ADRZ verhuist werk naar Vlissingen BEVELANDEN/THOLEN Een borrel bij de buren Meer ruimte voor zorg in Goes vergt meer grond voor ziekenhuis Vlissingen-Noord almanak Souvenir van Fryslan Nobego-directeur VRIJDAG 18 mei 2012 21 Verjaarsvisite bij SCB buitenkansje 22 en 23 door Theo Ciele VLISSINGEN - Het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis wil werkzaamhe den van Goes verplaatsen naar de nieuwbouw bij de Mortiere. Kantoorfuncties, laboratoria, sterie le functies en facilitaire functies krijgen een plaats in 'Vlissingen- Noord', zoals de locatie tussen woonboulevard Mortiere en de A58 wordt genoemd. Verplaatsing van de functies leidt ertoe dat in Goes meer ruimte komt voor zorg. Dit schrijven het bestuur van ADRZ en Zorg Invest Zeeland BV (ZIZ) aan B en W van Vlissingen in een toelichting op de bouwplan nen. Een afschrift vari de brief werd woensdagavond verstrekt aan de raadscommissie Maatschap pelijke Zaken in Middelburg. In Vlissingen waren vragen gere zen bij -de aanvraag voor wijziging van het bestemmingsplan, omdat het om een groter gebied ging dan strikt voor het ziekenhuis nodig is. Volgens de Vlissingse wethouder Marin de Zwarte komt er dinsdag een voorstel voor de voortgang van de procedure. De nieuwe locatie biedt volgens ADRZ en ZIZ mogelijkheden voor samenwerking met het ziekenhuis Zorgsaam in Terneuzen en het Al- bert Schweitzer Ziekenhuis in Dor drecht. „De samenwerking met de ze ziekenhuispartners heeft als ge volg dat alle kantoorfuncties, plus uitbreidingen, vanuit Goes naar Vlissingen-Noord verplaatst zullen worden. Daarnaast zullen onder steunende functies zoals laborato ria, steriele functies en facilitaire functies op de locatie een plaats krijgen." Dit heeft tot gevolg dat in plaats van 20.000 vierkante meter, het ziekenhuis 30.000 vierkante meter nodig heeft. Het ADRZ heeft niet alleen voor zichzelf behoefte aan meer ruimte. Er heeft zich een aantal instanties gemeld die plannen hebben voor het gebied, samen goed voor een extra ruimtebeslag van 4000 vier kante meter. Deze zogeheten ke tenpartners, zijn het revalidatiecen trum Revant, de ambulancedienst, de huisartsenpost en het SVRZ dat een 'zorghotel' naast het zie kenhuis wil zetten voor patiënten die nazorg behoeven. Het nieuwe ziekenhuis moet in 2016 open gaan. GOES - Onder het genot van een borrel zitten de bewoners van het Gasthuis en de aanleun woningen voor de open haard bij de tijdelijke woningen van Ter Weel in Goes. Die zijn woensdag opengesteld voor een kijkmiddag. Er is behoorlijk wat kritiek geweest op de tij delijke huisvesting bij het Gasthuis. Die blok keert het uitzicht van een aantal bewoners. „Het is allemaal heel mooi", klinkt het toch bij de open haard. „Chique hoor, prachtig!" Zestien bewoners van Ter Weel trekken vol gende week woensdag, 23 mei in de nieuwe huisvesting bij de locatie Sint Maarten in de Groe, waar vergelijkbare woningen staan, en zestien verhuizen naar het Gasthuis aan de Oostsingel. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Tja, wat doe je als je als onvervalste Zeeuw met je huurbootje de Friese wateren onveilig maakt? Dan wil je een mooie herinnering aan het rus tig dobberen op het Sneekermeer, het aangenaam verpozen in pittoresk Sloten en de leuke terrasjes van Leeuwarden. De VW bracht uit komst. De keus viel op een frivool uitgestalde, geheel in Friese kleuren en met 'plompebladeren' uitgevoerde heren-boxershort. Fluks werd het kle dingstuk aangeschaft, 's Avonds laat kwam het moment supreme: het pas sen. Dat pakte anders uit dan ver wacht. Verbaasd bekeek hij het kle dingstuk en pas toen werd duidelijk dat er iets te haastig ingekocht was. 'Dames Hipster' stond op het etiket. Het stond haar wel goed. WILHELMINADORP - Schoolbestuur Nobego heeft Ariaan Bohnen be noemd als tijdelijk directeur. Hij neemt het werk van Jos Ernst over. Die zit ziek thuis. Het mana gement van Nobego is in opspraak geraakt nadat bekend werd dat men de Kattenschulp in Kattendij- ke en de Prinses Margrietschool in Kats wil sluiten. Tegen de sluiting bestaat veel verzet. Nobego is de organisatie voor openbaar onder wijs in Goes en Noord-Beveland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67