moest de organisatie van de Ronde van Schoondijke besluiten om de plaatselijke wielerronde af te gelasten. Ditmaal is het wat be treft de inschrijvingen aanmerkelijk beter en zal er zaterdag door de KNWU-jeugdrenners flink worden gestreden om de prijzen. Daarnaast is er ook een wedstrijd voor de A en B-categorie van de Waod. De jongste jeugd gaat om 10.00 uur van start. Bij de jeugd is er één plaatselijke favo riet. lochem Kerckhaert zal uitkomen in categorie 5 die naar verwach ting om 12.30 uur van start zal gaan. De Waod-reners beginnen om 16.00 uur aan hun karwei. Sportpark de Kruitmolen in Middelburg is zater dag het domein van de G-voetballers. Clubs uit Zeeland, Brabant en België strijden om de prij zen. Wethouder Albert de Vries opent om 10.15 uur het toernooi. De organisatie is in handen van FC Dauwendaele. Het toernooi werd mede mogelijk door een bijdrage van de stichting Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA), een stichting die als doel heeft om het Zeeuwse voetbal in al zijn vormen te stimuleren. Het toernooi begint om 10.30 en duurt tot 16.00 uur. Er wordt ook een penaltybokaal gehouden. Het vrouwenteam van Oostkapelle wacht zater dag een lastig karwei. Het hoogst spelende Zeeuwse vrouwenvoetbalelftal moet op eigen veld een 4-2-achterstand zien goed te maken te gen SV Venray in de nacompetitie. Coach Irma de Witte heeft nog alle hoop op een goede afloop en heeft promotie naar de topklas se nog niet uit haar hoofd gezet. Ze hoopt op de steun van veel supporters. De wedstrijd begint om 14.30 uur. in samenwerking met PZC Ko Tolhoek komt juichend over de finish. door Herman Heuvink VLISSINGEN - Stefan Hage was de grote winnaar donderdag van de motorcrosswedstrijd in Vlissingen. De wedstrijden telden mee voor de titel bij het District West als wel bij de organiserende vereni ging MSV de Uitlaat. De Goese- naar was de sterkste in de MX 1/MX3. Hij haalde het in beide manches voor Jeffrey Meurs uit Bergschenhoek. Jan Peter van der Weele uit Brouwershaven werd vierde. Bij de veteranen was er een dubbele mancheoverwinning voor Erik van der Wekken uit Zierik- zee. Hij werd op het podium verge zeld door Marco Oreel (Oost-Sou burg) en Mykel van de Goor (Vlis singen). Bij de MX 2 tweetakten deed Guido Boone uit Souburg goede zaken. Hij moest de dag winst laten aan de buiten mede dinging meerijdende Kevin van der Borst. Maar voor het district klassement deed de lijstaanvoer der goede zake. De net van een blessure herstelde Kevin Spruijt uit Meliskerke toonde zich de sterkste in de klasse MX 2 viertak- ten. Gian Carlo Buijs uit Oost-Sou burg werd derde. Bij de 85a: grote wielen was de eveneens van een schouderblessure terugkomende Carsten Goedegebure uit Yerseke in beide manches de winnaar. Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke werd knap derde. Dean Houghton uit Lewedorp werd vierde bij de kleine wielen. In de 65CC waren er podiumplaatsen voor Jonah Pij nen uit Arnemuiden bij de kleine wielen en voor plaatsgenoot Luc Verboom bij de grote wielen. t jor ten behoeve van ÜBm ROSMALEN - Jean Paul de Bruijn uit Hulst is in Sportfoyer De Haze laar in Rosmalen doorgedrongen tot de achtste finales van de eerste van vier nationale Grand Prix drie banden van het seizoen 2012. De Hulstenaar won in zijn eerste partij in het hoofdtoernooi van Frans van Schaik met 40-34 in 29 beurten. Dat gaf vertrouwen voor een goed vervolg tegen de andere winnaar in de poule, Jeffrey Jorissen. De Bruijn ging als een raket van start met 32 caramboles in slechts 5 beurten. Hierbij zat een serie van 14 die begon met een zwijntje (ge- luksbal), maar magnifiek werd uit gespeeld. Daarna stokte het wel maar met 1.904 bereikte hij de fi nish en daarmee de achtste fina les. Gisteravond laat speelde De Bruijn nog tegen Herman van Daalen maar dat was alleen belang rijk voor zijn plaatsing op de ran king. Ook teamgenoot bij Frans Be vers Glenn Hofman toonde vorm. De jonge Hagenaar bleef ongesla gen en plaatste zich na Dick Jas pers (6 punten en 1.739) als twee de met eveneens 6 punten en 1.714. Jens van Dam uit Sas van Gent bereikte net niet het hoofd toernooi. Hij vloog er in de laatste kwalificatieronde ronde uit na twee nederlagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76