Zorg over woon-werkverkeer kind 50 KORTING SCHOUWEN-DUIVELAND Bru's sportcomplex mag ietsje meer zijn Inwoner Burgh-Haamstede zoekt al jaar naar oplossing IEANS almanak Souvenir van Fryslan Hennepkwekerij' STOPT MET VESTIGING OOST-SOUBURG OP DE GEHELE COLLECTIE VRIJDAG 18 mei 2012 21 Renesse Dag niet meer weg te denken 22 en 23 door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Met een nood kreet aan de gemeenteraad hoopt Piet Mes uit Burgh-Haamstede ein delijk duidelijkheid te krijgen over het woon-werkverkeer voor zijn dochter. Zij gaat met de regiotaxi naar haar werk bij de Zuidhoek in Zierikzee. Het begon allemaal in 2010. Toen werd het collectief vervoer voor de medewerkers van de Zuidhoek af gestoten vanwege de hoge kosten. De medewerkers zouden in plaats daarvan met de Regiotaxi kunnen. Dat was toen nog een redelijk alter natief, de kosten waren laag. „Maar ik heb er nu wel spijt van dat ik daarmee akkoord bep ge gaan", aldus Mes. Een jaar lang waren er geen proble men. Tot het moment dat de be zuinigingen op deze vorm van ver voer werden aangekondigd. Er kwam een kilometergrens en wie daar boven zou komen, zou fors moeten bijbetalen. Een regeling die later wettelijk niet mogelijk bleek, maar toen was Mes al naar het gemeentebestuur gestapt om dat hij problemen voorzag. Met een kilometergrens van 2000 per jaar zou zijn dochter niet het hele jaar bij de Zuidhoek kunnen wer ken en geld voor de hoge kosten heeft ze niet. Tijdens zijn bezoekje kreeg Mes te horen dat de Regiotaxi niet be doeld is voor woon-werkverkeer. Zijn dochter maakt oneigenlijk ge bruik van deze regeling. „Na een briefwisseling tussen mij en de stichting Ombudsman in Hilver sum en het college en de Zuid hoek werd maatwerk aangebo den." De dochter van Mes en nog ongeveer dertien anderen zouden tegen een vergoeding van 19 cent de kilometer mee moeten rijden met collega's. Geen goede optie volgens Mes. Hij is zelf al 80, en dan vergt de nor male zorg voor zijn dochter al meer dan genoeg energie. Ook nog telkens zorg moeten dragen voor de organisatie van vervoer is te veel. Want wat zal er gebeuren in geval van ziekte of vakantie? Mes vraagt de gemeenteraad om hulp. Of toch een vorm van collec tief vervoer of de wmo naar de geest van de wet uitvoeren en zijn dochter met de Regiotaxi mee la ten rijden. Dan is het wel van be lang dat deze groep geen kilome terbeperking krijgt en dat de nieu we tarieven voor het vervoer be taalbaar blijven. WBSP BRUINISSE - Het gaat hard met het nieuwe sportcomplex aan de Molenweg in Bruinisse. Het nieuwe voetbalveld is ingezaaid en heeft in de vorm van een broedende scholekster ook al een eerste gebruiker. Momenteel wordt gewerkt aan de bestrating en de bouw van de kantine. Het wordt overigens een sportcomplex met extra's. Toevoegingen op korte termijn zijn een trapveldje voor de jeugd en een ondergrondse afvalcontainer. Op langere termijn worden nog twee jeu de bou- lesbanen aangelegd. Het is de bedoeling dat het nieuwe Bruse sportcomplex eind mei tech nisch opgeleverd wordt. In 2013 moeten de velden bespeelbaar zijn. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - De politie heeft woensdagochtend een hennepkwe kerij in Middelburg opgerold. Daar bij is een 28-jarige man aangehou den. De kwekerij werd aangetroffen in een woning aan de Hoogstraat, bo ven een aldaar gevestigd café. In het pand werden door de poli tie 93 hennepplanten aangetrof fen. De planten en apparatuur zijn in beslag genomen en vernietigd. Tja, wat doe je als je als onvervalste Zeeuw met je huurbootje de Friese wateren onveilig maakt? Dan wil je een mooie herinnering aan het rus tig dobberen op het Sneekermeer, het aangenaam verpozen in pittoresk Sloten en de leuke terrasjes van Leeuwarden. De VW bracht uit komst. De keus viel op een frivool uitgestalde, geheel in Friese kleuren Tip? redactie@pzc.nl en met 'plompebladeren' uitgevierde heren-boxershort. Fluks werd het kle dingstuk aangeschaft, 's Avonds laat kwam het moment supreme: het pas sen. Dat pakte anders uit dan ver wacht. Verbaasd bekeek hij het kle dingstuk en pas toen werd duidelijk dat er iets te haastig ingekocht was. 'Dames Hipster' stond op het etiket. Het stond haar goed. niet in combinatie met andere acties I alleen geldig bij deze vestiging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57