mHuis na tussen de Zeeuwen 9 nS ■li NIEUW vrijdag 18 mei 2012 Myriam geniet in haar woonkamer vaak van rustieke muziek gecombineerd met de rustgeven de klanken van haar klankschaal. De Vlaamse Myriam Creten voelt zich helemaal thuis in Hulst. foto's Peter Nicolai de Oude Kerkstraat. „Welkom in de duisternis, dacht ik toen ik er binnenkwam. Ik vond het heel erg benau wend, vooral door de kleine ruimtes." Na deze twee tegenvallers besloot Myriam haar pijlen op Hulst te richten en bezocht ze een pand in de Oude Polderstraat. „Dit huis viel ook tegen. Het was niet uitnodi gend en ik voelde me er niet fijn." Een straat verder liep ze tegen haar huidige huis in de Liniestraat aan. „Hier heerst echt een open sfeer, het is licht en ruim. Ik woon er pas een tijdje, maar heb al veel onderde len naar mijn eigen zin ingericht. Zo heb ik de muur tussen de woonkamer en de keu ken uitgebroken, waardoor ik nu veel meer ruimte heb en er meer licht is. Ook wil ik de kleur in de badkamer veranderen van wit naar antracietgrijs en maak ik van de zolder één grote ruimte. Hier wil ik al mijn kruiden gaan opslaan, want ik zit in het laat ste jaar van mijn opleiding tot herboriste. Als herboriste houd ik mij bezig met onder meer de geneeskrachtige en culinaire moge lijkheden van kruiden. Ik kan dus de hele zolder volzetten met plantjes." Veel klusjesmannen heeft de alleenstaande Myriam niet nodig: „Ik ben vrij handig en doe bijna alles zelf Alleen voor het doorbre ken van de muur heb ik hulp nodig gehad. Het schilderwerk en het leggen van de par ketvloer op de benedenverdieping heb ik al lemaal zelf opgepakt. Het is fijn om in een huis te wonen dat je echt volledig naar je ei gen zin hebt ingericht." Ook de tuin heeft een gedaanteverwisseling ondergaan, want die heeft de Vlaamse ver anderd in een waar 'kattenparadijs'. Haar vier katten, een moeder met haar drie jon gen, verblijven namelijk in een heuse 'kat- tenren'. Deze ren is via een kattenluik verbonden met de woonkamer, zodat de dieren makke lijk naar binnen en naar buiten kunnen gaan. Myriam: „Het voordeel van deze ren is dat ik niet in angst zit dat mijn katten iets over komt. In Stekene is namelijk één van mijn katten met pijl en boog gedood. Die hel wil ik niet nog eens meemaken. Daarnaast heb ben op deze manier de buren ook geen last van mijn dieren." Het wonen in Nederland bevalt Myriam pri ma. „Ik merk echt niet veel verschil tussen Vlamingen en Zeeuws-Vlamingen. Wel zijn jullie opener, wat ik alleen maar fijn vind. Door die openheid gaat alles volgens mij vaak een stuk soepeler. Toch heerste bij Myriam nog wel één mis vatting over wonen in Hulst. „Ik dacht dat veel inwoners streng gereformeerd zijn en daarom heb ik wekenlang niet geklust op zondag. Dit bleek echter helemaal niet het geval." Weer een extra les dus voor andere Vlamingen die naar de Vossenstad willen verhuizen. Door het slopen van de muur tussen de woonkamer en de keuken is het leefgedeelte op de benedenverdieping veel lichter en ruimer geworden. Als bijna afgestudeerd herboriste geniet Myriam van het werken in de tuin. Ze heeft veel plan ten en kruiden uit Vlaanderen meegenomen naar haar nieuwe tuin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53