loeg Basso houdt 301 sport Waarom Huntelaar en Van Persie 'gewoon' samen moeten spelen Vitesse nadert Europa door winst op RKC vrijdag 18 mei 2012 Het peloton pedalleert in de Giro door pittoreske dorpjes, fraaie stranden en over beboste heuvels. door Leon ten Voorde lausanne - Met de start van het trainingskamp in Lausanne zal ook de discussie losbarsten over de spitspositie. Maar waarom ei genlijk? Waarom kiest de bonds coach niet gewoon voor Van Hun telaar en Van Persie? Er zijn mini maal vier goede redenen te beden ken om het wel te doen. 1. Huntelaar en Van Persie moeten al lebei spelen, omdat... ...ze op een wolk van euforie naar Zwitserland zijn gedreven. Van Persie is met dertig goals gekroond tot de topscorer van de Premier League, Huntelaar is met 29 doel punten de scherpschutter van de Bundesliga. En dat hebben beide spelers geflikt bij een club in een van de grootste competities van de wereld, die niet eens om de titel meespeelde. Huntelaar en Van Persie zijn al tij- *den in bloedvorm, ze barsten van het zelfvertrouwen en er kleeft een magneet van succes aan ze. Ze hoeven maar naar een bal te kij ken en het is raak. Spelers die zo'n jaar achter de rug hebben, kun je als bondscoach niet negeren. 2. Huntelaar en Van Persie moeten allebei spelen, omdat... ...ze elkaar ook helemaal niet in de weg hoeven te zitten. Natuurlijk, vraag Van Persie naar zijn voor keur en hij zal zeggen dat hij in de punt van de aanval wil spelen. Maar spits zijn bij Arsenal is wat anders dan bij Oranje, zo heeft hij ongewild al vele keren bewezen. De kracht van Van Persie is zijn veelzijdigheid. Van Persie is zo all round dat hij ook een wereldtop per is als hij vanaf de zijkant speelt, of achter de diepste spits. Dat vergt misschien wat ego-mas sage van Bert van Marwijk, maar dat moet dan maar. Vooral ook, omdat je met Huntel aar nergens anders naartoe kunt. Hij is de ouderwetse afmaker, die afhankelijk is van de aanvoer van anderen. Maar kijk ook eens naar zijn gewel dige moyenne in Oranje. Zo'n kil ler zet je niet snel op de bank, laat staat dat je een van de topspelers uit de Premier League passeert. 3. Huntelaar en Van Persie moeten allebei spelen, omdat... ...het de tegenstanders angst inboe zemt. Wat denk je wat het met de Duitsers doet als ze opeens oog-in-oog staan met 'hun eigen' topscorer en die van Engeland? En denk daar Arjen Robben nog eens bij... Dan komt er met Oranje wel iets binnen... Het charisma van de combinatie Huntelaar en Van Per sie is overweldigend en misschien werkt het zelfs wel bedwelmend. 4. Huntelaar en Van Persie moeten allebei spelen, omdat... ...de alternatieven niet beter zijn. Een fitte Arjen Robben is een ze- kerheidje, dus gaat het op die ande re vleugel tussen Van Persie, Ibra him Afellay en Dirk Kuyt. Bert van Marwijk heeft een zwak voor Afellay, die hij bij de topcategorie van Oranje inschaalt. Maar hoe reëel is het om te veronderstellen dat een speler die net hersteld is van een zware kruisbandblessure, meteen een groot toernooi aan kan? Afellay mist daarnaast ook nog eens de hele stage in Lausan ne, omdat hij volgende week vrij dag met Barcelona de Spaanse be kerfinale moet spelen. Gebrek aan ritme speelt ook Kuyt parten, maar bij hem is het meer een probleem van de kwaliteit. Lijkt het maar zo, of is het beste er af bij de dertiger, die altijd op kracht heeft moeten spelen? Kuyt was dit seizoen niet eens basisspe ler bij het zwalkende Liverpool en dat is niet bepaald een pre als je je bij de sterrenparade van Oranje meldt. De conclusie: Bert van Marwijk kan niet om Huntelaar en Van Persie heen, al is het nog maar de vraag of de bonds coach daar ook zo over denkt. Op het WK en de kwalificatie op weg naar het EK koos de bondscoach al tijd zonder hapering voor Van Per sie als diepste aanvaller, omdat die in zijn ogen meer een kapstok is in het positiespel van Nederland, het spel van al die bewegende mensen om hem heen. Daarom is het dus maar afwach ten of Van Marwijk doet wat velen logisch vinden: een ploeg met Huntelaar en Van Persie kneden. Sandy Casar doet in de Giro d'ltalia een gooi naar de roze lei derstrui van Joaquim Rodriguez. De Deen Lars Ytting Bak schrijft de twaalfde etappe op zijn naam, de tweede plaats van Casar levert net niet genoeg tijd winst op voor de leiderstrui. door Geert Langendorff SESTRI LEVANTE - Op weg naar de Alpen verloor Joaquim Rodriguez donderdag in de twaalfde etappe mmmmmmmmmmmmsetmBsmmmsmmm van de Giro d'ltalia bijna zijn roze leiderstrui aan Sandy Casar. De Fransman profiteerde van de lome houding in het peloton, dat er wei nig voor -voelde zich bovenmatig in te spannen in de rit over 157 ki lometer. De renner van FDJ zat bij een groep vluchters die steeds ver der uit zicht raakte. Uiteindelijk kwam hij bij de finish 26 tellen te kort. Terwijl de voornaamste coureurs elkaar aankeken en geen trap extra deden, nam Liquigas net op tijd verantwoordelijkheid. De ploeg wilde voorkomen dat hun kop man, oud-winnaar Ivan Basso, op een te grote achterstand zou aanko men. Het team van Rodriguez (Ka- toesja) zag daar duidelijk de nood zaak niet toe. In het hooggebergte moest de Spanjaard het verschil met Casar op zijn sloffen weg kun nen werken. Basso, die al veel tijd verlies had geleden, was ogen schijnlijk minder zeker van zijn zaak. Zodoende kreeg de etappe een spectaculair verloop. Tot aan de slotkilometers bleef Casar uitzicht houden op de eerste plaats in het klassement. Hoewel dit niet lukte, Mercedes-Benz Een Mercedes-Benz koopt u uitgerekend bij de nummer één Sterdealer: MBvanoeveren.nl vanO©V€»T©n waalwijk - De tweestrijd met RKC is voor Vitesse ondanks de duidelijke 3-1-zege in Waalwijk nog niet beslist. „We moeten at tent blijven", zei spits Wilfried Bo ny, donderdag goed voor twee tref fers. „RKC heeft een goed elftal. We zijn er nog niet." Bovendien vond Bony het spel van zijn elftal niet geweldig. „Dat gold vooral voor mij persoonlijk. Gelukkig heb ik me met die twee doelpunten in de slotfase enigs zins hersteld." De openingsgoal van Vitesse werd gemaakt door de Tsjech Tomas Kalas; namens RKC scoorde invaller Krisztian Németh. Zondag is de return in Arnhem. VW Venlo heeft in de play-offs om promotie en degradatie een fortuinlijke 2-1-overwinning be haald op Helmond Sport. De kans is daardoor groot dat de Venlose club net als vorig seizoen de plek in de eredivisie veilig stelt via de nacompetitie. Helmond Sport kwam na rust via Youssef Koubali op voorsprong. Ismo Vorstermans en Danny Holla bogen die achter stand in de slotfase om in een 2-1 overwinning. De andere play-offfmale tussen FC Den Bosch en Willem II is donder dag in een doelpuntloos gelijkspel geëindigd. De returns zijn zondag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30