Een restaurantbar als aanrecht 3 Heeft u tips? Mail dan naar: wonen@pzc.nl vrijdag 18 mei 2012 door Piet Kleemans Het barst van het karakter en zit vol in ventieve vondsten. Kunsthandelaar in ruste Dirk Sterkenburg (69) en ge pensioneerd verpleegkundige Laura van der Voorde (67) stapten samen met hond Finn in 2010 over van hun prachtige monumen- tenpand in hartje Zierikzee naar voormalig restaurant De Waag in Serooskerke. Ze ge nieten er elke dag met volle teugen. Sterken burg: „Zeker, ons huis in Zierikzee was prachtig. Alleen op de langere duur, met alle trappen die het heeft, was het voor ons niet erg praktisch. We zochten iets levensloopbe- stendigs. Een huis met meer comfort." Toen Sterkenburg en Van der Voorde het al een tijdje leegstaande restaurant op het spoor kwamen zagen ze metéén de moge lijkheden. De firma Slager uit Brouwersha ven werd ingehuurd om de ideeën van het stel om te zetten in praktisch én sfeervol woongenot. Tot grote tevredenheid. „Die mannen zijn echt heel vakbekwaam en in ventief', steekt Sterkenburg de loftrompet. De verbouwing duurde bijna een jaar, met een verbluffend én vooral verrassend resul taat. De eetzaal (eerder goed voor 32 cou verts aan 8 tafels) werd huiskamer. De professionele maar wat kille restaurant keuken werd omgetoverd in een rustieke kookruimte met als eyecatcher de voormali ge restaurantbar die nu als aanrecht en goot steen dient. „En de bierpomp werkt nog steeds. Vat aansluiten en klaar." De gladde stalen bodem van het inmiddels verdwenen doorgeefluik doet dienst als snijplank. Het magazijn werd omgebouwd tot badka mer en de ruimte waar vroeger de bar stond werd de slaapkamer. Sterkenburg wijst op de fraaie dubbele paneeldeuren waar de slaapkamer mee afgesloten is. „Die vonden we op zolder en die hebben we helemaal la ten restaureren." Diezelfde deuren - volgens Sterkenburg waarschijnlijk gemaakt in 1898 - dienden als voorbeeld voor nieuw gemaak te maar authentiek ogende paneeldeuren el- ders in het huis. Overal herinneren details van het in 1898 als herberg ofwel 'uitspan ning' gebouwde pand aan de vroegere func tie. In het glas van een van de paneeldeuren is de naam van het restaurant gegraveerd, de naam 'De Waag' (eerdere eigenaren von den het starten van een restaurant nogal een waagstuk) prijkt in meervoud op de ge vel en de originele bestekkast is nog steeds als zodanig in gebruik: Sterkenburg: „Dat het ooit een uitspanning was kun je buiten nog zien aan de ringen waaraan de paarden vastgemaakt konden worden." In de aanpalende schuur staat nu Sterkenburgs Armstrong Siddely Star Sap phire uit 1959 gestald. Het stel kocht het pand compleet met (res- taurant)inventaris. „En we hebben bijna al les hergebruikt. De stoelen, het bestek, het servies. Alleen de tafels, daar konden we niks mee." Schilderijen, afkomstig uit het kunsthandelsverleden van Sterkenburg, sie ren de* wanden. Tijdens de verbouwing woonde het stel op de bovenverdieping. Niets nieuws eigenlijk, want toen het nog restaurant was woonden de uitbaters daar ook. De bovenverdieping wordt nu door Sterkenburg en Van der Voorde verhuurd als vakantieappartement. „Maar reclame ma ken doen we niet, we hebben géén website en we zijn ook geen lid van de VW. We kie zen liefst zelf onze gasten uit." Spijt van de verhuizing van Zierikzee naar Serooskerke hebben Sterkenburg en Van der Voorde geen seconde gehad. Sterken burg: „Je sluit een hoofdstuk af en begint aan een nieuwe. En de herinneringen, die neem je mee."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47