321 sport Duiveland kraait het hardst in Ridderkerk MZC11 neemt spanning weg voor de return Schimmelpennink en Van der Cingel in finale vrijdag 18 mei 2012 door Klaas Verspoor RIDDERKERK - „Je moet er staan hé, in zulke wedstrijden", sprak Duive- land-aanvaller Dennie le Comte glunderend op 'het Kraaiennest' van. Rijsoord. En zijn team stond er. De Oosterlanders klopten de eersteklasser met 4-2 en verschaf ten zich daarmee goede perspectie ven om de tweede ronde van de nacompetitie te halen. De Oosterlandse 'Kroajen' klopten zo de Ridderkerkse 'Kraaien' en za terdag kan Duiveland het karwei thuis afmaken. Mocht dat lukken, dan volgt een tweekamp met Din- teloord of Altena. „Zij moeten er nu drie maken. We zijn dicht bij de volgende ronde", concludeerde trainer Henk Schouten. Voor de trainer was het een weerzien met oude bekenden, v want Schouten was bijna tien seizoenen lang keeper bij Rijsoord. Zijn oude ploeg deed niet waar het reclamebord naast één van de goals om vroeg. De tekst 'Een ech te kraai van 'Rezoort' zorgt er voor dat zijn duppie altijd scoort' werd geen eer aangedaan. Er werd wel gescoord, maar Rijsoord acteerde niet bepaald als een ploeg die vecht tegen degradatie. Duiveland oogde niet alleen fitter, het was dat ook. Le Comte: „Er zat niks in die mannen. Ik had wel wat meer van ze verwacht." Doelman Leon Weeda trof Rijsoord (met GPC Vlissingen) al vaker: „Ik vond deze ploeg matig en mentaal vond ik ze heel slecht." Schouten was ver baasd over de instelling bij Rijs oord, dat wellicht voor het tweede jaar op rij gaat degraderen. „Op zo'n uitslag als deze had ik ge hoopt. Maar je ziet het vaker: zij spelen onderaan en wij pakken de derde periode en zitten in een flow. We hebben frank en vrij ge speeld en 4-2 is nog een schamele uitslag." Die gedachte leefde ook bij aanval ler Barry Steenpoorte: „We doen onszelf hier eigenlijk nog tekort." Zijn maatje Le Comte beaamde dat: „Eigenlijk moeten we hier de Dennie le Comte boel afmaken en die mannen met 5-1 of 6-1 afknallen."' Zover kwam het niet waardoor in de return nog alles mogelijk is. „Het zal las tig worden, maar we hebben nog negentig minuten. En in voetbal is altijd alles mogelijk", reageerde Rijsoord-trainer Wim Kalt. Ook as sistent Willem Thjjsse was nog strijdvaardig: „We gaan onze rug rechten en wij zijn uit een lastige ploeg." Duiveland is gewaarschuwd. Rijs oord liet vooral voor rust zien over voetbalcapaciteiten te beschikken. Karakteristiek In de 28e minuut viel de 1-0. Tij dens een Rijsoord-aanval gleed Marcel Zwager weg. Het bood Rut- ger van Dijk de kans om van bui ten het strafschopgebied de bal in de kruising te krullen. Duiveland ontsnapte daarna een paar keer aan de 2-0. Zo trof de sterke spits Raymond Smit de lat en was Ste fan Lezer in de 41e minuut uit een corner dicht bij een goal. In de vierde minuut van de blessuretijd kwam Duiveland langszij. Via Mar cel de Bruine, Barry Steenpoorte en Ronald Zwager kwam de bal bij Dennie le Comte die voor 1-1 zorgde. Kort na rust scoorde Le Comte op nieuw. Een inworp van Robbert de Bruine belandde bij Ronald Zwager, die voor de goal Le Comte de trekker liet overhalen: 1-2. In de 53e minuut had Le Comte pech dat een kopbal via de binnenkant van de paal in de handen van doel man Kuiper belandde. Weer vijf minuten later was het wel raak. Ronald Zwager bediende Robbert de Bruine die voor de 1-3 zorgde. Duiveland had daarna geluk dat scheidsrechter Bos geen penalty zag in een handsbal van Marcel Zwager. In de 72e minuut wees Bos weer naar de middenstip. Op aangeven van alweer Ronald Zwa ger maakte Steenpoortè er 1-4 van. Duiveland had daarna de pech dat Bos een overtreding op Steenpoor te over het hoofd zag. Rijsoord mocht doorgaan en Jason van den Berg tekende met een hakje voor de 2-4. Rijsoord-Duiveiand 2-4 (1-1). 28. Rutger van Dijk 1-0, 45+4. Dennie Ie Comte 1-1, 50. Dennie Ie Comte 1-2, 58. Robbert de Bruine 1-3, 72. Barry Steenpoorte 1-4, 75. Jason van den Berg 2-4. Scheidsrechter: C.W. Bos (Vlissingen). Gele kaart: Marcel de Bruine en Roy Quik (Dui veland), Rens Weber en Sjoerd van Dijk (Rijsoord). Aantal toeschou wers: 450. Duiveland: Léon Weeda, Roy Quik, Albert Verhoek, Marcel Zwager, Leendert-Jan Ijzelenberg, Marcel de Bruine, Wilmar van der Sande, Robbert de Bruine, Ronald Zwager, Dennie le Comte en Barry Steen- poorte. SSSi De voetballers van MZC'11 lig gen op schema voor de tweede ronde van de nacompetitie voor een plaats in de tweede klasse. De eerste wedstrijd van de dub bel tegen Internos wordt met 0-3 gewonnen door de Schouw- se ploeg. ETTEN-LEUR - MZC'n staat met één been in de volgende ronde van de nacompetitie voor een plaats in de tweede klasse. De ploeg van trai ner Adriaan Nieuwenhuijse won donderdag met 0-3 bij Internos in Etten-Leur. Halverwege was er nog niet gescoord. Voor Internos was er eigenlijk van af het begin van het seizoen één ding duidelijk. In de tweede klasse blijven is oké, degraderen naar de derde, a la. Maar het spelen van na competitie werd door eigenlijk ie dereen als een straf gezien. Om je dan op Hemelvaartsdag hiervoor op te laden, is niet al te makkelijk. MZC'11 heeft wél de ambitie om hogerop te komen en zette dat luis ter bij met drie doelpunten. Wat precies de insteek van beide partijen was in de eerste helft, bleef een beetje in het ongewisse. Feit was wel dat er niets te beleven viel. MZC'11 probeerde wat te drukken in de beginfase, maar kon niet echt overtuigen. Linksbuiten Niels Muller kreeg van de rechter flank van Internos alle ruimte om voorzetten af te leveren, die vervol gens nergens op uitliepen. De in slaap gesuste supporters - ook veelal meegekomen uit Zierik- zee - konden in de tweede helft meer opwinding op het veld vin den. Na een gekke scrimmage en raar uitverdedigen kon Daniel Al- onso de bal net voor de Ettense doellijn weghalen. Internos oogde lam, inspiratieloos en kreeg na zes tig minuten het verwachte deksel op de neus na waardeloos uitverde digen. Martijn van Grunsven, in de reguliere competitie ook al zo productief, profiteerde. Internos probeerde vervolgens nog wel aan te vallen, maar dat re sulteerde vooral in een ander per spectief voor de terugwedstrijd van zaterdag. Uit twee counters haalde MZC'11 een optimaal rende ment, waardoor er zaterdag ner gens meer voor wordt gespeeld. In de 83e minuut maakte Arne Holm de tweede Schouwse goal, in bles suretijd maakte Sander de Vries het karwei eigenlijk al af MZC'11 ligt daardoor op koers om in zijn eerste bestaansjaar te pro moveren. Vorig seizoen lukte dat als Zierikzee in een bizarre drie kamp met Wemeldinge en SCO. Als de club de Internos-horde za terdag neemt, speelt het in de 'fina le' tegen de winnaar van de twee strijd tussen VCK en Noad'67. De eerste wedstrijd is gewonnen door VCK (2-1), zaterdag is de return in Sint-Philipsland. door Sven Bakker NIEUWERKERK - Bij het Sport 2000 Gruttepikkers Veteranentoernooi hebben Peter van der Cingel en Re ne Schimmelpennink de halve fi nales bereikt in de vijfde categorie van het dubbelspel bij de mannen. De nummers één van de plaat singslijst waren met 6-4 6-2 te sterk voo.r Arnold van der Have en John van der Have. Vandaag staan op de tennisbanen van Duiveland in Nieuwerkerk de finales van het toernooi op het programma. Dan komen ook Van der Cingel en Schimmelpennink in actie. In strijd om de titel ne men zij het in de finale op tegen Ja- co Vleeshouwer en Bert de Vos, die zich met 6-4 6-1 ontdeden van de als tweede ingeschaalden Mar tin de Jonge en Leo Nouwen. In de vijfde categorie van het vrou wendubbelspel gaat de finale tus sen Heidi Lafeber/Chantal Suur en Hellen Stols/Rian van de Velde. Lafeber en Suur staan als eerste ge noteerd op de plaatsingslijst en wonnen in straight sets van Nelle- ke en Ria Slootmaker: 6-3 en 6-4. Stols en Van de Velde stonden ook geen set af tegen Anita in 't Veld en Ellen van Velthoven. Het werd tweemaal 6-1. In het gemengddubbelspel 5 gaan Schimmelpennink en Lafeber van daag op voor hun tweede finale. Samen waren zij in hun laatste poulewedstrijd met twee keer 6-4 te sterk voor Jan Polder en Annet te van den Nieuwendijk. In de eindstrijd zijn Erwin Ver braak en Andrea Marteijn de te kloppen spelers. Zij wónnen reeds in de poulefase met 5-7 6-4 en 10-5 van Schimmelpennink en La feber. Vreugde bij Arjan Hamelink, Ugur Kahveci, Mark de Haas, Mario de Fouw en Joris Rademakers (van links naar rechts) na de derde treffer van Zaamslag tegen SC Everstein. foto Robert de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64