School krijgt nog een kans 'Nee, niemand tekent nu een contract9 241 zeeland Betaal alleen voor watje nodig hebt Overschot Goes door teruggave gekf uit IJsland Uilenburch Werkt in je voordeel GOES - De gemeente Goes sluit 2011 af met een een positief saldo van 13,6 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarrekening. Het overschot wordt voor het over grote deel veroorzaakt door de te ruggekomen miljoenen uit IJsland. Door het faillissement van Lands- banki zag Goes in 2008 dik twaalf miljoen euro in rook opgaan, maar inmiddels is bekend dat het volle dige bedrag zal worden terugge stort. Een kleine vier miljoen euro is te rug en de rest volgt, al kan dat best nog een aantal jaren duren. Om dat echter zeker is dat het geld te rugkomt, is Goes verplicht het overschot over 2011 te bestemmen. Daarom zal onder meer 8,7 mil joen worden toegevoegd aan de al gemene reserve en gaat de al terug gekregen 3,8 miljoen in de pot gro te projecten. vrijdag 18 mei 2012 door Theo Giele MIDDELBURG - Het gebeurt niet vaak dat burgers juichend de raad zaal verlaten, maar ouders van de Uilenburch waren woensdaga vond bijzonder blij met de bood schap die zij hoorden. De enige openbare basisschool in het cen trum van Middelburg blijft open. Vanwege gebrek aan leerlingen dreigde sluiting voor de school aan de Nederstraat. In de raadscommissie Maatschap pelijke Zaken had een van de ouders nog een dringend beroep gedaan op de gemeente. „Ik weet dat er geen zak geld klaar ligt, maar we vragen u om al uw wijs heid en invloed aan te wenden", zei Thijs van der Schaaf Wethouder Albert de Vries was vervolgens de brenger van het goe de nieuws. „De kou lijkt voorlopig uit de lucht", zei De Vries. Hij kon de ouders vertellen dat het school bestuur op dat zelfde moment de medezeggenschapsraad meedeelde dat de Uilenburch komend school jaar nog bestaat. En dat is precies waar de ouders om vroegen toen ze een maand geleden werden overvallen door het nieuws van een mogelijke sluiting. Voorspeld werd dat de school na de vakantie nog maar 66 leerlin gen zou tellen. De ouders vroegen het schoolbestuur om het nieuwe schooljaar te mogen benutten om de Uilenburch weer boven de streep van 80 te trekken. Dat aan tal wordt gezien als een mini mum. Met de initiatiefgroep van ouders gaat het schoolbestuur daar nu aan werken. De grens van de 80 is met de aanmelding van 7 nieuwe leerlingen al weer in zicht Een halfjaar na het verschijnen van hun visie op het Schelde- kwartier in Vlissingen zitten de drie projectontwikkelaars nog steeds in een verkennende fase. Gepraat wordt er, en af en toe komt daar een schets uit voort, maar heel concreet is het alle maal nog niet. Handtekeningen zijn helemaal nog ver weg. door Maurits Sep en Wendy van den Hurk De gemeente Vlissin gen en projectont wikkelaars. De band daartussen is een bij zondere. In het verle den zijn zoveel bouwafspraken ge maakt, dat de gemeente Vlissingen flink in de buidel heeft moeten tas ten om claims van projectontwik kelaars af te kopen. Later vroegen wethouders diezelfde projectont wikkelaars of ze geen grond op het Scheldekwartier wilden kopen. Jarenlang heeft de gemeente ge tracht het financiële risico te de len, maar steeds kreeg zij nul op re kest. Pas in juli 2010 hebben drie ontwikkelaars - en nog niet de minste: AM, Proper-Stok en Vol- ker Wessels - zich dan eindelijk aan het Scheldekwartier gecommit teerd. De afspraak was dat zij het "exclusieve recht' kregen om met de gemeente Vlissingen te onder handelen over ontwikkeling van het terrein. Als het tot een overeen komst zou komen, zouden zij een deel van het risico overnemen. Inmiddels is er een visie vastge steld, maar die overeenkomst is nog ver weg. Op de vraag of er al een contract is getekend, reageren de vastgoedondernemers hoofd schuddend. „Niemand tekent nu een contract", legt Petra Rutten van Proper-Stok uit. „Eerst moe ten we alles in kaart brengen. Het voorwerk is veel spannender dan een handtekening." Voorwerk? In Vlissingen hoor je al jaren over niets anders dan voor werk voor het Scheldekwartier. „Vroeger investeerde je, dan kwa men woningen in de verkoop en vervolgens werden contracten gete kend. Maar die tijd is voorbij. Te genwoordig maak je plannen tot je zeker weet dat ze haalbaar zijn. Dat klinkt misschien abstract, maar dat is het niet. Het draait om een gezamenlijk vertrouwen, en geloof In het begin had ik daar ook wel moeite mee, want ik ge loof erg in openheid en snelheid. Maar deze nieuwe dynamiek komt het Scheldekwartier alleen maar Iets concreter: sinds een half jaar komen de marktpartijen maande lijks samen. De hele ochtend zit ten de afgevaardigden dan in het stadhuis aan een grote tafel, die vol ligt met papier. Vorige week ook. Toen ging het over de Zee Al lee: de gedroomde nieuwe route van en naar de binnenstad, die zo veel mogelijk langs water voert. „Vlissingen is een stad van water en je kunt het ruiken, maar toch moet je op zoek naar water", zo legt Mariet Schoenmakers van AM de achterliggende gedachte uit. „De Zee Allee leidt mensen langs de Binnenhaven direct de binnen stad in, en richting de boulevard. In 2013 moet het er zijn. Maar je legt zo'n weg niet zomaar aan. Het komt langs een stuk vervuiling op het Scheldeterrein, langs het hoofd kantoor van de Schelde, langs de parkeerplaats. Hoe je daarmee om gaat, dat is niet zo simpel." De Zee Allee, die vanuit de Koningsweg moet uitko men op de Aagje Deken straat, vormt eigenlijk de scheids lijn tussen het huidige Schelde kwartier en het toekomstige. Ten zuiden van de weg worden nu hui zen gebouwd, vinden activiteiten plaats in de Zware Plaatwerkerij, komt studentenhuisvesting bij de Machinefabriek en een zorgcen trum rond het dok. Over het noor delijke deel, aan de overkant van het dok, op de Timmerfabriek na dan, wordt voorlopig nog niet na gedacht. Schoenmakers: „Dat deel is zó groot. Vergeet niet hoe immens groot het Scheldeterrein wel niet is. Al helemaal voor zo'n klein pro- cinciestadje als Vlissingen. Toen ik 35 jaar geleden in Rotterdam woonde, begonnen ze daar met het Lloydskwartier in Delfshaven. En dat is nu nóg niet klaar, kun je nagaan." Eerst maar eens zorgen dat het ge bied rond de Dokhaven afkomt, is het idee. Het volgende blok wonin gen, een plan voor de de Machine fabriek, investeerders zoeken voor initiatieven van theehuisje tot Tim merfabriek: er is genoeg te doen. Maar eerst de Zee Allee. Rutten: „Daarmee maken we het Schelde kwartier en de binnenstad beter toegankelijk, dat het belangrijkste huiswerk voor nu." telfort.nl 08001707 Telfort winkels De projectontwikkelaars: (vlnr.) Petra Rutten van Proper-Stok, Gino van Driessche (AM), Albert Abee van Volker Wessels en Mariet Schoenmakers (AM). foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24