sport 133 Duiveland kraait het hardst Zaamslag geeft De la Ruelle wint Everstein pak rammel stadsloop Biervliet Nieuwenhuijse ligt op schema met MZC'11 vrijdag 18 mei 2012 Vincenzo Lorello van De Meeuwen (blauw shirt) is Teun Rentmeester van Nieuwdorp te snel af. door Klaas Verspoor RIDDERKERK - „Je moet er staan hé, in zulke wedstrijden", sprak Duive- land-aanvaller Dennie le Comte glunderend op 'het Kraaiennest' van Rijsoord. En zijn team stónd er. De Oosterlanders klopten de eersteklasser met 4-2 en verschaf ten zich daarmee goede perspectie ven om de tweede ronde van de nacompetitie te halen. De Oosterlandse 'Kroajen' klopten de Ridderkerkse 'Kraaien' en zater dag kan Duiveland het karwei thuis afmaken. Mocht dat lukken, dan volgt een tweekamp met Din- teloord of Altena. „Zij moeten er nu drie maken. We zijn dicht bij de volgende ronde", concludeerde trainer Henk Schouten. Voor de trainer was het een weerzien met oude bekenden, want Schouten was bijna tien seizoenen lang keeper bij Rijsoord. Zijn oude ploeg deed niet waar het reclamebord naast één van de goals om vroeg. De tekst 'Een ech te kraai van 'Rezoort' zorgt er voor dat zijn duppie altijd scoort' werd geen eer aangedaan. Er werd wel gescoord, maar Rijsoord acteerde niet bepaald als een ploeg die vecht tegen degradatie. Le Comte: „Er zat niks in die mannen. Ik had wel wat meer van ze verwacht." Doelman Leon Weeda trof Rijs oord (met GPC Vlissingen) al va ker. „Ik vond deze ploeg matig en mentaal vond ik ze heel slecht." Schouten was verbaasd over de in stelling bij Rijsoord, dat wellicht voor het tweede jaar op rij gaat de graderen. „Op zo'n uitslag als deze had ik gehoopt. Maar je ziet het va ker: zij spelen onderaan en wij pakken de derde periode en zitten in een flow. We hebben frank en vrij gespeeld en 4-2 is nog een schamele uitslag." Rijsoord maakte de eerste én de laatste goal van de wedstrijd, maar Duiveland scoorde tussendoor vier keer. Dennie le Comte maakte er twee, Barry Steenpoorte en Rob- foto Willem Mieras bert de Bruine elk één. Hans van de Rafelaar, trainer van De Meeuwen 'Op de trainingen geef ik vrije trappen tegen als ze elkaar niet coachen. Veel helpt het niet. Ik voelde me machteloos langs de kant.' door René van Stee ZAAMSLAG - In een beslissingsduel waarin degradatie op het spel staat, is Zaamslag veel te sterk voor SC Everstein. De Zeeuws-Vla mingen winnen met 5-0, waar door zij zich plaatsen voor de na- competitie waarin wordt gespeeld om lijfsbehoud in de eerste klasse. Zaamslag, waar spits Peter Diele- man wegens vakantie ontbrak, speelde met name voor de rust een prima partij. Met iets meer precisie had de score aanzienlijk hoger kunnen uitvallen. Zaamslag liet Everstein, dat een po vere indruk maakte en zich klaar blijkelijk al had neergelegd bij de gradatie naar de tweede klasse, kansloos. En waar de ploeg in het reguliere seizoen nogal eens kan sen liet liggen, was het ditmaal vier van de vijf keer raak. Mario de Fouw, één van de uitblinkers bij Zaamslag, brak na tien minuten de ban. Hij kopte raak uit een hoekschop van Juriën Dam. Zes minuten later was De Fouw het eindstation van een in eerste instantie afgeslagen aanval waarin Ugur Kahveci, eveneens uitste kend op dreef, de hoofdrol speel de. De Fouw was bovendien be trokken bij de derde Zaamslag-tref- fer. Uit zijn voorzet van rechts kon Jordy Bakker bij de tweede paal binnentikken. Daarmee was de koek voor Zaamslag nog niet op. Na een fraaie aanval over drie schij ven (achtereenvolgens Joris Rade makers, Jordy Bakker en Mare de Haas) krulde Dam de bal fraai bin nen. Na de rust was het spelniveau van een aanzienlijk minder gehal te. Toch breidde Zaamslag de voor sprong uit middels een kopbal van invaller Pepijn Rademakers. door Wim de Vos BIERVLIET - Voor Edwin de la Ruel le nadert het moment U. Over een paar weken worden in Terneuzen de Nederlandse kampioenschap pen baanatletiek voor masters ge houden. De Koewachtse atleet heeft daar zijn zinnen gezet op met name een hoge klassering op de 800 meter. Woensdagavond was De la Ruelle van de partij bij de Stadsloop in Biervliet en met groot gemak slaagde hij er in om de concurrentie achter zich te la ten. Bovendien was het later op de avond nog groot feest in Koe wacht. Immers, Carla Zegers, de partner van De la Ruelle, won bij de vrouwen. De laatste weken was de voorberei ding op de nakende nationale kam pioenschappen enigszins ver stoord. Edwin de la Ruelle had last van een verkoudheidje waar hij niet vanaf leek te komen. Vooral de intervaltrainingen vergden veel van hem. De la Ruelle had in Biervliet wei nig tegenstand van betekenis. Al leen Matti Buysse bleef bij hem in het spoor maar die liep niet de lan ge afstand. „Ik zag aan zijn num mer dat ik met hem niet af te reke nen had. Bij het omkijken zag ik nog wel een andere loper van de tien kilometer, maar die kende ik niet." Die andere atleet was David Schrier uit Vlissingen, de jongere broer van Michel Schrier. De Wal- cherse atleet kon uiteindelijk niet volgen waardoor De la Ruelle een voudig naar de zege kon lopen in een tijd van 32 minuten en 27 se conden. Een toptijd, ware het niet dat het parkoers slechts 9.2 kilome ter lang was. Carla Zegers kwam bij de vrouwen solo over de finish. ETTEN-LEUR - De voetballers van MZC'11 liggen op schema voor de. tweede ronde van de nacompetitie voor een plaats in de tweede klas se. De eerste wedstrijd van de dub bel tegen Internos werd donder dag met 0-3 gewonnen door de Schouwse ploeg. Martijn van Grunsven, Arne Holm en Sander de Vries scoorden in de tweede helft. Zaterdag is de return in Zie- rikzee. Als de ploeg van trainer Adriaan Nieuwenhuijse die doorstaat, dan volgt in de beslissende ronde een tweeluik met de winnaar van het treffen tussen VCK en Noad'67. De Schouwse fusieclub (Mevo Zie- rikzee Combinatie) kan dan in zijn eerste bestaansjaar meteen promoveren. Vorig seizoen lukte dat in het laatste jaar als Zierikzee eveneens in een bizarre driekamp met Wemeldinge en SCO.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33