2 wonen Meldpunt regelzucht maand langer open door grote belangstelling Wdaikin Utougkoeling ten,etBenbv Grote verschillen in premies van woonpakketverzekeringen geven wij Vorm vrijdag 18 mei 2012 Het meldpunt regelzucht van de Vereniging Eigen Huis (VEH) blijft nog de hele maand mei open. Bij het meldpunt komen hon derden reacties binnen over onbegrijpelijke, on nodige of onzinnige re gels. Binnengekomen klachten gaan vaak over strubbelingen met de gemeen te of de Welstandscommissie bij een vergunning voor de verbouwing van een huis. Opvallend is dat vrij wel iedereen het belangrijk vindt dat bouwregels worden nageleefd en dat gemeenten toe zicht houden op verbou wen. De klachten gaan vooral over onbegrijpelij- ke handhaving en toepas- sing van regels en veel minder vaak over de re gels zelf. Een voorbeeld: een vader wil tussen de bomen in zijn tuin een speelhuis bouwen voor zijn kind. De gemeente verplicht hem bouwteke ningen in te leveren, een vergun ning aan te vragen en leges te beta len. Het meldpunt is te vinden op www.eigenhuis.nl/regelzucht Hét adres voor warmtepompinstaliaties voor woning, kantoor, winket én produGtiéruimtet S jaar kwaliteitsgarantie Combinatie metttmnepaoeten mogelijk Wilt u vrijblijvend advies op maat? Bel voor een afspraak om langs te komen in onze showroom. Voor particulieren èn Jweni LangeReksestraat2| 4538 AZ Terneuzen| tel: 00.31 .(0)115.61 35 68|:e-mail: info@hougkoeling.nl www.hougkoeling.nl PED gecertificeerd NVKL waarborg installateur De premies van woonpakketverzeke ringen (inboedel- en opstalverzeke ring) verschillen enorm in Neder land. Inwoners van Spijkenisse beta len jaarlijks gemiddeld de minste premie (207 euro). Amsterdammers zijn het meeste kwijt (320 euro). Het verschil in premie tussen beide gemeenten bedraagt 55 procent. Dat blijkt uit onderzoek van Inde- pender, de grootste online aanbie der van verzekeringen en andere financiële producten. Het grote verschil kan volgens Inde- pender niet verklaard worden door het verschil in herbouwwaarde, de kosten die moeten worden gemaakt om het huis opnieuw op te bouwen na bijvoorbeeld een brand. Gemid deld genomen scheelt dat niet zo veel. Een mogelijke verklaring zou wel kunnen zijn dat de kans op een inbraak groter is in de vier grote ste den. Amsterdam, Den Haag, Utrecht en Rotterdam staan dan ook in de top 10. Spijkenisse, Groningen en Zwolle behoren tot de gemeenten met de laagste premie. al30 /aar Foto's: Dirk-Jan Gjeltema Zo wonen Dirk Sterkenburg en Laura van der Voorde Wie: Dirk Sterkenburg en Laura van der Voorde Waar: Dorpsplein 6, Serooskerke Laatste aankoop: (Koffiezetapparaat voor het gastenverblijf Favoriete winkel: Kaaswinkel Koetshuis in Zierikzee Inspiratie: Dirk Sterkenburg laat zich inspireren door alles wat gekoppeld is aan het verleden, tijdsbeelden van dingen die voorbij zijn. Voor Laura van der Voorde zijn goede organisten en verhalen van mensen een inspira tiebron.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46