eeland 123 50 KORTING Programma Anywave betaalbare brilmode mm STOPT MET VESTIGING OOST-SOUBURG OP DE GEHELE COLLECTIE Baksels Tweede hands kleding in de vgrk@op Vermist meisje (14) Is terecht Knutselmiddag op de kinderboerderij pekaar Medische evacuatie met Koopmansdank Tussen de havens viert jubileum met expositie Kinderen nu al zien te binden aan evenement vrijdag 18 mei 2012 De eigen baksels vinden meestal gretig aftrek. Dit jaar worden er cakes in de vorm van een Zeeuwse knop te koop aangeboden, maar ook oliebollen en (koude) pannenkoeken. Verder zijn er zélf gemaakte advocaat en jam verkrijgbaar. Nieuw in het programma voor de Renesse Dag is de kleding- markt. Particulieren kunnen een kraam huren voor 35 euro (en 15 euro borg) en daar hun eigen twee- dehandskleding en -accessoires ver kopen. De verkoper bepaalt zelf de prijs. Wie aan het einde van de dag niet verkochte kledingstukken liever niet mee terug neemt, kan het restant achterlaten ten behoe ve van de organisatie Dorcas. De kramen voor de kledingmarkt staan opgesteld aan de noordwest- kant van de Jacobuskerk, ook wel 'de koude kant' genoemd. Overi gens zal dat volgens de Renessedag commissie dit keer wel mee val len. Er wordt ook een groot spring kussen opgesteld en dat geldt onge twijfeld als buffer tegen de wind. Bovendien geldt de traditie dat het tijdens Renesse Dag 'altijd mooi weer is', al blijkt dat niet helemaal te kloppen met de werkelijkheid. HOEK De vermiste tiener Diana Lem- mens (14) uit Hoek is terecht. Het meisje is donderdagmiddag door de politie in goede gezondheid aan getroffen in een woning in het Gro ningse Stadskanaal. Diana Lemmens werd sinds vorige week vrijdag vermist Ze was er, samen met haar hondje Spikey, vandoor gegaan. De politie deed maandag een opsporingsbe richt uitgaan. ZIERIKZEE Op Kinderboerderij De Punt aan de Scheldestraat in Zierikzee wordt woensdag 23 mei een knut selmiddag gehouden. Kinderen mo gen dan laten zien wie een echte kunstschilder is. Als er tijd over is wordt een stuiterbal gemaakt De knutselmiddag begint om 14 uur. Aanmelden: 0641128805. natuursteen tegels gebakken klinkers (nieuw en herbruik) vijverranden be «rating {materialen bv Kanaalvveg 83 4401 PE Vlake 0113 38 16 62 info@pekaar.com wwww.pekaar.com NEELTJE JANS KNRM-reddingboot Koopmans dank heeft donderdagmorgen om 11.30 uur een medische evacuatie op de Noordzee uitgevoerd. Het be trof de hofmeester van de Noordse Tanker Ek Sky, die voor anker lag in het gebied de Schouwenbank. De patiënt had pijn in de borst en last van benauwdheid. De kapitein besloot in overleg met een arts van de Radio Medische Dienst de man op te laten halen. De KNRM-bemanning en ambulan cepersoneel brachten de hofmees ter naar de ziekenwagen op het red dingstation. niet in combinatie met andere acties I alleen geldig bij deze vestiging Trouwe vrijwilligers voor de Renesse Dag: Arienne van Westen (I) en Ad Blom maken samen met voorzitter Peggy Terol van het organiserend comi té een vuist voor het goede doel. foto Dirk-Jan Gjeltema Kinderen moeten we op jonge leeftijd al een beetje aan de Renesse Dag zien te binden", vindt commissievoorzitter Peggy Terol. Zij opperde daarom het plan kinderen een gratis plekje op het grasland rond de kerk aan te bieden voor de verkoop van speel goed. Een kindervrijmarkt dus. Overigens geldt de Renesse Dag als evenement voor het hele gezin met naast de verkoopstands van de deelnemende verenigingen een lustig draaiend rad van avontuur met dorpsheraut Wim Beije als si- de-kick, een schiettent, een ballen- gooitent, een steltloper en iemand die op kunstige wijze ballonnen komt vouwen. Verder verricht 'de heilige Jacobus' persoonlijk om 16.00 uur de trekking van de verlo ting In de buitenste ring rond de kerk staan de kramen van commer ciële marktlieden opgesteld. BROUWERSHAVEN - Schildersclub Tussen de Havens viert het 30-ja- rig bestaan met een expositie van de leden in de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven. Deze tentoonstelling wordt zater dagmiddag om 15.00 uur geopend door kunstenares Fransje van der Swan-van der Helm. In de kerk in Brouwershaven is divers werk te zien van de negen leden die Tus sen de havens nog telt. Enkelen zijn al vanaf de oprichting lid. De club komt op maandagavond bij een in een pand aan de Visstraat in Zierikzee. De expositie in de St. Nicolaaskerk is te zien t/m 31 mei van ma. t/m za.: 13.30 -16.30 uur. topcollecties voor jong en oud modern en betaalbaar The Chimney, de band die op dit moment behoorlijk aan de weg timmert treedt ook op tijdens Anywave 2012 in Zierikzee. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Met een optreden van de swingende urban-jazzband Ga re du Nord betreedt het jaarlijkse Anywave-festival van Brogum vrij dagavond 8 juni weer een verras send zijpad in zijn bestaan. Sjors de Jongste, de nieuwe pro grammeur van het Zierikzeese poppodium heeft er alle vertrou wen in dat hiermee ook een bre der publiek wordt aangeboord. De vrijdagavond is traditiegetrouw het enige dagdeel bij Anywave waar entree voor betaald moet worden. Volgens De Jongste moet dat gezien het aantrekkelijke pro gramma geen probleem zijn. Dank zij de samenwerking met Pop aan Zee zijn er op die avond ook optre dens van de Zeeuwse bands Yel low en Zinkzand en tot slot de dj's Philip 8c Philou. De line up voor zaterdag 9 juni is als volgt: finale van Regioruis met band Main4, gitarist Julio Melio, band Sios, Steady New Sounds en een optreden van rapper Maurits Delchot, beter bekend als Negativ en verder: The Chimney, Del -Toros, The Cenobites Heavy Light, de Haagse formatie Splen did, Colossa, Raiders of Lost Rock, Transmitter en flink, soul 8c rock band Kick the Bucket. DJ Bert van .Leerdam rondt de zaak af. Kaarten voor de vrijdagavond zijn met korting on line te bestellen via: www.anywave.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59