7500 euro Renesse Dag is niet meer weg te denken 22 Ve Tak Aantal lopers J-Walk aan banden gelegd Geen Schouws geld voor de zoogdieropvang Nieuw elan vrijdag 18 mei 2012 kamer OLOV" hoeft een prachtige verzameling Voivo occasions. Op dit moment hebben wij een gedeelte van onze voorraad fiks afgeprijsd. Kunnen wij ook rekenen op uw komst? Onderdeel 'van de Automotions Groep Hardsteen bank met rugleuning 295,= RENESSE - De J-Walk - een wandel tocht voor het goede doel - ligt-in het verschiet. Voor de op vrijdag 14 september geplande tocht is het aantal lopers dit jaar begrensd op 350. Hoofddoel van de J-Walk is zoals gebruikelijk het Koningin Wilhelminafonds ter bestrijding van en onderzoek naar kanker. Lo kaal goed doel is deze keer ver pleeghuis Corneliastichting in Zie- rikzee. De wandeltocht gaat over 8 dan wel 15 kilometer. Beide routes starten vartaf de Korte Moer- mondsweg in Renesse en de start is tevens de finish. Meer informa tie en/of inschrijving: www.j-walk.nl OLOVs Goes Pearyweg 17 (Car Village®) Tel. 0113 - 275000 olov.nl MIDDELBURG - De Stichting Vogel en Zoogdieropvang Zeeland uit Middelburg hoeft niet te rekenen op financiële steun van de gemeen te Schouwen-Duiveland. Het dage lijks gemeentebestuur heeft het door de stichting tegen het eerder weigeren van subsidie ingestelde bezwaarschrift ongegrond ver klaard. Het argument dat Schou wen-Duiveland geen eigen opvang heeft voor de opvang van vogels is voor het college geen reden op het eerder genomen besluit terug te komen. In de gemeentelijke be leidsregel 'opvang dieren' staat im mers dat alleen dierenopvang op het eigen eiland gesteund wordt. \/oUa/7Ö Z007 mêoo u <-1.000 —ViJ e-r A/0 sle.«c.M"s 2~r.9 z>&,~ De opbrengst van de Renesse Dag schommelt de laatste jaren tussen de 7500 en 8000 euro. De buit wordt verdeeld tussen de kerk, de voetbal en de tennisvereniging. Het is een welkome steun voor de kas. door Ali Parokow Net na het krieken van de dag steken tientallen vrijwilligers zaterdag de handen uit de bouwen voor de opbouw van de Renesse Dag. Traditiegetrouw op de zaterdag na Hemelvaartsdag manifesteren sa menwerkende organisaties zich met dit gevarieerde evenement. Om geld in het laad je te brengen, maar ook om inwoners en bezoe kers in Renesse een extraatje te bie den. Ad Blom en Arienne van Westen zouden er een boek over kunnen schrijven. 'Eenduidig in al le verscheidenheid' zou wellicht de titel luiden bij Van Westen. Zo omschrijft zij in elk geval het type rende kenmerk van haar dorp. „Renesse heeft veel verschillende gezichten, maar toch: één school, één kerk, één voetbalvereniging en zovoort. Dat schept duidelijk heid", vindt Van Westen en zij ziet daar ook de voorwaarde in voor het feit dat circa 30 jaar gele den de kerk, de muziek- en de voetbalvereniging de koppen bij el kaar staken en besloten gezamen lijk op te trekken voor de Renesse Dag in plaats van ieder voor zich een rommelmarktje te houden. Een paar jaar later sloot ook de nieuwe tennisvereniging Scel- veringhe zich aan. De invulling van Renesse Dag is in de loop der jaren af en toe ver nieuwd, maar hoofdmoot blijft 'Drie ophaaldagen: zware bankstellen, wandmeu- bels en oud witgoed wa ren erg bewerkelijk'. De Renesse Dag kreeg na een wat moeilijke periode nieuw elan, mede dankzij de inzet van enkele jongere bestuursleden. Tientallen trouwe vrijwilligers bleven paraat om het jaarlijks evenement voor het dorp en voor de organiserende verenigingen te behouden. met de verkoop van allerlei waren geld binnen te halen, maar ook met het rad van avontuur en met lotenverkoop en met het beklim men van de toren. „Niet meer met meubels", vult Ad Blom aan. Een boek over de Renes se Dag heeft hij nog niet geschre ven, wel een historisch overzicht. Hij memoreert hoeveel inzet .des tijds nodig was voor dié tweede hands meubelverkoop. „Drie op haaldagen met telkens vier ophaal- routes. Zware bankstellen, wand- meubels en oud witgoed waren erg bewerkelijk. Wasmachines en fornuizen waren ruggenbrekers", aldus Blom. Hij voelt bijna nog het stof in zijn keel door opslaan van de spullen in een aardappel- schuur. Dat is verleden tijd. Meu belverkoop bleek niet meer renda bel, zeker töen afvoer van overge bleven spullen naar de milieu straat omslachtig en duur werd. De medewerking van de overheid heeft Blom over hetalgemeen steeds minder zien worden. Drang hekken worden dan nog wel ge plaatst, maar als financiële man gaat het hem aan het hart dat de nota voor gemeentelijke vergun ningen steeds hoger wordt. En dat voor een evenement dat voorna melijk toch de leefbaarheid van het dorp dient. In 2009 besloot Muziekvereniging Luctor et Emergo de Renesse Dag voor gezien te houden. De leden waren er niet meer warm voor te krijgen. Het was een afscheid 'in harmonie', maar jammer vonden ze het wel, de overige drie vereni gingen. Bovendien zagen zij de om zet ook al enkele jaren teruglopen. In die sombere stemming troffen Peggy Terol en Roy Lanser de com missieleden aan. Tijd voor jeugdig elan en nieuwe impulsen begre pen deze twee jongere bestuursle den. Het resultaat mag er zijn: de ondernemers stellen ruimhartig prijzen beschikbaar, het program ma kreeg nieuwe impulsen en de grote loterij is weer terug. De Ren- essedag 2012 wordt zaterdag gehou den van 10.00 tot 16.00 uur. Actie: Wordt gratis thuis bezorgd!* m eert s'-raa) var. 40 km van Kruiraogen T 0113 57 24 06 www.detuin-kamer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58