SGB jubileert Verjaarsvisite bij SGB buitenkansje spotters and Miljoenen van ministerie voor innovatieve vissers Goes heeft positief jaarsaldo van 13,6 min Pinnen bij nieuwe parkeerautomaten Goes Jeugd bouwt voor jeugd on Heinkenszaud 22 vrijdag 18 mei 2012 door Mieke van der Jagt YERSEKE - Het minsterie van Eco nomische Zaken, Landbouw en In novatie en het Europees Visserij - fonds hebben zes miljoen euro toe gekend aan 21 innovatieve projec ten in de visserij. 1.392.000 euro daarvan komt bij vijf Zeeuwse be drijven terecht. De subsidies zijn toegekend in twee categorieën: innovatie in de visketen en collectieve actie in de visketen. Krijn Verwijs uit Yerseke krijgt 350.00 euro voor de ontwikkeling van een gesloten opslagsysteem voor oesters, dat minder milieube lastend en arbeidsintensief is. Bar- bé Schepen uit Yerseke krijgt 112.000 euro voor een automati sche oogstinstallatie voor mossel- zaadinvanginstallaties. In de categorie collectieve actie krijgt Speranza uit Oostdijk 350.00 euro. Met 6 mosselbedrijven ont wikkelt Speranza mosselkweek op de Noordzee. W.D. van den Berg uit Bruinisse kan 330.000 euro te gemoet zien. Het bedrijf ontwik kelt en test mosselzaadvanginstalla- ties op de Noordzee. Voor de Nederlandse Öestervereni- ging in Yerseke is 240.000 euro weggelegd. De vereniging verbe tert oesterbroed. door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes sluit 2011 af met een een positief saldo van 13,6 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarrekening. Het overschot wordt voor het over grote deel veroorzaakt door de te ruggekomen miljoenen uit IJsland. Door het faillissement van Lands- banki zag Goes in 2008 dik twaalf miljoen euro in rook opgaan, Tnaar inmiddels is bekend dat het volle dige bedrag zal worden terugge stort. Een kleine vier miljoen euro is al terug en de rest volgt, al kan dat volgens wethouder Loes Meeu- wisse best nog een aantal jaren du ren. Omdat echter zeker is dat het geld terugkomt, is Goes verplicht het overschot over 2011 te bestem men. Daarom zal 8,7 miljoen wor den toegevoegd aan de algemene reserve en gaat de al teruggekregen 3,8 miljoen in de pot grote projec ten. De gemeente hevelt verder nog een miljoen dat al was opge nomen in de begroting maar nog niet is uitgegeven, ^over naar dit jaar. door Luc Oggel GOES - Goes vervangt dit en vol gend jaar alle parkeerautomaten in de stad. De huidige apparaten zijn afgeschreven en hebben vaak te kampen met storingen en andere problemen. De gemeente trekt in totaal 900.000 euro uit voor de vervan ging van de parkeerautomaten, drie ton dit jaar en zes ton in 2013. Het gaat in totaal om 83 stuks, zo wel parkeer meters als ticketauto maten. De nieuwe exemplaren zijn een stuk moderner. Zo hebben ze een pin functie. Geen kleingeld of geen saldo op de chipknip is dus geen probleem meer. De apparaten zijn bovendien meer talig, ze verschaffen behalve in het Nederlands ook informatie in het Engels, Frans en Duits. De Stoomtrein Goes-Borsele bestaat veertig jaar. De gewoonte om jaarlijks tijdens Hemelvaartsdag en het weekeinde erna het evenement Sporen naar het Verleden te houden, is wat jonger, maar telt inmiddels vele vaste bezoekers en deelnemers. De Stichting Goes Mar keting mag de Nos talgische Dag dan na genoeg hebben afge schaft; iedereen die dat betreurt kan het hele weekein de nog bij de Stoomtrein Goes Bor- sele (SGB) terecht. Want veel nos- talgischer dan tijdens het evene ment Sporen naar het Verleden, wordt het niet. De SGB, die dit jaar zijn 40ste ver jaardag viert, heeft vanwege dat ju bileum nog eens extra uitgepakt. Oude dieseltreinen uit het Spoor wegmuseum, stellen uit de jaren twintig en zestig van de vorige eeuw, geven een schok van herken ning voor wie daar oud genoeg voor is. Het waren die treinen, plus een paar stoomlocomotieven van toe ristenlijntjes uit België en Neder land, die tijdens de eerste gang naar het verleden, gisteren op He- melvaartsdag, een flink aantal trei- nenspotters op de been brachten'. Het gebeurt niet elke dag dat je zo veel bijzondere oude locomotie ven kunt fotograferen, zonder meer dan een paar stappen te hoe ven lopen. De. spotters konden de hele dag met de camera in de aan slag wachten tot er weer een bij zondere trein uit de hangar kwam en richting Hoedekenskerke ver trok. Op het perron wemelde het telkens van de normale SGB-klan- ten: opstappers die wel zin had den in een ritje door het onver wacht zonnige landschap van de Zak van Zuid-Beveland. Ook de vele stoommachines, waar mee verenigingen van stoomlief- hebbers de reis naar Goes onderna men trokken donderdag veel aan dacht. Op het terrein staan onder meer een trekker, een wals en een bomenzaag. De machines blijven nog het hele weekeinde doorprut- tclen. Hardsteen bank met rugleuning €295,= door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Leerlingen van de Bouwopleiding Zeeland helpen mee aan de bouw van de tien jon- gerenappartementen aan de Dorpsstraat in Heinkenszand. Dit project is1 benoemd als leerling bouwplaats. In het contract is opgenomen dat de aannemer een aantal praktijk plaatsen beschikbaar stelt aan Bouwopleiding Zeeland. „Voor ons is dat ook duurzaam heid", zegt directeur Peter Bevers van R8cB Wonen, de opdrachtge ver van de jongerenappartemen- ten. „De vakmensen van morgen bieden we een praktijkplaats aan. En het aardige is natuurlijk dat jon geren voor jongeren bouwen." Over belangstelling voor de jonge- renappartementen heeft R8cB niet te klagen. „We hebben al zes appar tementen toegewezen." De doel groep zijn jongeren tussen de 18 en 23 jaar. „Ze mogen echter best 25 of 26 zijn maar voor hen geldt dan wel een hogere huurprijs dan 350 euro. Dat doen we om de stap naar een volgende woning wat- makkelijker te maken. De apparte menten zijn ook eigenlijk bedoeld voor eenpersoonshuishoudens. Met zijn tweeën kan ook nog wel maar dan is het wel wat krap." OLOV® Goes Pearyweg 17 (Car Village'®') Tel. 0113 - 275000 olov.nl Actie: Wordt gratis thuis bezorgd!* inéén straal van km V3"n kminingen T 0113 57 24 06 wwwdetuin-kamer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68