Supers Tholen naar de rechter Rui 241 Oude man gewond Uj overval Betaal alleen voor watje nodig hebt Leefbaarheid op spel kernramp (rtelle üfËKi vrijdag 18 mei 2012 SINT-MAARTENSDIJK - - Als de ge meente hen niet tegemoet komt, stappen de uitbaters van vier Spar-supermarkten in de gemeen te Tholen naar de Raad van State. Ze willen voorkomen dat zowel in Tholen als Sint-Annaland grote su permarkten komen. Ze worden ge steund door de Spar-holding. Als de bestaande plannen door gaan, krijgen de Aldi en de C1000 in Tholen grote nieuwe winkelpan den in het plan Vestetuin. In Sint-Annaland krijgt de C1000 een fors nieuw onderkomen in het ha vengebied. Volgens de Spar-uitbaters in Sint- Maartensdijk, Poortvliet, Sint Phi- lipsland en Oud-Vossemeer heeft de gemeente straks te veel vierkan te meter aan supermarktruimte. Ei gen onderzoek zou dat uitwijzen. „Ik ben niet vies van marktwer king, maar hier is sprake van ont wrichting", zegt Arjan van Om men van de Spar in Sint-Maartens dijk. Hij vindt dat de gemeente een beetje moet sturen in het be lang van de leefbaarheid. De Spar-uitbaters zijn bang dat de winkels in de kleinere kernen veel last gaan ondervinden van de gro te supermarkten in Tholen en Sint-Annaland. Deze zouden een grote aantrekkingskracht hebben op de omliggende dorpen.. „We hebben in deze gemeente de unie ke situatie dat, op Anna Jacobapol- der na, elke kern een winkel heeft. Dat wordt op deze manier afgebro ken", aldus Van Ommen. Hij en zijn Spar-collega's worden ge steund door de landelijke holding. De zaak bij de Raad van State dientl in augustus. Als de gemeen te de winkeliers niet tegemoet komt., m&rnm ms&m -r «wwpww Dankzij een vonnis van Ruud Verhoeven over een plakmedewerker van het 'postermeisje Loesje' heeft: Middelburg nog steeds plaatsen waar mensen vrij posters mogen plakken. „Ook al kregen ze hadden iemi telfort.nl 08001707 Telfort winkels HEINKENSZAND - Een 75-jarige in woner van Heinkenszand is don derdagochtend vroeg, even voor 3.00 uur, overvallen in zijn wo ning aan de Stationsweg. De man raakte daarbij lichtgewond. De politie kreeg de melding om 3.00 uur en stuurde ook meteen en ambulance naar de woning, die de man naar het ziekenhuis bracht. Waar de overvallers op uit waren en of er iets is buitgemaakt blijft onduidelijk omdat de politie het slachtoffer nog niet uitgebreid heeft kunnen horén. In en om de woning verrichtte de recherche sporenonderzoek. De politie vraag vraagt eventuele ge tuigen op zich telefonisch te mel den. Dat kan via 0900-8844 of met de anonieme lijn: 0800-7000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70