241 zeeland SGB jubileert Verjaarsvisite bij SGB buitenkansje i alleen voor nodig hebt Betaal wat je Binnenvaartschip en motorjacht in aanvaring Werkt in je voordeel vrijdag 18 mei 2012 De Stoomtrein Goes-Borsele bestaat veertig jaar. De gewoonte om jaarlijks tijdens Hemelvaartsdag en het weekeinde erna het evenement Sporen naar het Verleden te houden, is wat jonger, maar telt inmiddels vele vaste bezoekers en deelnemers. Nog drie dagen Sporen naar het Verleden met de jarige Stoomtrein Goes Borsele De Stoomtrein Goes Borsele is in 1982 begonnen» na een lange, soms moeizame periode van voor bereiding. Na veel onderhandelen met de NS kon het bietenspoorlijntje dat door de Zak van Zuid-BeveSand loopt, worden aangekocht. Het spoorlijntje was in de jaren twintig van de vorige eeuw aange legd tot aan Borssele, maar ais transportmiddel voor landbouw producten was het al snel in on bruik geraakt. S De rails tussen Oudelande en Bors sele werden verwijderd en de stich- tiorig legde zich toe op de authen tiek inrichting van de SGB-stations in Goes en Hoedekenskerke. i Tientallen vrijwilligers, onder wie veel technici, zorgen dat de SGB in de zomer, in vakanties en op hoog tijdagen, een dienstregeling kan onderhouden met puik gerestau reerd en onderhouden materieel. Vrijdag, zaterdag en zondag kun nen belangstellenden onder het motto Sporen naar het Verleden, horen, zien, ruiken en beleven hoe het eraan toegaat op een werkend spoorwegemplacement. Met verschillende nostalgische trei nen, aangedreven door kolenge- stookte stoommachines of diesel olie, kunnen bezoekers ook mee heen en weer naar Hoedekensker ke. De trein stopt telkens in Kwa- dendamme voor wie een wande ling wil maken. Alle dagen vertrekken tussen 10.00 en 17.00 uur antieke perso- nenwagons, getrokken door dito lo comotieven. www.destoomtrein.nl telfort.nl 08001707 Telfort winkels De Stichting Goes Mar keting mag de Nostal gische Dag dan nage noeg hebben afge schaft; iedereen die dat betreurt kan het hele weekein de nog bij de Stoomtrein Goes Bor sele (SGB) terecht. Want veel nos- talgischer dan tijdens het evene ment Sporen naar het Verleden, wordt het niet. De SGB, die dit jaar zijn 40ste ver-1 jaardag viert, heeft vanwege dat ju bileum nog eens extra uitgepakt. Oude dieseltreinen uit het Spoor wegmuseum, stellen uit de jaren twintig en zestig van de vorige eeuw, geven een schok van herken ning voor wie daar oud genoeg voor is. Het waren die treinen, plus een paar stoomlocomotieven van toeris tenlijntjes uit België en Nederland, die tijdens de eerste gang naar het verleden, gisteren op Hemelvaarts dag, een flink aantal treinenspot- ters op de been brachten. Het ge beurt niet elke dag dat je zoveel bij zondere oude locomotieven kunt fotograferen, zonder meer dan een paar stappen te hoeven lopen. De spotters konden de hele dag met de camera in de aanslag wachten tot er weer een bijzondere trein uit de hangar kwam en richting Hoe dekenskerke vertrok. Op het per ron wemelde het telkens van de normale SGB-klanten: opstappers die wel zin hadden in een ritje door het onverwacht zonnige land schap van de Zak van Zuid-Beve land. Ook de vele stoommachines, waar mee verenigingen van stoomlief- hebbers de reis naar Goes onderna men trokken donderdag veel aan dacht. Op het terrein staan onder meer een trekker, een wals en een bomenzaag. De machines blijven nog het hele weekeinde doorprutte- len. BRUINISSE - De KLPD onderzoekt een aanvaring tussen een binnen vaartschip en een motorjacht onge veer 6 kilometer oostelijk van de Krammersluizen van Bruinisse. Bij de botsing die zich donderdag rond 12.30 uur voordeed, is het jacht gezonken. De opvarenden zijn ongedeerd. Aan boord van het jacht bevonden zich een 59-jarige man en 64-jari- ge.vrouw uit Tilburg. De man kon direct overboord kon springen. De vrouw bevond zich in het jacht en kon met moeite boven water ko men. De vrouw en de man zijn door een ander jacht opgepikt en aan boord van het binnenvaartschip gebracht. Later zijn ze ter controle per ambulance, naar het zieken huis in Dirksland gebracht. De hond aan boord van het jacht, een Jack Russel terriër, wordt vermist. 1 Ook een oude bekende uit de jaren zestig bracht de spotters op de been. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60