n 15 Genoegen' in de volkstuin vrijdag 18 mei 2012 Willeke Koole en haar echtgenoot hebben een volkstuin, mét huisje. foto's WK NAMEN Willeke Koole (61) en Harry Faber (62) BEROEPEN zij: personeelsadviseur, hij: zzp'er/organisatie-adviseur WOONPLAATS Enschede TWEEDE HUISJE sinds 1995 FUNCTIE 'tweede huiskamer', opslag door Jan van Mullem Niet elk tweede huisje staat in mondain Monte Carlo of in ongerept Varmland. De meeste staan in eigen tuin. Jullie hebben twee tuinen en dan bedoel ik geen voor- en achtertuin. Willeke Koole: „Inderdaad. Achter ons huis hebben we een tuin; onderhoudsvrij, met gazon en terras. Maar de meeste tijd buiten brengen we door op het volkstuincomplex in het oosten van de stad, op drie minuten fietsen van ons huis. We hebben er een stuk grond in pacht, 500 vierkante meter, met ons 'tweede huisje' erop. De tuin draagt de naam 'Ons Genoegen, naar de boerderij waar de moeder van mijn man is op gegroeid." Was het lastig om een tuin te bemachtigen? „Ja. Ik wilde geen druk stadstuintje, maar bui tenaf, waar je ruimte hebt, frisse lucht, wol ken ziet. Toen er einde lijk een plek vrijkwam, voor 30 euro per jaar, heb ik direct toege hapt. Onze tuin is in particulier eigendom. We kweken er voorna melijk bloemen en kleinfruit. Het meeste verdwijnt in de jam pot. Ik maak 250 pot ten per jaar. Een 'wil de' tuin heeft als voor deel boven een ge meentecomplex dat het minder rigide ge leid wordt. Zo kun je bijvoorbeeld eenvoudi ger iets wijzigen aan je huisje, hoeft het niet te voldoen aan allerlei bouwregels. Wij heb ben ons basic huisje, zonder elektra en wa ter, van vrienden gekre gen. Dat is toch wel een sport op de volks tuin; alles moet zo goedkoop mogelijk, liefst met 'krijgertjes'." Hoe vaak zijn jullie in jullie tweede huisje? „Pfff, in de zomer bijna iedere dag. Soms, op mooie avonden in het weekend, tot middernacht. Nodigen we mensen uit om te komen eten. Mooi gedekte tafel met vers fruit en verse bloemen, een viergangendiner koken op de campinggasbrander. Héérlijk! De sfeer op de tuin is ook zo gemoedelijk. Er zijn hier Turkse men sen, Italiaanse, echte Tukkers; een afspiegeling van de wijk. En iedereen is heel gastvrij en vrijgevig. Maaltjes bonen, bosjes dahlia's, krijg je zomaar. Ook kleine at tenties. Toen ik ernstig ziek was en minder op de tuin kon zijn, werd vaak naar mijn toestand geïnformeerd. Niet omdat het moest, maar uit oprechte interesse, me deleven. Heel fijn vond ik dat. En mijn man ook. Hij reageerde aanvankelijk huiverig op 'mijn' tuintje: 'Je denkt toch niet dat ik daar maar één spade in de grond zet!' Moet je hem nu eens zien genieten." Reageren en aanmelden? wonen@wegener.nl Na een invasie van nest-achtige meubels en wegkruipstoelen ontdekken ontwerpers iets wat wij allang doen: lekker loungen onder een dekentje, door Suzanne Dijkstra locon van Super-Ette, een ontwerp van Les M. Deze fauteuil heeft een ligstand en is voorzien van een zachte slaapzak. foto's PR De nieuwe Take a line for a walk, een ontwerp van Alfredo Haberli, heeft een heerlijk zachte bekleding. WEGZAKKEN OP EEN DEKBED FWl Reageren? wonen@wegener.nl Fauteuil Coat van Sebastian Herkner voor Moroso. De Take a Line For a Walk was al een comfortabele stoel. In tien jaar is hij bijna uitgegroeid tot een icoon. Vorige maand presenteerde Moroso het ontwerp van Alfredo Haberli weer, in een ander jasje. De vernieuwde versie heeft een heerlijk zachte bekleding die doet denken aan een dekbed. Hierin is het lekker wegzak ken. De neonkleurige accenten zijn hele maal van deze tijd. Ook de Husk van Patricia Urquiola voor B&B Italia heeft een zacht dekbedje op een hard frame. Deze stoel is sinds kort eveneens verkrijgbaar als tuinfauteuil. Net als de Husk is fauteuil Coat, die Se bastian Herkner voor Moroso ontwierp, zo zacht als een dekbed. Herkner legde een dekentje over het meubel, als een jas die vluchtig over een stoel is gegooid. SI www.moroso.it www.bebitalia.it

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49