Zaamslag geeft Everstein pak rammel 33 Eind goed al goed bij Smerdiek MZC'n blijft ongeslagen in 2012 Eerste slag is voor Nieuwdorp tegen Meeuwen vrijdag 18 mei 2012 MZC'11 heeft in het kalenderjaar 2Ó12 nog geen wedstrijd verloren. De laatste nederlaag in een competitiewedstrijd leed de ploeg in december, tegen DHV (0-2). Sindsdien is MZC'11 na donderdag al elf duels op rij ongeslagen. Tegen Ril- landia en Seo/to speelde de club gelijk, de andere duels werden gewonnen. Deson danks hield MZC'11 tegen Internos pas voor het eerst in die serie achterin de nul. door Roeland van Vliet KLUNDERT - Dat het vrouwenelftal van Smerdiek donderdag dankzij een frommelgoal het beslis singsduel met Barendrecht won en naar de hoofdklasse promoveer de, noemde trainer Servaas Brou wer „typisch Smerdiek". Volgens hem kan zijn ploeg uitstekend voetballen, maar scoren zijn speel sters zelden op fraaie wijze. „Wij maken over het algemeen weinig beauty's", zei hij na de benauwde i-o-overwinning. „Maar ach, dat is niet erg. Noem onze doelpunten maar nuttig." Nuttig was de ene treffer van Inge Peeters zeker. Die viel in de 49e mi nuut, op een psychologisch mooi moment. De achttienjarige verde digster was bij een hoekschop mee naar voren gekomen en werkte de hoge bal van Corina Luijks bin nen. Brouwer: „We wisten dat wij beter waren dan Barendrecht. In de rust hebben we dat nog een keer tegen elkaar gezegd. En als je dan zo snel in de tweede helft al scoort, is dat heel lekker." In de eerste helft waren de vrou wen uit Sint-Maartensdijk al vele malen beter dan de Zuid-Holland se tegenstandsters. Toch waren de beste scoringsmogelijkheden voor Barendrecht, dat loater de lange bal hanteerde. Na rust én de snelle o-] kreeg Smerdiek niet ineens vleugels, maar de ploeg voetbalde wel meer vrijuit. Brouwer stelde aan het begin van het seizoen dat Smerdiek voor niets anders dan de titel moest gaan. In de eerste seizoenshelft kon de vrouwenploeg die druk goed aan. De blauw-zwarte equipe ging als koploper de winterstop in. Maar in 2012 kwam de klad er een beetje in. Na de 3-i-nederlaag te gen Rijnvogels geloofden de voet balsters niet al te veel meer in hun kampioenskansen. Dankzij de ne derlaag van Barendrecht tegen Ber- kel eindigde Smerdiek toch nog ge deeld eerste en donderdag maakte de ploeg het karwei knap af door René van Stee zaamslag - Niet voor het eerst verspeelde Zaamslag zaterdag pun ten in de slotfase van een wed strijd. In het laatste competitie duel kwam Almkerk nog langzij, waardoor de Zeeuws-Vlaamse eer steklasser donderdag tegen SC Everstein was veroordeeld tot het spelen van een beslissingsduel om een plek in de nacompetitie. Daar in kan lijfsbehoud worden veiligge steld. Van die taak kweet de formatie van trainer Kenny Verhoene zich voorbeeldig. Op neutraal terrein in Halsteren droogde zijn ploeg de te genstander uit Everdingen met 5-0 af Zaamslag, waar spits Peter Die- leman wegens vakantie ontbrak, speelde met name voor de rust een prima partij. Met iets meer precisie had de score aanzienlijk hoger kunnen uitvallen. „De men taliteit van de jongens was formi dabel", keek de na dit seizoen af scheid nemende Verhoene met te vredenheid terug op het duel. „Al les wat je van een ploeg verlangt en waarop je in de drie jaar dat je met het team bezig bent voortdu rend hebt gehamerd, zag je van daag terug. Er was veel beweging en een hoge balcirculatie. Ook maakten de jongens voortdurend de juiste keuzes. En dan blijken we tot veel in staat." Na de domper tegen Almkerk (1-1-eindstand, waarbij Zaamslag bij een i-o-voorsprong ook nog een strafschop miste) had Verhoe ne vier dagen de tijd om zijn ploeg weer op te peppen. „In eerste in stantie vreesde ik het effect van zo'n tegenvaller. Maar op de trai ning viel daar helemaal niks meer van te merken. Ik had er vandaag dan ook een goed gevoel over." De oefenmeester vreest het twee luik met Pelikaan op weg naar de finale van de nacompetitie dan ook niet. „Als we hetzelfde als van daag kunnen opbrengen, komt het goed. Vooral het laatste half uur voor de rust was het pure macht wat we lieten zien." Daarmee overdreef Verhoene niet. Zaamslag liet Everstein, dat een po vere indruk maakte en zich klaar blijkelijk al had neergelegd bij de gradatie, kansloos. En waar de ploeg in het reguliere seizoen nog al eens kansen liet liggen, was het ditmaal vier van de vijf keer raak. Mario de Fouw, één van de uitblin kers bij Zaamslag, brak na tien mi nuten de ban. Hij kopte raak uit een hoekschop van Juriën Dam. Zes minuten later was De Fouw het eindstation van een in eerste instantie afgeslagen aanval waarin Ugur Kahveci, eveneens uitste kend op dreef de hoofdrol speel de. De Fouw was bovendien be trokken bij de derde Zaamslag-tref- fer. Uit zijn voorzet van rechts kon Jordy Bakker bij de tweede paal binnentikken. Daarmee was de koek voor Zaamslag nog niet op. Na een fraaie aanval over drie schij ven (achtereenvolgens Joris Rade makers, Bakker en Mare de Haas) krulde Dam de bal fraai binnen. Na de rust was het spelniveau van een aanzienlijk minder gehalte. Toch breidde Zaamslag de voor sprong in de 73e minuut uit mid dels een kopbal van invaller Pepijn Rademakers. Zaamslag-aanvoerder Joris Rade makers, vlak na de rust uitgevallen vanwege een dijbeenblessure, heeft geen idee wat zijn ploeg za terdag tegen tweedeklasser Peli kaan kan verwachten. Dat de te genstander uit Zwijndrecht in de laatste periode slechts negen pun ten haalde, zei hem weinig. „Wel licht gooien ze alles op de nacom petitie. We zijn dus gewaar schuwd. Ook omdat we alles te verliezen hebben en nog altijd kunnen degraderen", zei hij. NIEUWDORP - Nieuwdorp heeft dankzij een 3-1-zege op De Meeu wen een prachtig uitzicht op de tweede ronde van de nacompeti tie. Toch was de tevredenheid na afloop van het bij vlagen saaie duel niet supergroot bij de Bevel anders. „Voor rust hadden we meer afstand moeten nemen", constateerde trainer Robert Baas geheel terecht. De tweedeklasser die vecht voor lijfsbehoud trof voor rust op eigen veld een tegenstander die over mand was door angst. Dat bleek al na veertig seconden, toen Ferhan Topal frank en vrij door de Meeu wen-defensie mocht soleren. De bal kwam voor de linker van Gio vanni Lekaj terecht, wiens rollertje doeltreffend was. Topal scoorde vervolgens tweemaal zelf Tussen door maakte Wouter Koch de aan sluitingstreffer. Frank van der Helm probeert de bal te controleren tussen twee tegenstanders van Internos. foto Edwin Wiekens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65