sport 133 Bescheiden zege Nieuwdorp: 3-1 Smerdiek begint voethalschool Zaamslag voorkomt directe degradatie Duiveland heeft goede papieren MZC'11 haalt spanning uit return Graham Holmes van Colijn naar SSV'65 Avanti wint Swift-toernooi vrijdag 18 mei 2012 De vrouwenafdeling van Smerdiek begint in samenwerking met 't Rijks Scholengemeenschap (Bergen op Zoom) een voethalschool voor meiden. Vanaf volgend schooljaar is het mogelijk om vijf keer in de week te trainen, deels op school en deels bij de Thoolse vereniging. De trainingen in Bergen op Zoom zullen geleid worden door spelers van profclub Excelsior. 't Rijks is een LOOT-school (waar sport én onderwijs gecombineerd worden) en heeft al diverse sportklassen. Smerdiek viert het kampioenschap. Rechts duikt Sharona Tieleman weg voor de champagne spuitende Anne Hage, achterin steekt trainer Servaas Brou wer beide handen in de lucht. foto Leo Adriaansen door Koen de Vries NIEUWDORP - Nieuwdorp heeft: dankzij een 3-1-zege op De Meeu wen een prachtig uitzicht op de tweede ronde van de nacompeti- tie. Toch was de tevredenheid na afloop van het bij vlagen saaie duel niet supergroot bij de Beve landers. „Voor rust hadden we meer afstand moeten nemen", constateerde trainer Robert Baas geheel terecht. De tweedeklasser die vecht voor lijfsbehoud trof voor rust op eigen veld een tegenstander die over mand was door angst. Dat bleek al na veertig seconden, toen Ferhan Topal frank en vrij door de defen sie van de ploeg uit Zoutelande mocht soleren. De bal kwam uit eindelijk voor de linker van Gio vanni Lekaj terecht, wiens rollertje Meeuwen-doelman Denni Oosse te machtig was: 1-0. Dat was meteen een enorme opste ker voor Nieuwdorp, dat pas vori ge week in de slotminuten veroor deeld werd tot het spelen van de nacompetitie. Na de bliksemstart bleef Nieuw dorp gevaar stichten. De twee spit sen Stefan Klooster en Ferhan To pal waren een plaag voor de Meeu wen-verdedigers, die het nog veel moeilijker kregen als er middenvel ders opkwamen. Na drieënhalve minuut zorgde Ste fan Klooster al bijna voor 2-0, maar zijn vlammende schot vanaf twintig meter werd gekeerd door de lat. Niet veel later dook Frank Oostdijk vrij voor het vijandelijke doel op, maar hij leek te schrikken van zijn reuzenkans. De bal ver dween via de paal naast het doel. Vervolgens had Nieuwdorp geluk dat Ferhan Topal in het veld mocht blijven. Zijn natrappende beweging werd door scheidsrech ter Roeland bestraft met slechts een gele kaart. Amper vijf minuten later zorgde dezelfde Topal voor de 2-0. Wil lem-Jan Roelse verslikte zich, Ste fan Klooster kon uitbreken, legde de bal breed op zijn collega-spits, die doelman Oosse te snel af was: 2-0. In blessuretijd had Klooster de 3-0 op z'n schoen, maar hij raakte de bal verkeerd. Na rust drukte Nieuwdorp niet door. Topal en Klooster bleven op hun post, maar ze ontbeerden de steun van de voor rust zo succes vol opkomende middenvelders. „We wilden de nul houden", gaf Robert Baas aan. „Zij moesten ko men en wij waren wat minder agressief Daardoor raakten we de controle kwijt." De Meeuwen had inderdaad het initiatief, maar echt gevaarlijk wer den de bezoekers niet. Met name het centrale verdedigingsduo Teun Rentmeester-Jeroen Weststrate leek alles onder controle te heb ben. In de 58e minuut bleek dat echter niet het geval. Invaller Robin Dek speelde de bal in op Wouter Koch, die het speeltuig kwijtraakte en toch weer terugkreeg. Zijn zwakke inzet verdween in de linkerhoek: 2-1. Negen minuten later was de marge van twee weer hersteld. De Meeuwen zette druk, een verdedi ger van Nieuwdorp zorgde voor lucht met een verre knal en die werd alleen op waarde geschat door Ferhan Topal. Hij legde twee verdedigers in de luren en was ook de doelman te slim af: De lob leek op de paal te eindigen, maar door het effect draaide hij over de lijn, in het doel: 3-1. Nieuwdorp-De Meeuwen 3-1 (2-0). 1 Giovanni Lekaj 1 -0, 34. Ferhan Topal 2-0, 58. Wouter Koch 2-1, 72. Ferhan Topal 3-1. Scheidsrechter I. Roeland (Sleeuwijk). Gele kaart: Ferhan Topal (Nieuwdorp), Willem Jan Roelse (De Meeuwen). Aantal toeschouwers: 300. HALSTEREN Zaamslag heeft de eerste horde ge nomen richting lijfsbehoud in de eerste klasse van het zaterdagvoet- - bal. Donderdag werd in Halsteren SC Everstein met 5-0 afgedroogd in een beslissingswedstrijd. Daardoor is Everstein gedegradeerd en moet Zaamslag via de nacompetitie het vege lijf zien te redden. Daarin treft het zaterdag en woensdag Peli kaan. Overleeft Zaamslag dat, dan betwist het vervolgens in een dub bele ontmoeting met Klundert of WNC het eersteklasserschap. RIDDERKERK Duiveland heeft donderdag met 2-4 gewonnen bij Rijsoord in de eerste ronde van de nacompetitie voor een plaats in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Zaterdag is de return. Als Duiveland over die twee duels de beste is, mag het met de winnaar van de tweekamp A tussen Dinteloord en Altena strij den voor een plaats in de eerste klasse. De Zeeuwse doelpunten werden gemaakt door Dennie le Comte (2), Robbert de Bruine en Barry Steenpoorte. ETTEN-LEUR De voetballers van MZC'11 liggen op schema voor de tweede ronde van de nacompetitie voor een plaats in de tweede klasse. De eer ste wedstrijd van de dubbel tegen Internos werd donderdag met 0-3 gewonnen door de Schouwse ploeg. Martijn van Grunsven, Arne Holm en Sander de Vries scoorden in de tweede helft. Zaterdag is de return in Zierikzee. Als MZC'11 die doorstaat, dan volgt in de beslissende ronde een twee luik met de winnaar van het tref fen tussen VCK en Noad'67. GOES Voetballer Graham Holmes stapt over van Colijnsplaatse Boys naar SSV'65. Met het aantrekken van de 27-jarige aanvoerder van Colijn heeft de Goese zaterdag-tweede klasser de selectie voor volgend sei zoen rond. In een eerder stadium maakte de club, die volgend seizoen getraind wordt door Marco Groeneveld, al de overgang bekend van Arjan Pij nen en Richard Schouten van Kloe- tinge 2 en Jaimy Tims en Joey van der HoefF van Rillandia. MIDDELBURG Meer dan 140 korfbalteams kwa men donderdag in Middelburg in actie tijdens het 64e Swift-toer nooi. Een bijzondere ploeg was Fortwas, een gelegenheidsteam met oud-spe lers van Fortis 1. 0 Deze equipe speelde in poule 2 te gen onder meer Tjoba. In die poule werd Avanti 3 uit Pijnacker eindwinnaar. In poule 1 (Swift 1 en 2, Avanti 1 en 2 en Fortis 1) was Avanti 1 de bovenliggende partij. Er werden geen finales ge speeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75