Smerdiek op karakter naar kampioenschap 321 sport Joeri Kasper hervindt het plezier vrijdag 18 mei 2012 Zak 500 gram Smerdiek scoorde dit seizoen vijf keer tegen Barendrecht Thuis werd met 3-2 gewonnen, uit werd het 1-1 en het beslissingsduel eindigde in 1-0. Dreft wasmiddel Grootverpakking. Edet toiletpapier HeioekenofAmstel 12 X 25 cl - - Casadi Mama pizza De voetbalsters van Smerdiek winnen donderdag het beslis singsduel met Barendrecht (0-1) en promoveren daardoor naar de hoofdklasse. De eerste titel in zeven jaar is de kroon op het werk van Wim Scherpenisse en een mooie binnenkomer voor Servaas Brouwer. door Roeland vast Vliet KLUNDERT - Dat het vrouwenelftal van Smerdiek dankzij een from melgoal het beslissingsduel met Ba rendrecht won en naar de hoofd klasse promoveerde, noemde trai ner Servaas Brouwer „typisch Smerdiek". Volgens hem kan zijn ploeg uitstekend voetballen, maar scoren zijn speelsters zelden op fraaie wijze. „Wij maken over het algemeen weinig beauty's", zei hij na de benauwde 1-0-overwinning. „Maar ach, dat is niet erg. Noem onze doelpunten maar nuttig." Nuttig was de ene treffer van Inge Peeters zeker. Die viel in de 49e mi nuut, Op een psychologisch mooi moment. De achttienjarige verde digster was bij een hoekschop mee naar voren gekomen en werkte de hoge bal van Corina Luijks bin nen. Brouwer: „We wisten dat wij beter waren dan Barendrecht. In de rust hebben we dat nog een keer tegen elkaar gezegd. En als je dan zo snel in de tweede helft al scoort, is dat heel lekker." In de eerste helft waren de vrou wen uit Sint-Maartensdijk al vele malen beter dan de Zuid-Holland se tegenstandsters. De bal werd op het kunstgras van Klundert makke lijk rondgetikt en Smerdiek was een aantal keer dicht bij de ope ningstreffer. Toch waren de beste scoringsmogelijkheden voor Ba rendrecht, dat louter de lange bal hanteerde. Het was dat keepster Agnita Nouwen alert was bij enke le uitbraken. Na rust én de snelle 0-1 kreeg Smerdiek niet ineens vleugels, maar de ploeg, voetbalde wel meer vrijuit. En defensief had men het beter op orde, waardoor Baren drecht niet in de buurt kwam van de 1-1. „In de eerste helft hadden we nog veel moeite met hun snel le linksvoor. In de tweede helft was dat gevaar geweken", stelde Brouwer. De jonge trainer, die medio 2011 Wim Scherpenisse opvolgde, meende dat Smerdiek tegen Ba rendrecht karakter had getoond. „Dat hadden we zaterdag niet ge daan tegen Delta Sports", zei hij. Tegen die laagvlieger werd het thuis in de laatste speelronde 1-1. „Hadden we toen gewonnen, dan waren we Barendrecht al voorbij gegaan. Nu lieten we het aanko men op een beslissingswedstrijd. Maar gelukkig was er vandaag weer die opofferingsgezindheid bij de meiden. Ze gaven alles voor el kaar." Brouwer stelde aan het begin van het seizoen dat Smerdiek voor niets anders dan de titel moest gaan. De jonge ploeg, in de voor gaande jaren opgebouwd door Scherpenisse, was in zijn ogen sterk genoeg was voor promotie naar de hoofdklasse. In de eerste seizoenshelft kon de vrouwen- ploeg die hoge verwachtingen goed aan. De blauw-zwarte equipe ging als koploper de winterstop in. Maar in 2012 kwam de klad er een beetje in. Na de 3-1-nederlaag te gen Rijnvogels geloofden de voet balsters niet al'te veel meer in hun kampioenskansen. Dankzij de ne derlaag van Barendrecht tegen Ber- kel eindigde Smerdiek toch nog ge deeld eerste en donderdagmiddag maakte de Zeeuwse ploeg het kar wei knap af Scherpenisse, die nog nadrukkelijk bij de vrouwentak van Smerdiek betrokken is, keek met grote vreug de naar het feestje dat de Smer- diek-vrouwen op het terrein van Klundert vierden. Voor hem is de titel de kroon op het werk dat hij ooit begonnen is. Op de achtergrond is Scherpenisse inmiddels al druk doende om van Smerdiek een stabiele hoofdklas ser te maken. Hij heeft: al diverse speelsters kunnen vastleggen voor volgend seizoen. „Met hen wor den we in de breedte sterker", zei hij, doelend op de komst van Kay- lee Dieleman (Oostkapelle), Sylva- na Tieleman (Terneuzen), Griffith Vaissaire (Steenbergen), Carlijn Bo- mas (RCS) en Zoë Huybrechts (Merksem). Bemoedigend is dat Sharona Tiele man behouden blijft voor de club. De zestienjarige jeugdinternatio- nal torende donderdag duidelijk boven de rest uit. Ze bestreek de hele linkerkant van het veld en be diende de spitsen met vele brüik- bare voorzetten. Geen daarvan werd echter verzilverd. Barendrecht-Smerdiek 0-1 (0-0). 49. Inge Peeters 0-1Scheidsrechter M.J.M. Musters (Breda). Gele kaart: Samira Ben Chamach (Barendrecht). Aantal toe schouwers: 350. tamelijk dichtbij en verder heb ik een aantal ploeggenoten uit eigen omgeving", verklaarde Kasper zijn terugkeer bij TMZ. Nu hij enkele wedstrijden heeft ge reden bij deze bond weet de Beve- landse coureur tot wat hij in staat is. „Ik weet nu wat het is om een criterium te rijden. Die kan ik een voudig aan. Het is nog even af wachten wat het zal zijn in de klas siekers, maar één ding is zeker: al win ik niets meer dit jaar, mijn sei zoen kan al niet meer kapot", con cludeerde hij donderdag in eigen omgeving. Over zijn toekomst als coureur heeft Kasper nog niet echt nage dacht. Maatschappelijk heeft hij een behoorlijke stap gemaakt. Bin nen een maand zal hij afstuderen aan de Hogeschool Zeeland (bed- rijseconomie) en hij heeft al een vaste baan gevonden. „Dat gaat ge lukkig ook goed en daardoor gaat het wielrennen ook veel beter. Hoe dan ook: dit jaar zal ik zeker nog niet bij de KNWU terugke ren." In Wemeldinge werd de koers don derdag hard gemaakt door ervaren coureurs. Johnny van der Klooster, ploeggenoot van Kasper, piepte er vanaf de start meteen tussenuit en kreeg Eric Vereecken mee. Dat duo kreeg Maarten Padmos, natio naal kampioen Marco Wesseling en het duo Joeri Kasper en Christi an Kik als gezelschap. De samen werking tussen deze zes was goed en de voorsprong kwam nimmer in gevaar. In de slotfase pookte Van der Klooster het vuurtje nog maals op, Vereecken sleepte de rest weer terug, waarna Joeri Kas per het karwei kon afmaken. Robert Reijers uit Dordrecht won bij de amateurs B, Teo Muis uit Go- rinchem deed dat bij de amateurs 40+ en Jan Jansen uit 's-Gravenpol- der zegevierde in de S/P-klasse. Bij de wielerronde voor nieuwe lingen te Sleidinge (België) werd Alain de Smit (IJzendijke) vijfde. door Wim de Vos WEMELDINGE - De grijns op het ge zicht van Joeri Kasper kon niet gro ter zijn. Zojuist had de jonge cou reur de wielerwedstrijd in zijn woonplaats Wemeldinge op zijn naam geschreven en kon hij terug blikken op een geslaagde opening van het seizoen. Na winst in Brui- nisse betekende dit zijn tweede bloementuil van het jaar. Kasper lijkt het plezier in het wielrennen weer terug te hebben, nadat hij is teruggekeerd van de beloften bij de KNWU. Joeri Kasper is weer opgebloeid en geniet weer van het wielrennen. „Vorig jaar heb ik bij de beloften gereden. Om die wedstrijden te kunnen rijden, moest ik steeds be hoorlijk ver reizen en bovendien alleen. Ik heb het begin dit jaar nogmaals geprobeerd, maar na drie wedstrijden heb ik besloten om terug over te stappen naar TMZ. De wedstrijden zijn allemaal Geldig t/m zaterdag 19 mei 2012

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74