De Meeuwen mist leider bij Nieuwdorp 321 sport MLTC verslaat De Schelde Smerdiek op karakter naar titel Avanti wint Swift-toernooi vrijdag 18 mei 2012 VLISSINGEN - De Walcherse tennis- derby tussen de twee hoogstspe- lende tennisteams in de landelijke gemengde competitie leverde ei genlijk alleen blije gezichten op. Het Middelburgse MLTC won het uitduel in Vlissingen tegen De Schelde met 5-3 en toonde zich te vreden met de overwinning. De tennissers van De Schelde daaren tegen deden goede zaken door weer drie punten te sprokkelen in de strijd tegen degradatie. De confrontatie tussen de twee Walcherse tennisteams was een vervolg op de gestaakte ontmoe ting op de eerste speeldag, toen er wegens regenval niet kon worden gespeeld. De twee reeds aangevan gen partijen waren die tussen Step hanie Vermeulen en Milou Flohil en Ferry Sonnemans en Dmitri van Hoof. Beide wedstrijden gin gen in straight sets naar MLTC'ers Flohil en Van Hoof Ook de enkel spelpartij van Jonas Patist van De Meeuwen probeert voor het derde opeenvolgende jaar via de nacompetitie 'te promoveren. MIDDELBURG - Meer dan 140 korfbalteams kwamen donderdag in Middel burg in actie tijdens het 64e Swift-toernooi. Een bijzondere ploeg was Fort- was, een gelegenheidsteam met oud-spelers van Fortis 1. Deze equipe speelde in poule 2 tegen onder meer Tjoba (foto). In die poule werd Avanti 3 uit Pijnacker eindwinnaar. In poule 1 (Swift 1 en 2, Avanti 1 en 2 en Fortis 1) was Avanti 1 de bovenliggende partij. foto Ruben Oreel MLTC tegen Mare Felius werd in twee sets gewonnen door Patist. Alleen Marjolein Meulenberg zorg de voor een punt in het enkelspel voor de Vlissingers door Ingrid Weegels te verslaan. Het tweede punt van De Schelde werd behaald in het dubbelspel bij de mannen: Sonnemans en Felius waren in drie sets de meerdere van Raymond Barten en Jonas Pa tist. Meulenberg en Shura Poppe konden het in het vrouwendubbel spel niet bolwerken tegen Jantien Bruynzeel en Jeantien van den Dries. Het derde punt voor De Schelde kwam op naam van Meulenberg en Sven Bakker, die samen in het gemengddubbelspel te sterk waren voor Van den Dries en Barten. Het andere gemengddubbelspel lever de het vijfde punt op voor MLTC; Weegels en Van Hoof wonnen in twee sets van Stephanie en Sven Vermeulen. De Meeuwen begint veel te slap aan het nacompetitieduel met Nieuwdorp en moet dat met een 3-1-nederlaag bekopen. Za terdag moet de derdeklasser uit een ander vaatje tappen om uit zicht te houden op promotie naar de tweede klasse. door Koen de Vries NIEUWDORP - Leuke voetballers hebben ze bij De Meeuwen. Jon gens met een goed linkerbeen, jon gens met een goed rechterbeen én ook jongens met een goed linker en rechterbeen. En dat is nog niet alles, want veel jongens hebben ook nog inzicht en visie. Maar er ontbreekt ook wat bij De Meeuwen. Dat is een klootzak. Een man die zijn teamgenoten op hun plaats zet, ze op onconventio nele wijze vertelt dat ze iets ver keerd doen en die ook nog eens het vuile werk opknapt. Kortom, iemand die voorop gaat in de strijd. Zo'n speler miste De Meeuwen donderdag in de nacompetitiewed- strijd tegen Nieuwdorp schrome lijk. Er was niemand die opstond toen de ploeg binnen een minuut tegen een achterstand aankeek en ook daarna bleef men elkaar aan kijken als er weer een gevaarlijke aanval door de linies uit Zoutelan- de gerold was. Dat het bij een 3-1-nederlaag bleef was een won der en dus zijn er nog kansen om de schade zaterdag in de return in Zoutelande te repareren. Die gedachte overheerste na af loop nog niet bij trainer Hans van de Rafelaar. De stoom kwam nog uit z'n oren nadat hij een minuut je of tien in de kleedkamer had doorgebracht. De oefenmeester had voor de pau ze een ploeg gezien die met de staart tussen de benen voetbalde en zich niet aan de afspraken hield. „We zijn veel te slap begon nen en er was niemand die de lei ding nam. Iemand die zegt, 'we gaan de beuk erin gooien'. We zou den vroeg druk zetten omdat we wisten dat Nieuwdorp opbou wend niet al te sterk is. Maar dat hebben we nauwelijks gedaan." Dat euvel heeft zich meer voorge daan bij De Meeuwen. „Ik ben er al drie jaar mee bezig, maar hard schiet het niet op", vond Van de Rafelaar, die langs de lijn zijn onge noegen niet onder stoelen of ban ken stak. „Op de trainingen geef ik vrije trappen tegen als ze elkaar niet coachen. Veel helpt het niet. Ik voelde me machteloos langs de kant. Het liefst was ik er zelf inge sprongen", aldus de 52-jarige trai ner die volgend seizoen technisch coördinator bij de, jeugd wordt. De Meeuwen kreeg dus al na veer tig seconden de rekening voor de onzekerheid gepresenteerd. Fer- han Topal mocht door de Zoute- landse defensie soleren en bezorg de bal bij Giovanni Lekaj. Zijn in zet was niet hard, maar doelman Oosse stond op het verkeerde been, 1-0. Daarna ontsnapte De Meeuwen een paar keer aan een tweede tref fer. Zo raakte Nieuwdorp bijvoor beeld twee keer het houtwerk. Aan de andere kant had de ploeg ook pech toen arbiter Roeland een natrappende beweging van Topal met slechts geel bestrafte. De 2-0 van Topal deed voor Van de Rafelaar de deur dicht. Willem Jan Roelse verspeelde de bal aan Stefan Klooster en die zette zijn collega-spits vrij voor Danni Oos se: 2-0. Van de Rafelaar slachtof ferde nog voor rust Roelse en Wouter Vos voor Jasper Koch en Martij n Blommaert. „Ik was het beu", was zijn motiva tie. „Juist in dit soort wedstrijden moet je top zijn. En dat waren we niet. Onbegrijpelijk. Ik had eigen lijk wel vijf of zes man kunnen wisselen." Na de pauze had De Meeuwen het initiatief De afgesprokën tactiek van voor de rust kwam beter uit de verf en er was zowaar hier en daar wat lef en bravoure te bespeu ren. Veel gevaar leverde dat echter niet op. De 2-1 van Wouter Koch gaf wat hoop, maar omdat Ferhan Topal in een counter twee verdedi gers en de keeper te slim af was (3-1), was de marge opnieuw twee treffers. Zaterdag moet de ploeg uit Zoute lande uit een ander vaatje tappen. Van de Rafelaar beseft dat zijn ploeg ondanks de afstraffing nog niet uitgeschakeld is. Het is een buitenkans die De Meeuwen met beide handen moet grijpen. Als de ploeg de tweede helft van donder dag als uitgangspunt neemt en er dan nog dubbel zoveel energie in gooit, zijn er kansen. Nieuwdorp-De Meeuwen 3-1 (2-0). 1 Giovanni Lekaj 1-0, 34. Ferhan Topal 2-0, 58. Wouter Koch 2-1, 72. Ferhan Topal 3-1. Scheidsrechter I. Roeland (Sl- eeuwijk). Gele kaart: Ferhan Topal (Nieuwdprp), Willem Jan Roelse (De Meeuwen). Aantal toeschouwers: 300. door Roeland van Vliet KLUNDERT - Dat het vrouwenelftal van Smerdiek donderdag dankzij een frommelgoal het beslis singsduel met Barendrecht won en naar de hoofdklasse promoveer de, noemde trainer Servaas Brou wer „typisch Smerdiek". Volgens hem kan zijn ploeg uitstekend voetballen, maar scoren zijn speel sters zelden op fraaie wijze. „Wij maken over het algemeen weinig beauty's", zei hij na de benauwde 1-0-overwinning. „Maar ach, dat is niet erg. Noem onze doelpunten maar nuttig." Nuttig was de ene treffer van Inge Peeters zeker. Die viel in de 49e mi nuut, op een psychologisch mooi moment. De achttienjarige verde digster was bij een hoekschop mee naar voren gekomen en werkte de hoge bal van Corina Luijks bin nen. Brouwer: „We wisten dat wij beter waren dan Barendrecht. In de rust hebben we dat nog een keer tegen elkaar gezegd. En als je dan zo snel in de tweede helft al scoort, is dat heel lekker." In de eerste helft waren de vrou wen uit Sint-Maartensdijk al vele malen beter dan de Zuid-Holland se tegenstandsters. De bal werd op het kunstgras van KlunderE makke lijk rondgetikt en Smerdiek was een aantal keer dicht bij de ope ningstreffer. Toch waren de beste scoringsmogelijkheden voor Ba rendrecht, dat louter de lange bal hanteerde. Het was dat keepster Agnita Nouwen alert was bij enke le uitbraken. Na rust én de snelle 0-1 kreeg Smerdiek niet ineens vleugels, maar de ploeg voetbalde wel meer vrijuit. En defensief had men het beter op orde, waardoor Baren drecht niet in de buurt kwam van de 1-1. Brouwer meende dat Smerdiek te gen Barendrecht karakter had ge toond. „Dat hadden we zaterdag niet gedaan tegen Delta Sports", zei hij. Tegen die laagvlieger werd het thuis in de laatste speelronde 1-1. „Hadden we toen gewonnen, dan waren we Barendrecht al voor bij gegaan. Nu lieten we het aanko men op een beslissingswedstrijd. Maar gelukkig was er vandaag weer die opofferingsgezindheid bij de meiden. Ze gaven alles voor el kaar." Brouwer stelde aan het begin van het seizoen dat Smerdiek voor niets anders dan de titel moest gaan. In de eerste seizoenshelft kon de vrouwenploeg die druk goed aan. De blauw-zwarte equipe ging als koploper de winterstop in. Maar in 2012 kwam de klad er een beetje in. Na de 3-1-nederlaag te gen Rijnvogels geloofden de voet balsters niet al te veel meer in hun kampioenskansen. Dankzij de ne derlaag'van Barendrecht tegen Ber- kel eindigde Smerdiek toch nog ge deeld eerste en donderdagmiddag maakte de Zeeuwse ploeg het kar wei knap af. Smerdiek viert het kampioenschap. Rechts duikt Sharona Tieleman weg voor de champagne spuitende Anne Hage, achterin steekt trainer Servaas Brouwer beide handen in de lucht. foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32