zeeland 123 Demonstrant kreeg zijn protestbord terug betaalbare brilmode 50 KORTING Sv 1 saai— wËÈËm Duwtje Blazersensemble in Ter Reede Rondrit langs gebouwen De Schelde pekaar Enrico Pace en Igor Romana concerteren Wietkwekerij opgerold Zendingsmarkt in Breewijk Feestmiddag voor senioren tilroeoptiek walstraat81 vlissingen vrijdag 18 mei 2012 WIE ZICHZELF SPAART IS AL SNEL 'N POSTZEGEL 'f,0'.' „Als familierechter krijg je ook te maken met de onmacht van ouders om zichzelf te overstijgen. In dat soort gevallen is het handig als er iemand is die mensen een duwtje in de goede richting geeft." Rechter Ruud Verhoeven vindt de vrijheid van menings uiting een heel belangrijk recht. Als kantonrechter kreeg hij een aantal keren te maken met mensen die daar in werden beperkt door de overheid. door Emile Calon Ruud Verhoeven is de man die ervoor zorg de dat inwoners van Middelburg een paar plekken hebben waar ze onbestraft hun mening kunnen uiten. Als kantonrechter kreeg hij jaren geleden te maken met een man die zich moest verantwoor den omdat hij illegaal posters van Loesje plakte. Tegenover Verhoe ven merkte de man op dat hij ner gens onbestraft mocht plakken en dus op geen enkele manier zijn mening kon uiten. Verhoeven vond dat de man een punt had en liet hem vrijuit gaan, waarna de ge meente een paar plaatsen regelde waar er geplakt mag worden. Verhoeven vindt de vrijheid van meningsuiting een heel belangrijk recht. Zo was hij ook de rechter die jaren geleden bepaalde dat de monstranten tegen kernenergie hun protestborden terug moesten krijgen, die van hen afgepakt wa ren door de politie toen ze in de middenberm van de A58 actie voerden. Verhoeven herinnert zich nog dat velen van hen heel principiële betogen hielden. Hij veroordeelde hen omdat ze het verkeer in gevaar hadden ge bracht. Maar besliste wel dat ze hun borden terug moesten krijgen om - op een betere plek - hun me ning te kunnen uiten. Glimla chend zegt hij dat het Openbaar Ministerie waarschijnlijk niet erg VLISSINGEN - Blazersensemble Het Zeeuws Elftal speelt zondag in het Atrium van Ter Reede aan de Vre dehoflaan in Vlissingen. Het concert begint om 14.30 uur. Het Zeeuws Elftal brengt licht klas sieke muziek in een 'apart' jasje. Op het programma staat onder meer werk van Mozart, Haydn, Strauss en Verdi. blij was met dat besluit. „Moesten ze weer al die borden en spandoe ken tevoorschijn halen." De 64-jarige Middelburgse rechter is sinds een aantal weken met pen sioen. Dat betekent niet dat hij compleet afscheid heeft genomen van de rechtbank en het recht. Hij treedt nog op als rechter-plaatsver- vanger en zal vooral als politierech ter te zien zijn. Verhoeven is een van de langst zit tende rechters van de Middelburg se rechtbank. In 1982 werd hij be noemd. Daarvoor was hij advocaat in Hilversum en daarna in Goes. Als advocaat deed hij alle voorko mende zaken. „In die tijd was het minder gebruikelijk je te specialise ren." Zijn vader was ook advocaat en van hem kreeg hij mee dat je als raadsman mensen moet helpen die problemen hebben. „Ook als ze niet kunnen betalen. Dan doe je het gratis, dat hoort erbij." Hoewel de advocatuur veel meer is verzakelijkt, ziet Verhoeven dat helpen nog steeds terug bij vele ad vocaten. Hij geeft ook aan dat de kwaliteit onder advocaten kan ver schillen. „Net als bij andere beroe pen. Je kunt geluk hebben dat je een hele goede treft, maar je kan ook een wat mindere treffen." Verhoeven was lang kantonrech ter. Hij kijkt met heel veel genoe gen terug op die tijd. Vooral om dat de kantonrechter zaken op zijn bureau krijgt die iedereen kun nen overkomen. „Een slechte repa ratie van een auto, ontslagen wor den, een geschil met de verhuur der. Dat zijn toch heel andere za ken dan een brute verkrachting of Verhoeven over advoca ten: 'Er is verschil in kwa liteit, net zoals bi] vele andere beroepen.' VLISSINGEN - De Stichting Scheeps- bouwgeschiedenis Vlissingen ver zorgt zaterdag een rondrit met een oude vrachtwagen over het terrein van de voormalige Koninklijke Maatschappij De Schelde. De start is vanuit de voormalige verbandka- mer. Van daaruit wordt gereden naar de Machinefabriek, Timmerfa briek, de helling, de afbouwkade, Dokje van Perry en het hoofdkan toor. Verzamelen aan de parkzijde van de verbandkamer (hoofdin gang voormalig Scheldeterrein Van Dishoeckstraat) om 11.00 uur. Belangstellenden kunnen zich mel den bij mkool@zeelandnet.nl Deelname kost 5 euro. natuursteen tegels gebakken klinkers (nieuw en herbruik) vijverranden beitrafc'ngimolerfalen bv Kanaalweg 83 4401 PE Vlake - 0113 38 16 62 info@pekaar.com wwww.pekaar.com een moord." Hij maakte geregeld mee dat mensen blij waren dat ze tegen de kantonrechter hun ver haal konden doen. „Ook al kregen ze uiteindelijk geen gelijk, ze had den iemand getroffen die luister de." Als rechter behandelde hij veel ontslagzaken. Hij geeft toe dat het niet zo vaak voorkomt dat na een gang naar de rechter het nog goed komt tussen werkgever en werkne mer. „Maar soms wel. Soms lukt het. Soms zijn er mogelijkheden, de wil en de ruimte waardoor ie mand toch nog bij een bedrijf kan blijven." De rechtspraak staat onder druk. Het kabinet komt met allerlei voor stellen zoals minimumstraffen en het afdoen van strafzaken door het Openbaar Ministerie. Verhoe ven is niet de man die vindt dat rechters zich openlijk moeten ke ren tegen politieke voornemens. Bedachtzaam: „De wetgever stelt de regels vast en daar moet je als rechter vanaf blijven." Hij vindt ook dat rechters de over heid niet te veel moeten corrige ren. „De overheid heeft zijn eigen verantwoordelijkheid." Wel vindt hij dat de overheid zich aan zijn ei gen regels moet houden en dat een rechter de overheid daaraan kan houden. Verhoeven was ook familierechter en kreeg te maken met heel wat echtparen die wilden scheiden en ruzie maakten over de kinderen. Hij maakte vaak genoeg mee dat ouders niet in staat waren met eni ge afstand naar de gevolgen van een scheiding te kijken. „De onmacht van ouders om zich zelf te overstijgen", noemt hij dat. „In dat soort gevallen is het han dig als er iemand is die mensen een duwtje in de goede richting geeft. Ik heb altijd geprobeerd zo praktisch mogelijke oplossingen te bedenken." VEERE De pianisten Enrico Pace en Igor Roma concerteren zondag in de Grote Kerk in Veere (15.30 uur), zo wel solo als in duovorm. Op het programma werk van Schumann, Liszt, Brahms, Rachmaninov en Lu- toslawski. Beide pianisten komen uit Noord-Italië. Pace won het In ternationale Franz Liszt Pianocon cours in 1989, Igor Roma in 1996. MIDDELBURG De politie heeft woensdagochtend een hennepkwekerij in Middel burg opgerold. Daarbij is een 28-ja- rige man aangehouden. De kweke rij werd aangetroffen in een wo ning aan de Hoogstraat, boven een café. In het pand zijn 93 hennep planten aangetroffen. De planten en apparatuur zijn in beslag geno men en vernietigd. MIDDELBURG In en bij de Ter Hoogekerk aan de Willem Teelinckstraat te Middel burg (Breewijk) wordt zaterdag de zendingsmarkt gehouden van 9.00 tot 16.00 uur. Deze bestaat uit ruim 100 kramen, een rommelmarkt met opbodverkoping (10.30 uur) en tweedehands boeken en -kleding. Verder zijn er tal van activiteiten voor jong en oud. MIDDELBURG Het Leger des Heils houdt zaterdag een feestmiddag voor senioren en (alleenstaande) ouderen in Middel burg. In het gebouw naast de brandweerkazerne aan de Stromen- weg is van 14.30 uur tot 17.00 uur onder meer een bingo en er wordt gezongen. Deelname is gratis. Wie er bij wil zijn moet bellen naar 0118-615430. topcollecties voor jong en oud modern en betaalbaar m kunnen declareren bij vete zorgverzekeraars, brilmode contactlenzen 0118-412370 WWW.tilroe.nl STOPT MET VESTIGING OOST-SOUBURG OP DE GEHELE COLLECTIE niet in combinatie met andere acties I alleen geldig bij deze vestiging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23